Aktualności

          • WARSZTATY W ODDZIALE DWUJĘZYCZNYM

          • 27 marca Oddział dwujęzyczny 8b miał okazję spotkać się z wolontariuszami z Fundacji Schumana, którzy w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności podróżują po Europie i propagują kulturę swoich krajów oraz integrację europejską i jej wartości.

            Susanna (Niemcy) poprowadziła warsztaty na temat stereotypów i kultury Niemiec, a Benjamin (Belgia) przybliżył uczniom proces powstawania muzyki. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.

          • DZIEŃ SZKOCKI W 7B

          • To już prawie tradycja, że w Oddziałach dwujęzycznych obchodzimy Dzień Szkocki. Tym razem w klasie 7b nie zabrakło tańców oraz tradycyjnych szkockich potraw przygotowanych przez uczniów i ich rodziców. Największym przysmakiem okazały się maślane ciasteczka czyli "Shortbread" oraz Scottish tablets.

          • LEKCJA KULTUROWA O AUSTRALII

          • Podczas jednej z lekcji kulturowych na temat Australii uczniowie klasy 7b tak zainteresowali się tradycyjnym australijskim deserem Lamingtons, że postanowili sami go przygotować.

          • LEKCJA BIOLOGII W 5C

          • W środę na lekcji biologii uczniowie klasy 5c wzięli udział w zajęciach terenowych, podczas których wieszali budki lęgowe dla ptaków oraz domki dla owadów na terenie naszej Szkoły.

          • Zawody sportowe w piłce koszykowej

          • W styczniu odbyły się dzielnicowe zawody sportowe w piłce koszykowej dziewcząt klas VII-VIII. W zawodach wzięło udział 7 reprezentacji bemowskich szkół podstawowych. W finale ze szkołą 341 zawodniczki sp 301 zajęły 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy.

            Reprezentacja szkoły:

            1. Julia Zych kl. 8d

            2. Zosia Kulka kl. 8d

            3. Małgosia Ofczarska kl. 8d

            4. Kinga Kowalska kl. 8a

            5. Zuzia Kacprzak kl. 8a

            6. Natalia Kliś kl. 8f

            7. Olga Jaworska kl. 8f

            8. Julia Salamonowska kl. 8e

            8. Nikola Madej kl. 8e

            9. Patrycja Kowalska kl. 8c

          • Zawody sportowe

          • W marcu odbyły się dzielnicowe zawody sportowe w "Dwa ognie usportowione" dziewcząt klas 4. W zawodach brało udział 8 reprezentacji bemowskich szkół podstawowych. Po eliminacjach i półfinałach uczennice naszej szkoły spotkały się w finale z zawodniczkami szkoły 321. W emocjonującym meczu ostatecznie zwyciężyły.

            Szkołę 301 reprezentowały:

            1. Maja Krzemińska kl. 4b

            2. Hania Kos kl. 4b

            3. Ola Kułakowska kl. 4b

            4.Agnieszka Sygnowska kl. 4b

            5. Tamara Siubczyńska kl. 4b

            6. Ola Szkudlarek kl. 4b

            7. Zosia Dąbkiewicz kl. 4b

            8. Natalia Koblak kl. 4b

            9. Zuzia Markiewicz kl. 4c

            10. Ola Gniazdowska kl. 4c

            11. Lilianna Walczuk kl. 4c

            12. Alicja Rolewska kl. 4c

             

            Izabela Kuciak

          • DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

          • 21 marca 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ta data nie jest przypadkowa, gdyż nawiązuje do obecności u tych osób dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby dotknięte tym schorzeniem i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

            Symbolem syndromu są kolorowe skarpetki będące metaforą niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. W związku z tym nasi uczniowie tego dnia mogli zagrać w "skarpetowego spinnera", dowiedzieć się najważniejszych informacji na temat zaburzenia oraz wzięli udział w konkursie na najbardziej zintegrowaną klasę. O zwycięstwie decydowała liczba uczniów w dwóch różnych skarpetkach. Z przyjemnością ogłaszamy klasy 3c i 5c, jako najbardziej zintegrowane klasy w szkole.  Na wyróżnienie zasługują również klasy 2c, 2d oraz 1a. Jesteśmy miło zaskoczeni tak dużym zaangażowaniem uczniów oraz nauczycieli.

