Serdecznie zapraszamy emerytowanych pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 na spotkanie kulturalno-oświatowe, które odbędzie się 29 czerwca 2026 r. o godz. 13.30 w ZSP 2.
Dyrekcja Zespołu
Serdecznie zapraszamy emerytowanych pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 na spotkanie kulturalno-oświatowe, które odbędzie się 29 czerwca 2026 r. o godz. 13.30 w ZSP 2.
Dyrekcja Zespołu
Podczas lekcji plastyki uczniowie klas piątych poznawali zasady tworzenia kompozycji dynamicznej. W ramach zajęć wykonywali przestrzenne prace z wykorzystaniem chrupek kukurydzianych i wykałaczek. Dzięki kreatywności i zaangażowaniu powstały ciekawe konstrukcje, które doskonale oddają ruch, energię i dynamikę.
Praca z nietypowymi materiałami sprawiła uczniom wiele radości, a jednocześnie pozwoliła rozwijać wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz umiejętność współpracy. Efekty ich pracy były imponujące i pokazały, że nauka może być połączona z doskonałą zabawą.
W dniach 13–17 czerwca uczniowie klasy 7b uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach edukacyjnych programu EuroWeek – Szkoła Liderów, organizowanych przez Fundację EuroWeek.
Podczas kilkudniowego pobytu w Polanicy-Zdroju uczniowie mieli okazję brać udział w intensywnych zajęciach prowadzonych w języku angielskim, co stanowiło doskonałą okazję do rozwijania kompetencji językowych w praktyce. Warsztaty były prowadzone przez zaangażowane wolontariuszki z Kenii i Indonezji, dzięki czemu uczestnicy mogli poznać różnorodne kultury, zwyczaje oraz spojrzenia na świat.
Program zajęć był bardzo bogaty i obejmował liczne aktywności rozwijające nie tylko umiejętności komunikacyjne, ale również kompetencje społeczne i międzykulturowe. Uczniowie pracowali w grupach, brali udział w grach integracyjnych, prezentacjach oraz zadaniach wymagających współpracy i kreatywności. Dzięki temu doskonalili umiejętność pracy zespołowej, otwartość na innych oraz pewność siebie w posługiwaniu się językiem obcym.
Udział w projekcie EuroWeek był dla klasy 7b nie tylko cennym doświadczeniem edukacyjnym, ale również niezapomnianą przygodą. Wspólnie spędzone chwile sprzyjały integracji zespołu klasowego i pozostawiły wiele pozytywnych wspomnień.
Wyjazd z pewnością przyczynił się do rozwoju uczniów i zachęcił ich do dalszego odkrywania świata oraz doskonalenia swoich umiejętności językowych.
W miniony czwartek kl. VIIIe aktywnie spędzała czas we wsi Orzechów i podczas spływu kajakowego rzeką Liwiec. Spływ kajakowy pozwolił nam aktywnie wypocząć i cieszyć się pięknem natury, natomiast w Orzechowie zajęliśmy się wytwarzaniem ekologicznych kosmetyków, poznawaliśmy także tajniki pracy w pasiece i gospodarstwie rolnym. Zdobyliśmy wiele nowych informacji o pszczołach i produkcji miodu. Wszystkie atrakcje dostarczyły niezapomnianych wrażeń i poszerzyły naszą wiedzę.
Nasz uczeń Tymon Osak z klasy 4c zdobył 2 miejsce na Międzynarodowym Turnieju Karate SABAKI CUP w Warszawie. Walka była ciężka ale satysfakcja ze zwycięstwa wielka.
Uczniowie klasy 5d uczestniczyli w wyjeździe na Zieloną Szkołę na Mazury. Mimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały wszystkim przez cały pobyt. Wyjazd był doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego, wspólnej zabawy oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. przejażdżki rowerkami wodnymi, ognisko, wspinaczka oraz park linowy. Nie zabrakło również innych ciekawych zajęć, które dostarczyły uczestnikom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.
Wszyscy wrócili pełni energii, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia, które na długo pozostaną w ich pamięci.
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 5d spędzili wyjątkowy dzień pełen ruchu, zabawy i radości. Wybrali się do parku trampolin Kocham Skakać, gdzie mogli aktywnie spędzić czas, rozwijać swoją sprawność fizyczną oraz integrować się podczas wspólnej zabawy.Po pełnych emocji skokach uczniowie udali się na pyszne lody, które były miłym zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia.Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, uśmiechu i pozytywnej energii. To był doskonały sposób na świętowanie Dnia Dziecka!
Z ogromną dumą uczestniczyliśmy w Gali Konkursu "Ośmiu Wspaniałych", podczas której wyróżnieni zostają młodzi ludzie angażujący się w działalność wolontariacką i społeczną.
Szczególne gratulacje kierujemy do naszego wolontariusza Adama z klasy 6b, który został Laureatem tego prestiżowego konkursu. To wspaniałe wyróżnienie jest dowodem jego zaangażowania, wrażliwości na potrzeby innych oraz chęci niesienia pomocy. Jesteśmy niezwykle dumni z jego osiągnięcia!
