Apel z okazji 234. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja
- 11
Rowerowy Maj
Szkolny Przegląd Talentów
25 kwietnia w naszej szkoły odbył się Pokaz Talentów, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje zainteresowania, umiejętności i pasje. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się wspaniałe prezentując przed publicznością wyjątkowy talent oraz ciekawą pasję. Wszystkim występującym uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w imprezie.
12
Akcja Żonkile 2025
Nasza szkoła po raz kolejny zaangażowała się w Akcję Żonkile, upamiętniającą 82. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Symbolem akcji są żółte żonkile, które nawiązują do gestu Marka Edelmana. Wolontariusze naszej szkoły rozdali żonkile, które rówieśnicy przypięli do swoich ubrań na znak, że #Łączy Nas Pamięć. Wydarzenie jest koordynowanie przez muzeum Polin.
9
Projekt "My lesson" w oddziale dwujęzycznym
Klasa dwujęzyczna w ramach projektu "My lesson". Uczymy się języka, ćwiczymy i poznajemy technikę relaksacji.
Lekcja geografii w klasie 7e
Lekcja Geografii w klasie 7e z Panią Marysią. Powtórzenie wiadomości z lekcji i zabawa w jednym.
Wesołych Świąt!
Sukces naszego ucznia!
Z przyjemnością informujemy, że Filip Dobczyński z kl. 6c jest Wicemistrzem Kostki Rubika w Dzielnicowym Konkursie Kostki Rubika.
Gratulujemy!
Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka
15 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka, panią Moniką Horną - Cieślak, zorganizowanym z inicjatywy Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo m. st Warszawy, które odbyło się w SP nr 357.
EARTH DAY 2025
22 kwietnia 2025 roku będziemy obchodzić 55. Światowy Dzień Ziemi, którego hasłem przewodnim jest Nasza Moc, Nasza Planeta (Our Power, Our Planet). Kierując się priorytetami Unii Europejskiej na lata 2024-2029 w obszarze: Troska o jakość życia: bezpieczeństwo żywnościowe, woda i przyroda klasy ósme realizują aktualnie treści, dotyczące związku człowieka i środowiska naturalnego - rolnictwa, gospodarki wodnej i gospodarowania zasobami przyrody, odnawialnych źródeł energii, zdrowej żywności, zrównoważonego rozwoju. Poznają także bliżej zagadnienia związane z ochroną różnorodności biologicznej, jak i przystosowaniem się do zmian klimatu i niesieniem pomocy tym, którzy wskutek nich ucierpieli. Tematy te łączą treści z różnych przedmiotów (przyrodniczych: biologii, geografii, ale także wiedzy o społeczeństwie), zgodnie z zaleceniami MEN. Klasa dwujęzyczna wykazuje się ponadto znajomością słownictwa angielskiego, tworząc piękne słowniczki obrazkowe
14
Dzielnicowy konkurs wiedzy dla klas 1-3 "Dookoła świata z Łukaszem Wierzbickim"
- 11
Dzielnicowe zawody sportowe w gimnastyce dziewcząt
Reprezentacja SP 301 w gimnastyce dziewcząt wzięła udział w dzielnicowych zawodach sportowych w ramach LVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
1. Natali Stańczyk kl. 4d
2. Oliwia Wojciechowska kl. 4d
3. Mila Wieczorek kl. 4d
4.Róża Moskwa kl. 3b
5. Olha Patkivska kl. 2b
6. Iga Jurczak kl.2b
7. Marianna Pasik kl. 2c
8. Lena Świerczewska kl. 1c
9. Sara Stawińska kl. 1a
opiekun Iza Kuciak
9Zawodniczki musiały zaprezentować się w 3 konkurencjach:
- układ ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej,
- skok rozkroczny przez kozła,
- układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej.
Suma punktów zdobytych przez każdą zawodniczkę ze wszystkich wymienionych wyżej konkurencji uplasowała naszą szkołę na I miejscu w dzielnicy.
15 kwietnia będziemy reprezentować dzielnicę Bemowo w zawodach na szczeblu warszawskim.
Wyróżnione zostały gimnastyczki, które zdobyły największą liczbę punktów spośród wszystkich startujących:
I miejsce Róża Moskwa kl. 3b
II miejsce Olha Patkivska kl. 2b.
Serdeczne gratulacje dla dziewczynek i życzymy sukcesów w kolejnym etapie zawodów.
Zespół n-li wychowania fizycznego.
Wizyta kl. 7e w Teatrze Rampa - spektakl "Balladyna"
10 kwietnia kl. 7e wzięła udział w przedstawieniu pt. "Balladyna. Kryminalne zagadki stolicy" w teatrze Rampa. Spektakl był okazją do przypomnienia sobie treści lektury.
9
Safer Internet Day w oddziałach dwujęzycznych
Klasy siódme i ósme pochyliły się nad tematem fake newsów oraz bezpieczeństwa w Internecie.
