Aktualności

          • Zaproszenie

          • Serdecznie zapraszamy emerytowanych pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 na spotkanie kulturalno-oświatowe, które odbędzie się 29 czerwca 2026 r. o godz. 13.30 w ZSP 2.

            Dyrekcja Zespołu

          • Lekcja plastyki w klasach piątych

          • Podczas lekcji plastyki uczniowie klas piątych poznawali zasady tworzenia kompozycji dynamicznej. W ramach zajęć wykonywali przestrzenne prace z wykorzystaniem chrupek kukurydzianych i wykałaczek. Dzięki kreatywności i zaangażowaniu powstały ciekawe konstrukcje, które doskonale oddają ruch, energię i dynamikę.

            Praca z nietypowymi materiałami sprawiła uczniom wiele radości, a jednocześnie pozwoliła rozwijać wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz umiejętność współpracy. Efekty ich pracy były imponujące i pokazały, że nauka może być połączona z doskonałą zabawą.

          • 7b na warsztatach programu EuroWeek – Szkoła Liderów

          • W dniach 13–17 czerwca uczniowie klasy 7b uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach edukacyjnych programu EuroWeek – Szkoła Liderów, organizowanych przez Fundację EuroWeek.

            Podczas kilkudniowego pobytu w Polanicy-Zdroju uczniowie mieli okazję brać udział w intensywnych zajęciach prowadzonych w języku angielskim, co stanowiło doskonałą okazję do rozwijania kompetencji językowych w praktyce. Warsztaty były prowadzone przez zaangażowane wolontariuszki z Kenii i Indonezji, dzięki czemu uczestnicy mogli poznać różnorodne kultury, zwyczaje oraz spojrzenia na świat.

            Program zajęć był bardzo bogaty i obejmował liczne aktywności rozwijające nie tylko umiejętności komunikacyjne, ale również kompetencje społeczne i międzykulturowe. Uczniowie pracowali w grupach, brali udział w grach integracyjnych, prezentacjach oraz zadaniach wymagających współpracy i kreatywności. Dzięki temu doskonalili umiejętność pracy zespołowej, otwartość na innych oraz pewność siebie w posługiwaniu się językiem obcym.

            Udział w projekcie EuroWeek był dla klasy 7b nie tylko cennym doświadczeniem edukacyjnym, ale również niezapomnianą przygodą. Wspólnie spędzone chwile sprzyjały integracji zespołu klasowego i pozostawiły wiele pozytywnych wspomnień.

            Wyjazd z pewnością przyczynił się do rozwoju uczniów i zachęcił ich do dalszego odkrywania świata oraz doskonalenia swoich umiejętności językowych.

          • Wycieczka klasy 8e

          • W miniony czwartek kl. VIIIe aktywnie spędzała czas we wsi Orzechów i podczas spływu kajakowego rzeką Liwiec. Spływ kajakowy pozwolił nam aktywnie wypocząć i cieszyć się pięknem natury, natomiast w Orzechowie zajęliśmy się wytwarzaniem ekologicznych kosmetyków, poznawaliśmy także tajniki pracy w pasiece i gospodarstwie rolnym. Zdobyliśmy wiele nowych informacji o pszczołach i produkcji miodu. Wszystkie atrakcje dostarczyły niezapomnianych wrażeń i poszerzyły naszą wiedzę.

          • Osiągnięcie naszego ucznia

          • Nasz uczeń Tymon Osak z klasy 4c zdobył 2 miejsce na Międzynarodowym Turnieju Karate SABAKI CUP w Warszawie. Walka była ciężka ale satysfakcja ze zwycięstwa wielka.

          • Klasa 5d na Zielonej Szkole

          • Uczniowie klasy 5d uczestniczyli w wyjeździe na Zieloną Szkołę na Mazury. Mimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały wszystkim przez cały pobyt. Wyjazd był doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego, wspólnej zabawy oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

            W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. przejażdżki rowerkami wodnymi, ognisko, wspinaczka oraz park linowy. Nie zabrakło również innych ciekawych zajęć, które dostarczyły uczestnikom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

            Wszyscy wrócili pełni energii, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia, które na długo pozostaną w ich pamięci.

          • Dzień Dziecka w klasie 5d

          • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 5d spędzili wyjątkowy dzień pełen ruchu, zabawy i radości. Wybrali się do parku trampolin Kocham Skakać, gdzie mogli aktywnie spędzić czas, rozwijać swoją sprawność fizyczną oraz integrować się podczas wspólnej zabawy.Po pełnych emocji skokach uczniowie udali się na pyszne lody, które były miłym zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia.Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, uśmiechu i pozytywnej energii. To był doskonały sposób na świętowanie Dnia Dziecka!