          • Wydarzenie

          • Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Kobierskim Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Bemowo, które odbędzie się w naszej szkole w dniu 23 marca 2023 r. (tj. w czwartek) w godz. 18.00 - 19.30. 

            Link do wydarzenia

          • Przepis kulinarny w OP2

          • Na języku polskim uczniowie łączyli teorię z praktyką- przepisy kulinarne zyskały smak, zapach i kolor. Wspólne działanie uczy i cieszy. 

            Anna Adamik

          • Na polskim bez nudy

          • Omawianie lektur to nie tylko możliwość poznania historii  bohaterów, ale również wspaniała zabawa w zespołach.  Oto lapbooki wykonane przez uczniów 6c. 

            Anna Adamik

          • Wizyta w Centrum Nauki Kopernik

          • W pierwszych dniach marca uczniowie klasy 7a mieli okazje odwiedzić Centrum Nauki Kopernik. Zgodnie z misją tego nowoczesnego ośrodka - inspirowaliśmy uczniów  do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Uczeniu się w Koperniku sprzyjają różnorodne przestrzenie edukacyjne.

            Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach pt.: Gazowany Ocean i wykonali doświadczenia w laboratorium biologicznym. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem metody badawczej i dotyczyły globalnego ocieplenia, które odczuwamy już dziś. Co mają z nim wspólnego morza i oceny? Jakie zagrożenia czyhają na żyjące w nich organizmy?  Samodzielnie wykonując doświadczenia, uczniowie poszukiwali odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Poznawali również tajniki nowoczesnych technologii, które mają swoje miejsce w otaczającym Nas świecie. Odwiedziliśmy również wystawę: Przyszłość jest dziś. Pierwsza część wystawy stałej w Centrum Nauki Kopernik jest poświęcona szansom i wyzwaniom związanym z rozwojem technologii cyfrowych, sztucznej inteligencji i ich coraz większym wpływem na nasze życie osobiste i społeczne. Drugą część wystawy Misja: Ziemia koncentruje się na wyobrażeniach o przyszłym świecie. Mówi o degradacji środowiska naturalnego, globalnym ociepleniu oraz o miastach przyszłości. Eksponaty podzielone są na trzy strefy tematyczne: Klimat, Populacja, Bioróżnorodność.Wizyta w Centrum Nauki Kopernik stwarza idealne warunki do doskonalenia kluczowych kompetencji, m.in. umiejętności logicznego i krytycznego myślenia, formułowania problemów, pytań oraz hipotez. Biologia, fizyka i chemia w praktyce - jednym słowem - wycieczka do jądra nauki!

          • PROJEKT „MIĘDZY KULTURAMI I LUDŹMI” MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA INTEGRACYJNO – EKSPERYMENTALNE UCZNIÓW SP 301 Z DZIEĆMI Z DOŚWIADCZENIEM MIGRACYJNYM UCZĘSZCZAJACYMI DO NASZEJ SZKOŁY

          • Nasi uczniowie polscy, razem z dziećmi z doświadczeniem migracyjnym, w szczególności z Ukrainy wraz z nauczycielami, szkolnymi specjalistami oraz przedstawicielami rodziców wzięli udział w warsztatowych spotkaniach integracyjno-eksperymentalnych w Józefowie, koło Kampinosu. Były to kolejne spotkania w ramach projektu „Między kulturami i ludźmi”. 14 marca 2023 r. udział wzięli uczniowie klas starszych, natomiast 15 marca 2023 r. klas młodszych.

            Z uwagi na dużą liczebność (80 osób każdego dnia), dzieci podzielone zostały na grupy, żeby można było zrealizować zajęcia warsztatowe. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia odbyły się, połączone z tematycznymi eksperymentami, warsztaty ceramiczne, muzyczne, spotkanie z pracownikiem Kampinoskiego Parku Narodowego oraz gra terenowa. 

            Warsztaty ceramiczne

            Dzieci w międzynarodowej grupie wykonały z gliny własnoręcznie ulepiony talerz, ozdobiły go, pomalowały, słuchając przy tym instrukcji osoby prowadzącej oraz wielu cennych informacji o pracy
            z gliną. Zadawały wiele pytań dotyczących tworzenia ceramiki.

            Uczniowie oznaczyli swoje dzieła, a następnie pozostawili je do wypalenia w piecu. Poznali technologiczny proces wypalania przedmiotów ceramicznych. Po wypaleniu, dzieci otrzymają wypalone talerzyki na pamiątkę.