Serdeczne podziękowania składamy również Pani Katarzynie Bator za zgłoszenie Adama do konkursu, nieustanne wsparcie oraz wielką wiarę w jego możliwości. To właśnie dzięki takim osobom młodzi wolontariusze mogą rozwijać swoje pasje i odkrywać własny potencjał.
Adamie, jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz niegasnącej energii do czynienia dobra!
Ogromne podziękowania kierujemy również do dwojga wolontariuszy zgłoszonych do konkursu: Bereniki Kamorskiej oraz Jędrzeja Majewskiego za ich zaangażowanie, działalność wolontariacką oraz bezinteresowne niesienie pomocy innym.
Wszystkim naszym wolontariuszom serdecznie dziękujemy za ich dobre serca, poświęcony czas i chęć czynienia dobra każdego dnia!
Uczniowie klas I-III świętowali Dzień Dziecka w wyjątkowo aktywny sposób!
Podczas Dnia Sportu na dzieci czekało wiele ciekawych konkurencji, w których mogły zdobywać punkty, rozwijać swoje umiejętności i przede wszystkim świetnie się bawić. Najważniejsza była jednak nie rywalizacja, lecz wspólna zabawa, ruch, radość ze spędzania czasu razem.
Na boisku nie brakowało uśmiechów, pozytywnej energii i sportowych emocji.Każdy zawodnik dał z siebie wszystko, a atmosfera wzajemnego wsparcia i dobrej zabawy sprawiła, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy.
Uczestnicy otrzymali batoniki ufundowane z funduszu Rady Rodziców.
Wydarzenie przygotowały i organizowały uczennice klasy 6c przy koordynacji Izabeli Kuciak.
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspaniałą postawę.
1 czerwca 2026 r. w Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury odbyła się finałowa gala Pierwszego Międzyszkolnego Festiwalu „Szlagiery starej Warszawy” organizowanego przez SP 301 w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyli Pan Jakub Gręziak, zastępca burmistrza Dzielnicy Bemowo, Magdalena Tomecka, Dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury, Pani Katarzyna Olobry - Księżak, Dyrektor Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej nr 20, przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Bemowo oraz dyrektorzy warszawskich szkół podstawowych.
Uroczystość licznie zgromadziła uczniów, ich rodziny oraz lokalną społeczność Bemowa.
Publiczność mogła podziwiać występy młodych artystów z warszawskich szkół podstawowych, którzy z pasją i dużą dojrzałością interpretowali klasyczne utwory dawnej Warszawy.
Galę zwieńczył występ Jana Emila Młynarskiego i Warszawskiego Combo Tanecznego, którzy porwali publiczność do wspólnej zabawy.
Laureaci i wyróżnieni będą mieli okazję wystąpić podczas corocznej imprezy plenerowej na Kercelaku, u boku Jana Emila Młynarskiego. Dodatkowo laureat pierwszego miejsca, Ignacy Afaransjew - uczeń SP 150 w Warszawie poprowadzi wraz z artystą specjalną audycję w Radiowej Trójce.
Finałowa gala festiwalu okazała się nie tylko podsumowaniem artystycznych zmagań uczniów, lecz także pięknym świętem lokalnej kultury, które połączyło pokolenia i przypomniało o bogactwie warszawskich tradycji muzycznych.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje festiwalu, które będą okazją do wspólnego śpiewania piosenek dawnej Warszawy.
Szczególne podziękowania kierujemy do pani Dyrektor Magdaleny Tomeckiej oraz całej obsługi technicznej BCK za profesjonalne przygotowanie i ogromne zaangażowanie w organizację wydarzenia.
15 marca delegacja z naszej szkoły w ramach projektu Varsavianistyczna Szkoła, uczestniczyła w uroczystości upamiętnienia Varsavianisty Stanisława Lorentza.
Uczniowie klasy 4d mieli niezwykłą okazję odwiedzić miasteczko Mini Citi, w którym mogli wcielić się w różne zawody. Podczas wycieczki, dzieci z entuzjazmem pełniły rolę strażaków, bankierów, mechaników, lekarzy, radiowców, artystów, policjantów, trenerów fitness, reporterów telewizyjnych i redaktorów portalu internetowego. Ta wspaniała przygoda pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć codzienne obowiązki i wyzwania w różnych zawodach, jednocześnie rozwijając ich umiejętności społeczne i kreatywność. Wspólne doświadczenia przyniosły mnóstwo radości i niezapomnianych wspomnień!
Szanowni Państwo,
kolejny już raz tworzymy w nowym roku szkolnym 2025/2026 oddział dwujęzyczny w SP 301.Będziemy o nim mówić na spotkaniu online dla wszystkich zainteresowanych uczniów klas 6 i ich rodziców.
Przesyłam link do spotkania:https://liblink.pl/J7RtRBv2xv
Czwartek, 13 marca 2025 r., godz. 18.30.