          • Nasz Uczeń Laureatem Konkursu "Ośmiu Wspaniałych"

          • Z ogromną dumą uczestniczyliśmy w Gali Konkursu "Ośmiu Wspaniałych", podczas której wyróżnieni zostają młodzi ludzie angażujący się w działalność wolontariacką i społeczną.

            Szczególne gratulacje kierujemy do naszego wolontariusza Adama z klasy 6b, który został Laureatem tego prestiżowego konkursu. To wspaniałe wyróżnienie jest dowodem jego zaangażowania, wrażliwości na potrzeby innych oraz chęci niesienia pomocy. Jesteśmy niezwykle dumni z jego osiągnięcia!

            Serdeczne podziękowania składamy również Pani Katarzynie Bator za zgłoszenie Adama do konkursu, nieustanne wsparcie oraz wielką wiarę w jego możliwości. To właśnie dzięki takim osobom młodzi wolontariusze mogą rozwijać swoje pasje i odkrywać własny potencjał.

            Adamie, jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz niegasnącej energii do czynienia dobra!

            Ogromne podziękowania kierujemy również do dwojga wolontariuszy zgłoszonych do konkursu: Bereniki Kamorskiej oraz Jędrzeja Majewskiego za ich zaangażowanie, działalność wolontariacką oraz bezinteresowne niesienie pomocy innym.

            Wszystkim naszym wolontariuszom serdecznie dziękujemy za ich dobre serca, poświęcony czas i chęć czynienia dobra każdego dnia!

          • Dzień Sportu w naszej Szkole

          • Uczniowie klas I-III świętowali Dzień Dziecka w wyjątkowo aktywny sposób!

            Podczas Dnia Sportu na dzieci czekało wiele ciekawych konkurencji, w których mogły zdobywać punkty, rozwijać swoje umiejętności i przede wszystkim świetnie się bawić. Najważniejsza była jednak nie rywalizacja, lecz wspólna zabawa, ruch, radość ze spędzania czasu razem.

            Na boisku nie brakowało uśmiechów, pozytywnej energii i sportowych emocji.Każdy zawodnik dał z siebie wszystko, a atmosfera wzajemnego wsparcia i dobrej zabawy sprawiła, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

            Uczestnicy otrzymali batoniki ufundowane z funduszu Rady Rodziców.

            Wydarzenie przygotowały i organizowały uczennice klasy 6c przy koordynacji Izabeli Kuciak.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspaniałą postawę.

          • Gala I. Międzyszkolnego Festiwalu „Szlagiery starej Warszawy”

          • 1 czerwca 2026 r. w Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury odbyła się finałowa gala Pierwszego Międzyszkolnego Festiwalu „Szlagiery starej Warszawy” organizowanego przez SP 301 w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyli Pan Jakub Gręziak, zastępca burmistrza Dzielnicy Bemowo, Magdalena Tomecka, Dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury, Pani Katarzyna Olobry - Księżak, Dyrektor Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej nr 20, przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Bemowo oraz dyrektorzy warszawskich szkół podstawowych. 

            Uroczystość licznie zgromadziła uczniów, ich rodziny oraz lokalną społeczność Bemowa.

            Publiczność mogła podziwiać występy młodych artystów z warszawskich szkół podstawowych, którzy z pasją i dużą dojrzałością interpretowali klasyczne utwory dawnej Warszawy. 

            Galę zwieńczył występ Jana Emila Młynarskiego i Warszawskiego Combo Tanecznego, którzy porwali publiczność do wspólnej zabawy.

            Laureaci i wyróżnieni będą mieli okazję wystąpić podczas corocznej imprezy plenerowej na Kercelaku, u boku Jana Emila Młynarskiego. Dodatkowo laureat pierwszego miejsca, Ignacy Afaransjew - uczeń SP 150 w Warszawie poprowadzi wraz z artystą specjalną audycję w Radiowej Trójce.

            Finałowa gala festiwalu okazała się nie tylko podsumowaniem artystycznych zmagań uczniów, lecz także pięknym świętem lokalnej kultury, które połączyło pokolenia i przypomniało o bogactwie warszawskich tradycji muzycznych.

            Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje festiwalu, które będą okazją do wspólnego śpiewania piosenek dawnej Warszawy.

            Szczególne podziękowania kierujemy do pani Dyrektor Magdaleny Tomeckiej oraz całej obsługi technicznej BCK za profesjonalne przygotowanie i ogromne zaangażowanie w organizację wydarzenia.