            Warsztaty muzyczne

            Na warsztatach muzycznych instruktor pokazał uczniom działanie membrany, zapoznał z tajnikami wibracji w muzyce i wokół nas. Dzieci mogły same doświadczyć cichych i bardzo głośnych dźwięków wydawanych przez różne instrumenty. Eksperymentowały indywidualnie z dźwiękami.

            Dodatkowo, wykorzystaliśmy zdolności muzyczne naszego ucznia z Ukrainy, który podczas wyjazdu klas starszych grał na gitarze do wspólnego śpiewania.

            Spotkanie z pracownikiem Kampinoskiego Parku Narodowego

            Podczas rozmowy z leśnikiem udało nam się obejrzeć poroże łosia i jelenia oraz posłuchać ciekawych opowieści o życiu mieszkańców lasu. Dużą atrakcją dla dzieci był bieg po pagórkowatej leśnej drodze.

            Posiłek

            W naszych bazach zbieraliśmy się nie tylko na krótką przerwę pomiędzy zajęciami. Było to również miejsce posiłku. Uczniowie zjedli zupę pomidorową i pyszne kiełbaski z grilla na świeżym powietrzu, co sprzyjało dobrym apetytom i humorom.

            Gra terenowa

            Ostatnią atrakcją była gra terenowa. Uczniowie zostali podzieleni na małe, kilkuosobowe zespoły. Każdy zespół otrzymał mapę pobliskiego terenu (podwórko i okolice), oraz zdjęcia różnych elementów otoczenia – rzeźb, budynków, roślin. Zadaniem było odnalezienie i zaznaczenie tych elementów na dołączonej kartce. Aktywność ta spotkała się z dużym entuzjazmem – zadanie było trudne, ale dawało dzieciom okazję do dokładnej obserwacji i poznania miejsca oraz do wykazania się samodzielnością i spostrzegawczością oraz umiejętnością współpracy.

            Nasze emocje po powrocie:

            Warsztaty przyczyniły się do budowania wzajemnych relacji miedzy dziećmi polskimi a przybyłymi
            z innych kultur oraz zwiększyły poczucie pewności siebie dzieci cudzoziemskich. Zarówno dzieci jak i dorośli wzmocnili integrację społeczną, międzynarodową, międzypokoleniową. Doświadczyliśmy tego zarówno podczas warsztatów, wspólnych rozmów, spacerów, ogniska jak i gry terenowej. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego miejsca, a wiadomo nie od dziś, że atmosferę tworzą ludzie. 
            Niesamowite ciepło, gościnność i rodzinna atmosfera. 

             

          • Światowy Dzień Walki z Depresją i Światowy Dzień Chorych

          • Miesiąc luty obfituje, jak co roku w ważne wydarzenia, dlatego też w naszej szkole rozmawiamy o Światowym Dniu Walki z Depresją, który obchodzony jest 23 lutego 2023 r. oraz o Światowym Dniu Chorych, który przypada na dzień 11 lutego 2023 r. Podejmowanie tak ważnych, ale też i trudnych tematów wśród uczniów nie jest zadaniem prostym.  Przed feriami i po feriach skupimy się na wsparciu młodzieży, dostrzeżeniu ich potrzeb oraz głosu, przekazując w ich ręce bazę telefonów zaufania oraz ulotkę, która może nakierować i pomóc uczniom w obraniu właściwej ścieżki zdrowotnej.

          • Zaproszenie

            Serdecznie zapraszamy emerytowanych pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 na spotkanie kulturalno-oświatowe, które odbędzie się 29 czerwca 2026 r. o godz. 13.30 w ZSP 2.

            Dyrekcja Zespołu

          • Lekcja plastyki w klasach piątych

            Podczas lekcji plastyki uczniowie klas piątych poznawali zasady tworzenia kompozycji dynamicznej. W ramach zajęć wykonywali przestrzenne prace z wykorzystaniem chrupek kukurydzianych i wykałaczek. Dzięki kreatywności i zaangażowaniu powstały ciekawe konstrukcje, które doskonale oddają ruch, energię i dynamikę.

            Praca z nietypowymi materiałami sprawiła uczniom wiele radości, a jednocześnie pozwoliła rozwijać wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz umiejętność współpracy. Efekty ich pracy były imponujące i pokazały, że nauka może być połączona z doskonałą zabawą.