Po serii warsztatów językowych obejmujących różnego typu ćwiczenia słownikowe, czytanie ze zrozumieniem, dyskusję, pracę z materiałami źródłowymi, odróżnianie danych prawdziwych od stworzonych sztucznie na potrzeby tego projektu (a zatem myślenie krytyczne i analityczne) uczniowie zostali poproszenie o pracę twórczą w ramach lekcji informatyki. Rozwijając swoje umiejętności cyfrowe, a jednocześnie dowodząc zrozumienia tematu tworzyli bardzo ciekawe memy i prezentacje, dotyczące bezpiecznego poruszania się w sieci.
6
Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Językowego Poezji i Teatru WERS
Z przyjemnością informujemy, że nasi Uczniowie zostali laureatami II i III miejsca Międzyszkolnego Konkursu Językowego Poezji i Teatru WERS organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 211 w Warszawie w następujących kategoriach:
Poezja w j. hiszpańskim klasy 4-6:
III miejsce - Ignacy Chojnacki-Pacheco (6a)
Poezja w j. hiszpańskim klasy 7-8:
II miejsce - Olivier Szopa (kl. 8a)
Teatr w j. angielskim klasy 6-8:
III miejsce - Helena Afrykańska (8b)
III miejsce - Zofia Borczyk (8b)
III miejsce - Anna Dąbrowska (8b)
III miejsce - Olivia Grubbs (8b)
III miejsce - Wiktoria Mainka (8b)
III miejsce - Michalina Mierzejewska (8b)
III miejsce - Laura Skowrońska (8b)
III miejsce - Kamila Ziębakowska (8b)Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=rwpBENPnNXI
Laureaci I, II i III miejsca Konkursu WERS uzyskują dodatkowe profity podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej zgodnie z aktualnymi przepisami prawa oświatowego.
Serdecznie gratulujemy naszym Uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Zespół Języków Obcych
Klasa 3d z wizytą w lesie
Klasa 3d była na wycieczce w Ośrodku Techniczno-Edukacyjnym Pinokio, w którym dzieci poznały technologię produkcji drewna, rozpoznawaly drzewa. Bawiły się na leśnej polanie.
4
Projekt "Wars i Sawa grają w szachy"
Dzień Czystego Powietrza w klasach 8
W ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza uczniowie klas 8 na lekcjach języka angielskiego przygotowali plakaty dotyczące ochrony środowiska naturalnego.Tematem przewodnim były parki narodowe jako forma ochrony różnorodności biologicznej i zachowania zasobów przyrodniczych. W swoich pracach uczniowie zamieścili szczegółowe informacje dotyczące parków narodowych w Polsce i na świecie. Projekty można podziwiać na gazetkach w salach lekcyjnych.
Ochrona zasobów wody - uczniowie w roli posłów Parlamentu Europejskiego
Uczniowie oddziału dwujęzycznego wzięli udział w grze typu role-play, podczas której wcielili się w role posłów Parlamentu Europejskiego. Podczas obrad głosowali nad wprowadzeniem aktów prawnych regulujących kwestię oszczędzania zasobów wodnych Europy. Przy okazji dowiedzieli się jak dużym problemem jest deficyt wody oraz jakie konsekwencje dla środowiska ma jej nadmierne zużycie. Poznali także sposoby na codzienne oszczędzanie wody.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Już 1 grudnia, w naszej szkole, rozpoczęliśmy tydzień poświęcony temu zagadnieniu. W piątek odbyły się warsztaty z osobami z niepełnosprawnością - p. Izabellą oraz p. Michałem z Fundacji Kulawa Warszawa pt. "Savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnościami oraz z p. Justyną Szot - osobą niesłyszącą. Młodsze klasy wzięły również udział w stacjach zadaniowych "W świecie osób niewidomych".
57
Warsztaty ekologiczno-techniczne w klasach 6
27 listopada klasy 6 odwiedziły Ośrodek Edukacji Technicznej "Pinokio", w którym odbyły się warsztaty z zakresu edukacji przyrodniczej, ekologicznej i technicznej. W prostej i ciekawej formie uczniowi zapoznali się z obróbką drewna, zobaczyli m. in. jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz, czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być wykorzystane. Mieli także okazję samodzielnie wykonać karmniki dla ptaków.
18
Spotkanie autorskie z Panią Anną Skowrońską - "Wokół czterech żywiołów - Wiatr"
W ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza uczniowie klas czwartych wzięli udział w spotkaniu z pisarką Panią Anną Skowrońską, która jest autorką, m. in., książek przyrodniczych dla dzieci pt.: "Wiatr", "Woda", "Ziemia", "Ogień". Na ostatnim spotkaniu pisarka zaprezentowała uczniom swoją książkę pt. Wiatr. Podczas prezentacji szczegółowo omówiła, m.in. zjawiska powiązane z wiatrem, rodzaje wiatrów, podróże zależne od wiatru, jak z wiatru zrobić prąd, co to jest zielona energia. Autorka poszerzyła wiedzę dzieci na temat ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu.