          • Międzynarodowy projekt „Pen Pals: Friends around Europe”

            Klasy czwarte i piąte uczestniczą w międzynarodowym projekcie „Pen Pals: Friends around Europe”. Przez cały rok szkolny będą współpracować ze szkołami podstawowymi z Ukrainy oraz Chorwacji. Zakończyliśmy właśnie pierwszy etap projektu, który polegał na napisaniu listów w języku angielskim o sobie, swoich zainteresowaniach oraz upodobaniach. Listy zostały dzisiaj wysłane, a uczniowie z niecierpliwością czekają na odpowiedź od swoich nowych przyjaciół. 

          • Rozstrzygnięcie konkursu "Portret znanego dyslektyka"

            Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

            Miło nam poinformować, że konkurs "Portret Znanego Dyslektyka" został rozstrzygnięty.

            Kategoria klasy I-III

            I miejsce - Zuzanna Majer klasa 2c

            II miejsce - Leon Raczyński klasa 1d

            Kategoria klasy IV-VIII

            I miejsce - Juliusz Iwanicki klasa 5d

            II miejsce ex aequo - Julia Ślepowrońska klasa 5d

            Aleksandra Waszak klasa 7e

            Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy Wszystkim za udział w konkursie.

            Komisja w składzie:

            Małgorzata Szczepek

            Lidia Bucholska

            Katarzyna Błażejczyk-Łompieś

          • Zawody w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

            W Parku Skaryszewskim na Pradze Południe 9 października odbyły się zawody sportowe w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w  indywidualnych biegach przełajowych. 

            Aby zakwalifikować się do reprezentowania dzielnicy Bemowo na w/w zawodach, należało znaleźć się w pierwszej 10-tce zawodników swojej kategorii w biegach indywidualnych podczas bemowskiej rywalizacji.

            W SP 301 najszybszymi zawodnikami, którzy wywalczyli sobie start w kolejnym etapie zawodów są:

            1. Lena Pączek kl. 5b

            2. Wojtek Ściesiński kl. 5b

            3. Rafał Woś kl. 5a

            4. Aleksander Kraszewski kl. 6b

            5. Antonina Bouvman kl. 7b

             

            Sportowcy Ci godnie reprezentowali naszą dzielnicę w warszawskich zawodach.

            Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

            Zespół nauczycieli w-f

          • Dzielnicowe zawody sportowe w sztafetowych biegach przełajowych

            W Parku Górczewska 2 października odbyły się dzielnicowe zawody sportowe w sztafetowych biegach przełajowych. Udział w zawodach wzięło 10 bemowskich szkół podstawowych.

            Nasza szkoła wystawiła 4 reprezentacje:

            1.  6 dziewczynek klas V-VI (800m)

            2.  6 chłopców klas V-VI  (800m)

            3.  6 dziewczyn klas VII-VIII  (1000m)

            4.  6 chłopców klas VII-VIII.  (1000m)

             

            Wszyscy zawodnicy godnie reprezentowali naszą szkołę i z dużym zaangażowaniem wystartowali w biegu.

            Na szczególną uwagę zasługują chłopcy klas V-VI, w składzie:

            1. Aleksander Kraszewski kl. VIb

            2. Filip Pączek kl. VIc

            3. Jan Dąbrowski kl. VIc

            4. Kacper Sikorski kl. VIa

            5. Wojtek Ściesiński kl.Vb

            6. Rafał Woś kl. Va,

            którzy zajęli 2 miejsce i zdobyli srebrne medale.

             

            Wszystkim naszym sportowcom dziękujemy i gratulujemy!

            Zespół nauczycieli w-f

          • Ty jesteś zmianą, którą chcesz widzieć w świecie!

            Kl. VIIe odwiedziła escape room w EkoCentrum Punkt Zwrotny. Zajęcia były poświęcone zrównoważonej modzie, a przyświecała im myśl: Ty jesteś zmianą, którą chcesz widzieć w świecie. Podczas pobytu w escape roomie uczniowie dowiedzieli się, jak dużo energii i wody zużywa się, by wyprodukować pojedyncze ubranie. Bawełna potrzebna do wyprodukowania jednego T- shirta pochłania ok. 8200 litrów wody, a produkuje się ją najczęściej w rejonach dotkniętych niedoborem wody. Bądźmy rozważni! Kupujmy mniej ubrań, dokonujmy rozsądnych wyborów, w ten sposób ochronimy planetę.