          • 7b na warsztatach programu EuroWeek – Szkoła Liderów

            W dniach 13–17 czerwca uczniowie klasy 7b uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach edukacyjnych programu EuroWeek – Szkoła Liderów, organizowanych przez Fundację EuroWeek.

            Podczas kilkudniowego pobytu w Polanicy-Zdroju uczniowie mieli okazję brać udział w intensywnych zajęciach prowadzonych w języku angielskim, co stanowiło doskonałą okazję do rozwijania kompetencji językowych w praktyce. Warsztaty były prowadzone przez zaangażowane wolontariuszki z Kenii i Indonezji, dzięki czemu uczestnicy mogli poznać różnorodne kultury, zwyczaje oraz spojrzenia na świat.

            Program zajęć był bardzo bogaty i obejmował liczne aktywności rozwijające nie tylko umiejętności komunikacyjne, ale również kompetencje społeczne i międzykulturowe. Uczniowie pracowali w grupach, brali udział w grach integracyjnych, prezentacjach oraz zadaniach wymagających współpracy i kreatywności. Dzięki temu doskonalili umiejętność pracy zespołowej, otwartość na innych oraz pewność siebie w posługiwaniu się językiem obcym.

            Udział w projekcie EuroWeek był dla klasy 7b nie tylko cennym doświadczeniem edukacyjnym, ale również niezapomnianą przygodą. Wspólnie spędzone chwile sprzyjały integracji zespołu klasowego i pozostawiły wiele pozytywnych wspomnień.

            Wyjazd z pewnością przyczynił się do rozwoju uczniów i zachęcił ich do dalszego odkrywania świata oraz doskonalenia swoich umiejętności językowych.

          • Wycieczka klasy 8e

            W miniony czwartek kl. VIIIe aktywnie spędzała czas we wsi Orzechów i podczas spływu kajakowego rzeką Liwiec. Spływ kajakowy pozwolił nam aktywnie wypocząć i cieszyć się pięknem natury, natomiast w Orzechowie zajęliśmy się wytwarzaniem ekologicznych kosmetyków, poznawaliśmy także tajniki pracy w pasiece i gospodarstwie rolnym. Zdobyliśmy wiele nowych informacji o pszczołach i produkcji miodu. Wszystkie atrakcje dostarczyły niezapomnianych wrażeń i poszerzyły naszą wiedzę.

          • Osiągnięcie naszego ucznia

            Nasz uczeń Tymon Osak z klasy 4c zdobył 2 miejsce na Międzynarodowym Turnieju Karate SABAKI CUP w Warszawie. Walka była ciężka ale satysfakcja ze zwycięstwa wielka.

          • Klasa 5d na Zielonej Szkole

            Uczniowie klasy 5d uczestniczyli w wyjeździe na Zieloną Szkołę na Mazury. Mimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały wszystkim przez cały pobyt. Wyjazd był doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego, wspólnej zabawy oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

            W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. przejażdżki rowerkami wodnymi, ognisko, wspinaczka oraz park linowy. Nie zabrakło również innych ciekawych zajęć, które dostarczyły uczestnikom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

            Wszyscy wrócili pełni energii, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia, które na długo pozostaną w ich pamięci.

          • Dzień Dziecka w klasie 5d

            Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 5d spędzili wyjątkowy dzień pełen ruchu, zabawy i radości. Wybrali się do parku trampolin Kocham Skakać, gdzie mogli aktywnie spędzić czas, rozwijać swoją sprawność fizyczną oraz integrować się podczas wspólnej zabawy.Po pełnych emocji skokach uczniowie udali się na pyszne lody, które były miłym zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia.Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, uśmiechu i pozytywnej energii. To był doskonały sposób na świętowanie Dnia Dziecka!

          • Nasz Uczeń Laureatem Konkursu "Ośmiu Wspaniałych"

            Z ogromną dumą uczestniczyliśmy w Gali Konkursu "Ośmiu Wspaniałych", podczas której wyróżnieni zostają młodzi ludzie angażujący się w działalność wolontariacką i społeczną.

            Szczególne gratulacje kierujemy do naszego wolontariusza Adama z klasy 6b, który został Laureatem tego prestiżowego konkursu. To wspaniałe wyróżnienie jest dowodem jego zaangażowania, wrażliwości na potrzeby innych oraz chęci niesienia pomocy. Jesteśmy niezwykle dumni z jego osiągnięcia!

