Air pollution catchers - nieskomplikowane łapacze powietrza w kl. 4a
Uczniowie klasy 4a w oparciu o krótki film instruktażowy w j. angielskim, wykonali tzw. air pollution catchers - nieskomplikowane łapacze powietrza, które następnie umieszczone po zewnętrznej stronie budynku, będa stanowić proste narzędzie służące do obserwacji stanu jakości powietrza wokół szkoły.
Akcja - Kartka dla Marysi
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji - Kartka dla Marysi, mającej na celu wsparcie chorej dziewczynki oraz jej najbliższych w tym trudnym czasie. Kartki można przynosić do 24 listopada do sali 113 lub wysłać bezpośrednio na podany adres. Serdecznie dziękujemy w imieniu Marysi.
Ogólnopolski konkurs "Zostań mistrzem słówek" z aplikacją Lingos
Zachęcamy do udziału!!
Interaktywna wystawa "Europa Experience"
Uczniowie oddziału dwujęzycznego 7b odwiedzili interaktywna wystawę dotycząca Unii Europejskiej w Multimedialnym Centrum – "Europa Experience". Jedną z licznych interaktywnych atrakcji było wzięcie udziału w ponad 2-godzinnej grze (Role Play Game w języku angielskim), podczas której uczniowie wcielili się w rolę posłanek i posłów.
Lego-Logos na języku polskim
Uczniowie klasy 5c podczas omawiania lektury "Chłopcy z Placu Broni" F. Molnara pracowali metodą Lego-Logos, której autorem jest Jarosław Spychała. Za pomocą klocków Lego odtworzyli bitwę przedstawioną w powieści, a następnie opisali jej etapy: przygotowanie, taktykę oraz sam przebieg. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Powstały rozmaite sceny, które zostały dokładnie omówione przez każdy zespół.
Apel upamiętniający ks. Jana Zieję
19 października na zaproszenie Instytutu Pamięci Narodowej klasa 6c i szkolny poczet sztandarowy wraz z Dyrekcją i nauczycielami uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej księdza Jana Zieję - kapelana Wojska Polskiego oraz współzałożyciela Komitetu Obrony Robotników.
12Ksiądz Jan Zieja pełnił posługę kapelana podczas wojny polsko-bolszewickiej, obrony Polski w 1939 r. i powstania warszawskiego. Po zakończeniu II wojny światowej zaangażował się w pracę duszpasterską na tak zwanych ziemiach odzyskanych, będąc pierwszym katolickim kapłanem zamieszkałym w Słupsku. Był także publicystą, pisarzem religijnym i tłumaczem. Jako działacz społeczny współtworzył pierwszą jawną organizację opozycji antykomunistycznej. Ponadto podpisał Apel do społeczeństwa polskiego inicjujący działalność Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela.
Projekt "Akademia Pana Kleksa"
W październiku, na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 4a i 4d omawiali Akademię Pana Kleksa. W ramach różnych zadań związanych z lekturą, chętne osoby wykonały atrakcyjne makiety. Uczniowie zaprezentowali jak wyobrażają sobie akademię Ambrożego Kleksa.
Tydzień świadomości dysleksji
W ramach obchodów tygodnia świadomości dysleksji w naszej szkole uczniowie klas 1 - 4 wzięli udział w warsztatach pod hasłem ,,Gry terapeutyczne szansą na ciekawe spędzenie czasu i nie tylko", połączone z krótką prelekcją dotyczącą dysleksji.Nauczyciele języka polskiego także zaproponowali uczniom zadania i aktywności związane z tematem.
Wojewódzki Konkurs na plakat lub pracę literacką pt. "O uśmiech dziecka"
Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem w SP 301 w ZSP 2
Projekt
Galeria zdjęć
brak danychProgramy unijne
- Projekt „Cyfrowa Warszawa 2” realizowany w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”,
- Projekt EFS - Sięgnij po więcej - rozwój doradztwa zawodowego w szk. podstawowych m. st. Warszawy
Punkt Informacji i Kariery (PIK) - aktualności
Program promujący zdrowe nawyki żywieniowe "Program dla szkół"