          • Spotkanie z malarką w kl. 5d

            W czwartek 19 września mieliśmy przyjemność gościć na lekcji plastyki, w klasie 5D, Panią Danutę Pawlak. Malarka opowiedziała uczniom o sobie, swojej twórczości i inspiracjach. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnorodnością technik i stylów stosowanych w malarstwie. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem słuchali malarki. Byli zafascynowani jej opowieściami o inspiracjach, technikach malarskich i procesie twórczym. Każde pytanie, które zadawali, było pełne entuzjazmu i chęci poznania tajników sztuki. Malarka z uśmiechem odpowiadała na wszystkie pytania, dzieląc się swoimi doświadczeniami i zachęcając do dalszego rozwijania pasji.Taka lekcja to nie tylko nauka technik malarskich, ale także inspiracja do rozwijania pasji i kreatywności.

          • Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego

            W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego. Był to wyjątkowy czas, podczas którego uczniowie mieli okazję bliżej poznać świat osób z wadami słuchu oraz nauczyć się kilku podstawowych znaków języka migowego.

          • Konferencja Edukacyjna "KNOW ED"!

            13 września uczniowie klasy 8b wraz z opiekunami wzięli udział w Konferencji Edukacyjnej “KNOW ED!”, która odbyła się w SP nr 82. Jej tematem było (nad)używanie smartfonów przez dzieci, młodzież i dorosłych. Ponadto uczniowie dowiedzieli się z czego składają się telefony oraz jaki jest ich wpływ na organizm człowieka.

          • Informacja dla uczniów r. szk. 2024-2025

            Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

            w związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym 2024/2025 uprzejmie informujemy, że :

            1. Tornister/plecak powinien być lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.

            2. Na terenie szkoły obowiązuje zmiana obuwia – prosimy o: obuwie sportowe z antypoślizgową, białą podeszwą, na przylepiec lub wiązane na sznurówki, (trampki, tenisówki, adidasy) .

            3. Strój gimnastyczny na zajęcia sportowe: koszulka biała, bawełniana z krótkim rękawem, spodenki gimnastyczne czarne lub granatowe.

            4. Strój galowy – biała bluzka/koszula, granatowa lub czarna spódniczka/spodnie, krawat z logo szkoły.

            5. Codzienny strój ucznia:

            1) czyste, schludne ubranie w kolorystyce dowolnej, w pastelowych odcieniach; nie może zawierać niestosownych nadruków, wulgaryzmów i niczego, co uwłaczałoby godności innych.

            6. Zeszyty i książki koniecznie obłożone i podpisane.

            8. Uczniowie nie przynoszą rzeczy zbędnych, które zwiększają wagę plecaka.

            9. Kluczyki do szafek w szatni oraz chipy do drzwi wejściowych uczniowie odbiorą w pierwszych dniach września.

            10. Podręczniki wg listy, uczniowie wypożyczą z biblioteki szkolnej w pierwszych dniach września.

            11. Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025 podany zostanie na stronie Szkoły do 23 sierpnia 2024 r.

             

            Z pozdrowieniami

            Emilia Wojdyła

            Dyrektor Szkoły

          • Podsumowanie V edycji Wojewódzkiego Konkursu "O uśmiech dziecka"

            Do V edycji Konkursu przystąpiło 6 szkół z województwa mazowieckiego. Zakwalifikowano 53 prace. 28 maja br. dziecięca Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: 10 - 12 lat i 13 - 15 lat. 

            Wręczenie nagród laureatom odbyło się 13 czerwca 2024 roku. Oprócz nagród rzeczowych, laureaci otrzymali dyplomy, pamiątkowe znaczki oraz gratulacje od Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie Pani Emilii Wojdyły.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu, opiekunom, współorganizatorom i zapraszamy do udziału w V edycji Konkursu w przyszłym roku szkolnym.

          • Konkurs Razem dla Pszczół

            Serdecznie dziękujemy wszystkich uczniom za przygotowanie prac oraz udział w konkursie z okazji Światowego Dnia Pszczoły.

            Laureatami Konkursu zostali:

            I miejsce Janek Winnicki VII A

            II miejsce Juliusz Woźniak VI B

            III miejsce Eliza Czerniawska VI B 

            Wyróżnienie trafia do Anny Krzemińskiej z klasy VIII A.

            Gratulujemy!

          • Zawiadomienie

            Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Pani Marii Herbet - naszej koleżanki, wieloletniej nauczycielki historii, kobiety niezwykle skromnej, lubianej i szanowanej przez wszystkich. Jesteśmy poruszeni tą nagłą stratą. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

            Dyrekcja i Pracownicy ZSP nr 2 w Warszawie

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
      • (22) 664 92 46
      • 01-384 Warszawa, ul. Brygadzistów 18
        Poland
      • https://tlumacz.migam.org/warszawa-szkola-podstawowa-z-oddzialami-integracyjnymi-nr-301-im-janusza-korczaka-w-zsp-nr-2-brygadzistow-18
      • adres e-doręczenia:
        AE:PL-39714-98804-RUSBH-16
    • Logowanie