            Serdeczne podziękowania składamy również Pani Katarzynie Bator za zgłoszenie Adama do konkursu, nieustanne wsparcie oraz wielką wiarę w jego możliwości. To właśnie dzięki takim osobom młodzi wolontariusze mogą rozwijać swoje pasje i odkrywać własny potencjał.

            Adamie, jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz niegasnącej energii do czynienia dobra!

            Ogromne podziękowania kierujemy również do dwojga wolontariuszy zgłoszonych do konkursu: Bereniki Kamorskiej oraz Jędrzeja Majewskiego za ich zaangażowanie, działalność wolontariacką oraz bezinteresowne niesienie pomocy innym.

            Wszystkim naszym wolontariuszom serdecznie dziękujemy za ich dobre serca, poświęcony czas i chęć czynienia dobra każdego dnia!

          • Dzień Sportu w naszej Szkole

            Uczniowie klas I-III świętowali Dzień Dziecka w wyjątkowo aktywny sposób!

            Podczas Dnia Sportu na dzieci czekało wiele ciekawych konkurencji, w których mogły zdobywać punkty, rozwijać swoje umiejętności i przede wszystkim świetnie się bawić. Najważniejsza była jednak nie rywalizacja, lecz wspólna zabawa, ruch, radość ze spędzania czasu razem.

            Na boisku nie brakowało uśmiechów, pozytywnej energii i sportowych emocji.Każdy zawodnik dał z siebie wszystko, a atmosfera wzajemnego wsparcia i dobrej zabawy sprawiła, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

            Uczestnicy otrzymali batoniki ufundowane z funduszu Rady Rodziców.

            Wydarzenie przygotowały i organizowały uczennice klasy 6c przy koordynacji Izabeli Kuciak.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspaniałą postawę.

          • Gala I. Międzyszkolnego Festiwalu „Szlagiery starej Warszawy”

            1 czerwca 2026 r. w Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury odbyła się finałowa gala Pierwszego Międzyszkolnego Festiwalu „Szlagiery starej Warszawy” organizowanego przez SP 301 w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyli Pan Jakub Gręziak, zastępca burmistrza Dzielnicy Bemowo, Magdalena Tomecka, Dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury, Pani Katarzyna Olobry - Księżak, Dyrektor Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej nr 20, przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Bemowo oraz dyrektorzy warszawskich szkół podstawowych. 

            Uroczystość licznie zgromadziła uczniów, ich rodziny oraz lokalną społeczność Bemowa.

            Publiczność mogła podziwiać występy młodych artystów z warszawskich szkół podstawowych, którzy z pasją i dużą dojrzałością interpretowali klasyczne utwory dawnej Warszawy. 

            Galę zwieńczył występ Jana Emila Młynarskiego i Warszawskiego Combo Tanecznego, którzy porwali publiczność do wspólnej zabawy.

            Laureaci i wyróżnieni będą mieli okazję wystąpić podczas corocznej imprezy plenerowej na Kercelaku, u boku Jana Emila Młynarskiego. Dodatkowo laureat pierwszego miejsca, Ignacy Afaransjew - uczeń SP 150 w Warszawie poprowadzi wraz z artystą specjalną audycję w Radiowej Trójce.

            Finałowa gala festiwalu okazała się nie tylko podsumowaniem artystycznych zmagań uczniów, lecz także pięknym świętem lokalnej kultury, które połączyło pokolenia i przypomniało o bogactwie warszawskich tradycji muzycznych.

            Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje festiwalu, które będą okazją do wspólnego śpiewania piosenek dawnej Warszawy.

            Szczególne podziękowania kierujemy do pani Dyrektor Magdaleny Tomeckiej oraz całej obsługi technicznej BCK za profesjonalne przygotowanie i ogromne zaangażowanie w organizację wydarzenia.