1
WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY W KLASIE 4D
W środę 22 listopada dzieci z klasy 4d uczestniczyły w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej, przy wykorzystaniu m.in. specjalistycznych fantomów. Warsztaty przeprowadził Pan Mikołaj Kowalewski - wykwalifikowany i doświadczony ratownik medyczny.
16
MISTRZOSTWA DZIELNICY BEMOWO W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW
Zawody zostały rozegrane w dniach 3-4 października 2023 r. na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 350 przy ul. Irzykowskiego 1a
Szkoła Podstawowa nr 301 zajęła III miejsce, zdobywając brązowe medale. Gratulujemy młodym piłkarzom!
Nasz zespół wystąpił w składzie: Patryk Kwaśniewski, Jakub Pierścieniak, Kornel Szklarski, Krzysztof Grzybowski, Kacper Wierzbicki, Petros Anito Lodamo, Czerwiński Jakub, Kowalczyk Jakub, Moskwa Natan, Żychowicz Franciszek.
MISTRZOSTWA DZIELNICY BEMOWO W SZACHACH DRUŻYNOWYCH
Zawody zostały zorganizowane w dniu 13 listopada 2023 r na terenie Szkoły Podstawowej nr 321.
W zawodach wystartowało 8 reprezentacji w grupie młodszej i 4 reprezentacje w grupie starszej.
Miło Nam poinformować, że w grupie starszej zespół w składzie: Patryk Kwaśniewski, Kornel Szklarski, Kajetan Kujawa oraz Alicja Domańska zajął II miejsce zdobywając srebrne medale.
Serdecznie gratulujemy młodym szachistom. Natomiast w grupie młodszej Nasz zespół wystąpił w składzie: Marcel Kukier, Jakub Mrówka, Maksym Safarov, Emilia Jastrzębska.
Warto nadmienić, że Nasi młodzi szachiści walczyli również bardzo dzielnie , ponieważ w każdym innym zespole reprezentujący szkoły występowali zawodnicy posiadający kategorie szachowe.
Po podliczeniu wszystkich punktów według obowiązującego regulaminu WOM klasyfikacja drużynowa grupy młodszej rocznik 2011 i młodsi nasza Szkoła zajeła VII miejsce.
Po podliczeniu wszystkich punktów według obowiązującego regulaminu WOM klasyfikacja drużynowa grupy starszej roczniki 2009 i 2010 grającej mecze systemem każdy z każdym oraz rewanże nasi uczniowie zajęli II miejsce
z ilością 14 punktów.
Zwycięzcom Gratulujemy!
Dzień Tolerancji i Życzliwości
16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, a 21 listopada Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji uczniowie podczas lekcji wykonali drzewa, z których powstał Las Tolerancji i Życzliwości oraz Kodeksy Życzliwości. Powstałe prace ozdabiają hol przy wejściu do szkoły, a także drzwi pracowni lekcyjnych. Została również przeprowadzona akcja "Tolerancja i Szacunek to Właściwy Kierunek", a uczniowie i nauczyciele dostali naklejki związane z tym dniem.
50
Podróże pamięci
W projekcie Podróze pamięci wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych. Wyjazd do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince poprzedzony został zajęciami tematycznymi, wizytą w Muzeum Polin, obejrzeniem wystawy w Żydowskim Instytucie Historycznym - Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu?
Celem projektu Podróże pamięci było poszerzenie wiedzy historycznej uczniów, nauczycieli, rodziców na temat historii, kultury Żydów, polityki nazistów wobec Żydów oraz historii stosunków polsko - żydowskich,
- poznanie kolejnego, zorganizowanego przez Niemców, miejsca zagłady Żydów i ludzi innych narodowości, w tym Polaków,
- nazwanie postaw narodu żydowskiego w czasie II wojny światowej,
- rozwijanie postawy niezgody na rasizm, uprzedzenia i stereotypy,
- budowanie postawy tolerancji wobec różnorodności.
- nawiązanie współpracy międzynarodowej,
- doskonalenie kompetencji językowych uczniów,
- uwrażliwianie na przestrzeganie praw człowieka.1
Zajęcia z robotyki
Postępy na zajęciach z robotyki VEX Robotics - robot już gotowy
Koncert "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"
Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 15 stycznia – 26 stycznia 2024 r.
Listopadowe dni zadumy w klasie 4d
Klasa 4d w Muzeum Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości w piątek 10 listopada uczniowie klasy 4d wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Kirpszą wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Patriotyczny zwierzyniec” na wystawie „Polonia Restituta" w Muzeum Niepodległości.
Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości
Akcja "Szkoła do hymnu" 2023
W piątek 10.11.2023 wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zebrali się w sali gimanstycznej, by o symbolicznej godzinie 11.11 zaśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób wspólnie świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Nowa galeria Akcja "Szkoła do hymnu" 2023 została dodana do albumu fotograficznego
38
PODZIĘKOWANIE
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie