Europejski Dzień Mózgu
Nowa galeria Europejski Dzień Mózgu została dodana do albumu fotograficznego
18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Mózgu. Jest to święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.
Z tej okazji członkowie zespołu ds. integracji, pomocy psychologiczno-pedagogicznej i polityki włączania przygotowali zajęcia o tej tematyce. Uczniowie mieli okazję poznać budowę mózgu, funkcje półkul mózgowych, kilka ciekawych faktów o tym najważniejszym organie oraz dowiedzieli się, w jaki sposób przy pomocy diety, aktywności fizycznej i ćwiczeń umysłowych mogą wspomagać jego pracę. Po części teoretycznej dzieci mogły utrwalić nową wiedzę w działaniu - rozwiązywały łamigłówki i zagadki logiczne, wykonywały ćwiczenia z zakresu "Gimnastyki mózgu" oraz przygotowały, wraz z wychowawcami, posiłek z produktów wspomagających pracę mózgu - "Śniadanie dla mózgu" lub "Podwieczore
Zawody w "Dwa ognie usportowione"
W dniach 13 - 14.03. w SP 316 odbyły się dzielnicowe zawody w "Dwa ognie usportowione", w których udział brało 13 szkół z Bemowa.
Naszą szkołę reprezentowali chłopcy klas IV, w składzie:
Olek Dłuski kl 4d
Bartłomiej Płóciniczak kl. 4d
Franek Patrzałek kl 4d
Nazar Yarlychenki kl 4d
Borys Romanowski kl 4d
Warsztaty "Ogrodnictwo permakulturowe w każdej szkole"
Nowa galeria Warsztaty Ogrodnictwo permakulturowe w każdej szkole została dodana do albumu fotograficznego
28 lutego uczniowie klas czwartych rozpoczęli przygodę z ogrodnictwem poprzez budowę grządek. Każda klasa wykonała samodzielnie dwie grządki z desek. Najpierw zbudowane zostały skrzynie. Następnie dno wyłożono kartonami i je podlano. Ostatnim etapem pracy było wypełnienie powstałej skrzyni ziemią ogrodową wymieszaną z kompostem.
Dzielnicowy konkurs wiedzy dla klas 1-3 "Grzegorz Kasdepke i Jego bohaterowie"
13 marca br. w naszej Szkole odbył się finał IV Edycji Dzielnicowego Konkursu Literackiego pt. „Grzegorz Kasdepke i Jego bohaterowie”.
Konkurs adresowany był do uczniów klas 1- 3 szkół podstawowych gminy Bemowo. Konkurs miał na celu poznanie wartości płynących z utworów Grzegorza Kasdepke oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów klas młodszych.
Warsztaty w EkoCentrum Punkt Zwrotny
Nowa galeria Warsztaty w EkoCentrum Punkt Zwrotny została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klasy VI c uczestniczyli w warsztatach w EkoCentrum Punkt Zwrotny, podczas których rozwiązywali multimedialne zagadki ekologiczne i wyzwania na czas związane ze zrównoważonym obiegiem ubrań. Odkryli także tajemnice fast fashion oraz dowiedzieli się jak być eko i jak dbać o naszą planetę.
Zawody robotyczne VEX IQ
8 marca w Szkole Podstawowej nr 357 odbyły się pierwsze ogólnopolskie zawody VEX IQ Robotics Competition Polish National Championship, w których wzięło udział 17 drużyn, w tym zespół z naszej szkoły, który przygotowywał się do tego wyzwania od września 2023 roku w ramach dodatkowych zajęć. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dyscyplinach Full Volume oraz Robot Skills Challenge, gdzie zademonstrowali umiejętności sterowania robotami zarówno manualnie, jak i w trybie autonomicznym. Konkurs był dla uczniów wspaniałą okazją do komunikacji, współpracy oraz zarządzania czasem. Bogatsi o nowe doświadczenia i pełni nowych pomysłów kontynuujemy pracę nad ulepszaniem robota, aby w przyszłym roku znów rywalizować i dobrze się przy tym bawić.
EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY
6 marca obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji przeprowadzone zostały zajęcia w oddziale przedszkolnym. Dzieci wykonały gimnastykę buzi i języka oraz cwiczyły aparat oddechowy poprzez zabawy z kolorowymi piórkami, bańskami mydlanymi, dmuchajkami logopedycznymi i przenoszeniem drobnych elementów za pomocą słomek. Święto to ma na celu zachęcenie rodziców do konsultacji ze specjalistą dziecka, które ma problem z mówieniem.
Spektakl historyczny pt. Życie Warszawy w czasie II wojny światowej
Klasa 4c wzięła udział w multimedialnym spektaklu historycznym pt. Życie Warszawy w czasie II wojny światowej z cyklu Światła Historii. Tym razem wybraliśmy się do Kinoteki w centrum Warszawy. Poznaliśmy wiele szczegółów z życia dzieci i młodzieży w okupowanej Warszawie: co jedli, w co się ubierali, gdzie i jak się uczyli. A na deser była jeszcze ekranizacja filmu Detektyw Bruno - trochę z innej bajki, ale spodobało się nam optymistyczne zakończenie. Dziękujemy organizatorom z Centrum Edukacji i Rozwoju.
Projekt "Szkoła w Sąsiedztwie" - uroczysta premiera podcastu "Osiedlowy Klub Kultury".
27 lutego odbyła się w naszej Szkole uroczysta premiera podcastu pt. Osiedlowy Klub Kultury przygotowanego przez uczniów oddziału dwujęzycznego 7b. Podcast jest owocem projektu "Szkoła w Sąsiedztwie" realizowanego od listopada ubiegłego roku. Pomysłodawcą i opiekunem projektu jest Fundacja Pole Dialogu, a jego głównym celem tworzenie lokalnych partnerstw i budowanie relacji sąsiedzkich. Przez kilka miesięcy uczniowie uczestniczyli w warsztatach przygotowujących do nagrania podcastu, odwiedzali ciekawe miejsca w najbliższej okolicy szkoły, rozmawiali z mieszkańcami dzielnicy. Uczyli się obsługi sprzętu i aplikacji potrzebnych do nagrania podcastu. Na premierze gościliśmy społeczność Osiedlowego Klubu Kultury, przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowej Jelonki oraz koordynatorów projektu z Fundacji Pole Dialogu. Projekt był współfinansowany z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy.
Wojewódzki Konkurs na plakat lub pracę literacką pt. "O uśmiech dziecka"
Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem w SP 301 w ZSP 2
Projekt
Galeria zdjęć
brak danychProgramy unijne
- Projekt „Cyfrowa Warszawa 2” realizowany w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”,
- Projekt EFS - Sięgnij po więcej - rozwój doradztwa zawodowego w szk. podstawowych m. st. Warszawy
Punkt Informacji i Kariery (PIK) - aktualności
Program promujący zdrowe nawyki żywieniowe "Program dla szkół"