          • Wyniki VII edycji Wojewódzkiego Konkursu na plakat lub pracę literacką wywołujące radość dzieci pt. „O UŚMIECH DZIECKA”

            KATEGORIA – PLAKAT – laureaci w wieku 10-12 lat:

            1. miejsce – Juliusz Iwanicki, lat 12 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Aneta Iwanicka)

            2. miejsce – Szymon Kuliński, lat 12 - SP nr 316 w Warszawie (opiekun: Katarzyna Żochowska-Kulińska)

            3. miejsce – Emilia Woźniak, lat 11 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Aneta Iwanicka)

             

            WYRÓŻNIENIA:

             

            - Joanna Glińska, lat 12 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)

            - Jakub Jankowski, lat 11 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)

            - Natalia Stańczyk, lat 11 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Aneta Iwanicka)

             

            KATEGORIA – PLAKAT – laureaci w wieku 13-15 lat:

             

            1. miejsce – Zofia Chróstna, lat 15 – SP nr 12 w Warszawie (opiekun: Agnieszka Sienkiewicz)

            2. miejsce – Aniela Kamińska, lat 13 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)

            3. miejsce – Aleksandra Anna Waszak, lat 15 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Barbara Kurek)

             

            WYRÓŻNIENIA:

             

            - Helena Polańska, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

            - Michalina Borek, lat 14 - SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

            - Kacper Buczyński, lat 14 – SP nr 374 w Warszawie (opiekun: Iga Kania)

             

            KATEGORAIA – PRACA LITERACKA:

             

            1. miejsce – Julia Kuśmierowska, lat 14 – SP nr 336 w Warszawie (opiekun: Ewa Mamcarz)

            2. miejsce – Jakub Mrówka, lat 15 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Barbara Kurek)

            3. miejsce – Agnieszka Szczepanik, lat 14 – SP nr 362 w Warszawie (opiekun: Aneta Zawidzka)

             

            WYRÓŻNIENIA:

             

            - Adam Jańczyk, lat 13 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Anna Adamik)

            - Zofia Krawczyk, lat 13 – SP nr 2 w Piasecznie (opiekun: Renata Sieklicka)

             

            Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie 10 czerwca 2026 roku (środa) o godz. 12.00.

             

            GRATULUJEMY!

             

             

          • Wycieczka klasy 7b do TVP

            Uczniowie klasy 7B mieli wyjątkową okazję odwiedzić Telewizję Polską, gdzie wzięli udział w zajęciach Akademii Telewizyjnej🎬

            Podczas warsztatów z zakresu autoprezentacji, tworzenia treści oraz prowadzenia wywiadów 🎤 uczniowie poznali kulisy pracy w mediach. Dowiedzieli się, jak budować ciekawą wypowiedź przed kamerą oraz jak zadawać trafne pytania.

            Nie zabrakło również praktyki – uczestnicy nagrywali się przed kamerą, wcielając się w role reporterów i prezenterów! 📹

            Po warsztatach uczniowie mieli także możliwość zwiedzania studiów, w których nagrywane są najnowsze produkcje TVP, co było niezwykle ciekawym i inspirującym doświadczeniem.

          • Warsztaty przyrodnicze w klasie 2c

            Dzieci z kl. 2c miały możliwość z bliska przyjrzeć się owadom i dżdżownicom, poznać ich budowę oraz, z dużą ostrożnością, doświadczyć bezpośredniego kontaktu z żywymi stworzeniami. Była to okazja do przełamywania własnych obaw i rozwijania odwagi. Uczestnicy dowiedzieli się, jaką rolę pełnią te zwierzęta w przyrodzie, uczyli się szacunku do wszystkich organizmów żywych oraz odpowiedzialnego i delikatnego obchodzenia się z nimi. Zajęcia rozbudzały ciekawość poznawczą, empatię i wrażliwość na otaczający świat natury.

          • Zajęcia specjalistyczne w otoczeniu natury 🍀🌞🍀

            Nasi uczniowie uczestniczyli dziś w zajęciach ze specjalistami w otoczeniu natury. Taka forma pracy sprzyja wyciszeniu, poprawia koncentrację oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie dzieci. Ćwiczenia oddechowe, gry logopedyczne, nauka wiązania sznurowadeł, aktywności wspierające komunikację oraz rozwój emocjonalny odbywały się w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Cieszymy się, że możemy korzystać z uroków pięknej pogody, łącząc naukę, terapię i dobrą zabawę. 🌼☺️

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
      • (22) 664 92 46
      • 01-384 Warszawa, ul. Brygadzistów 18
        Poland
      • https://tlumacz.migam.org/warszawa-szkola-podstawowa-z-oddzialami-integracyjnymi-nr-301-im-janusza-korczaka-w-zsp-nr-2-brygadzistow-18
      • adres e-doręczenia:
        AE:PL-39714-98804-RUSBH-16
    • Logowanie