Zapraszam do udziału.
Pozdrawiam.
Emilia Wojdyła
Tegoroczne mistrzostwa Bemowa w koszykówce dziewcząt i chłopców zakończyliśmy odpowiednio na 2 i 5 miejscu.
"Sreberka” trafiły do grupy liczącej cztery zespoły, w której przegrały z SP 321 (8-40) oraz wygrały z SP 82 (31-11) i SP 363 (30-4). W półfinale pokonaliśmy drużynę gospodyń turnieju, czyli SP 150 (11-4), by w finale ponownie spotkać się z SP 321. Po pierwszych dwóch kwartach przegrywaliśmy z dużo silniejszym fizycznie przeciwnikiem 24 do 4. Trzecia i czwarta kwarta to pogoń, walka, zaangażowanie, pokaz umiejętności naszych zawodniczek i ostatecznie pechowa przegrana dwoma punktami (30-28). Taki jest sport... Biorąc jednak pod uwagę, że nasze koszykarki są o rok młodsze od finałowych rywalek, możemy liczyć na wygraną w przyszłym roku.
Chłopcy rewelacyjnie rozpoczęli zmagania grupowe. Wygraliśmy trzy mecze: z SP 362 (21-11), SP 363 (31-13) oraz 364 (27-10). W fazie finałowej, pełnej fizycznej walki i gry „punkt za punkt”, przegraliśmy z SP 350 (24-30) oraz SP 150 (17-28).
Dziękujemy obu naszym zespołom za uczestnictwo i godne reprezentowanie szkoły.
6 marca obchodziliśmy w ZSP nr 2 Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji w oddziale przedszkolnym zostały przeprowadzone zajecia z profilaktyki logopedycznej. Dzieci w szkole wykonały gimnastykę buzi i języka oraz ćwiczyły aparat oddechowy poprzez zabawy z przenoszeniem drobnych elementów za pomocą słomek, z kolorowymi piórkami czy dmuchajkami logopedycznymi. Święto ma na celu zachęcenie rodziców do konsultacji ze specjalistą dziecka, które ma problem z mówieniem.
Zachęcamy do udziału w zbiórce dla schroniska "Na Paluchu". Wesprzyjmy czworonożne zwierzaki. Pamiętajmy, że dobro wraca!
Serdecznie zapraszamy rodziców przyszłych pierwszoklasistów na Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka, który odbędzie się 18 lutego 2025 r.Spotkanie z Dyrekcją Szkoły rozpocznie się o godz. 17.00. Będzie okazja do zobaczenia Szkoły oraz zapoznania się z jej ofertą. Czekamy na Państwa we wtorek.
Z pozdrowieniami
Emilia Wojdyła
W dniach od 20 do 24 stycznia 2025 r. gościliśmy w Przedszkolu i Szkole nauczycielki z Cypru w ramach działania job shadowing w programie Erasmus+. Miały okazję zobaczyć naszą pracę i zainspirować się naszymi metodami oraz licznymi działaniami, które bardzo im się podobały. My, z kolei, mogliśmy poznać cypryjski system oświaty, degustować cypryjskie słodkości i czerpać z doświadczeń europejskich. Serdeczna atmosfera, która towarzyszyła wizycie zachęciła nas też do zwiększenia aktywności na polu współpracy międzynarodowej.
Nowa galeria Bal karnawałowy klas 1-3 została dodana do albumu fotograficznego
Informujemy, że dostępna jest aplikacja mobilna NawiGo, która powstała dla mieszkańców i turystów, w tym przede wszystkim osób niewidomych, słabowidzących oraz osób z niepełnosprawnością ruchową.
Pomaga w samodzielnym poruszaniu się po wybranych obiektach użyteczności publicznej (m.in. urzędach czy stacjach metra) zlokalizowanych w Warszawie oraz 16 gminach partnerskich: Czosnów, Góra Kalwaria, Izabelin, Karczew, Legionowo, Lesznowola, Marki, Milanówek, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Pruszków, Radzymin, Stare Babice, Wołomin, Ząbki, Zielonka.
W wybranych obiektach warszawskich oraz gminnych wspiera użytkownika w załatwianiu spraw urzędowych np. rejestracji pojazdu, zgłoszenia urodzenia dziecka czy wyrobienia dowodu osobistego.
Mają Państwo możliwości pobrania aplikacji przez:
https://wsparcie.um.warszawa.pl/nawigo
Zapraszamy do skorzystania z oferty!
Na przełomie listopada i grudnia drużyna koszykarek z naszej Szkoły brała udział w rozgrywkach ligowych w ramach Trybański Basket Games. Cztery weekendy, trzy różne hale, pięć rozegranych meczów (4 zespoły chłopców i jeden dziewcząt!) i ostatecznie drugie miejsce! Zabawa, emocje i przede wszystkim kolejne zebrane cenne doświadczenie dały dziewczynom motywacje do dalszego trenowania oraz sportowej nauki. Gratulujemy!
Powered by aSc EduPage