Aktualności

          • III turniej piłkarski o Puchar Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo

          • Miło Nam poinformować, że Nasza Szkoła SP nr 301 w piątek 23 maja 2025r., zdobyła I miejsce w III turnieju piłkarskim o Puchar Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo i przez rok w Naszej gablocie szkolnej będzie Puchar przechodni przygotowany specjalnie na tę uroczystość.  Ponadto w turnieju najlepszym bramkarzem został Piotr Kamiński z klasy 7E, a najlepszym strzelcem Jakub Kowalczyk z klasy 8a. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!            

            Zespół SP nr 301 wystąpił w następującym składzie:

            Piotr Kamiński, Natan Moskwa, Michał Sadziński, Aleksander Luty, Jakub Sendecki, Jan Wilkowski, Kacper Sikorski, Tadeusz Porębski, Jakub Kowalczyk, Franciszek Żychowicz, Lena Kowalska, Idalia Gołofit                 

          • Klasa 7c w Muzeum Gazowni Warszawskiej

          • Uczniowie klasy 7c mieli okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych pt.: Elektryzujące Doświadczenie w Muzeum Gazowni Warszawskiej. W trakcie zajęć zapoznali się z takimi elementami jak płytka stykowa, opornik, diody i multimetr. Samodzielnie zbudowali nieskomplikowany obwód elektryczny, ucząc się, jak działa przepływ prądu i jakie są jego zastosowania.

          • Klasy 4a i 4b na wycieczce w Łodzi

          • Klasy 4A i 4B odwiedziły wczoraj piękne miasto Łódź. Wycieczkę rozpoczęliśmy wizytą w Manufakturze Łódzkiej w LaserForce, gdzie uczniowie mieli okazję zagrać w paintball laserowy. Tuż po skończonej grze czekał na nas przewodnik, który oprowadził nas po najpiękniejszych miejscach w Łodzi, takich jak Pałac Poznańskiego, Pasaż Róży, zabytkowych kamienicach oraz ulicy Piotrkowskiej. Na zakończenie odwiedziliśmy ogród zoologiczny Orientarium ZOO, w którym spotkaliśmy wiele egzotycznych zwierząt.

          • Dzielnicowy Konkurs na plakat z okazji Dnia Pszczoły pt. „Razem dla PSZCZÓŁ” – III edycja

          • Serdecznie zapraszamy uczniów klas  IV – VIII szkół podstawowych na terenie
            dzielnicy Bemowa do wzięcia udziału w konkursie plastycznym
            pt. „Razem dla PSZCZÓŁ”.

            Uczestnicy konkursu mają wykonać plakat związany z pszczołami, ich znaczeniem w przyrodzie oraz w procesie pozyskiwania żywności.

             

            Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301                  

            im. Janusza Korczaka w Warszawie.

             

            Opis konkursu :

             

            W dniu 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Celem organizowanego z tej okazji  konkursu jest podkreślenie znaczenia  i roli pszczół w pozyskiwaniu żywności  oraz  zwrócenie uwagi na zagrożenia cywilizacyjne dla tych owadów.

            Każdy autor może zgłosić do Konkursu jedną pracę, która nie była wcześniej publikowana.

            Szczegóły Konkursu, informacje dotyczące przygotowywanych prac, w tym wymiary pracy, znajdują się w Regulaminie konkursu.             

            Prace należy nadsyłać drogą pocztową na adres szkoły: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301, 01- 384 Warszawa ul. Brygadzistów 18 -  z dopiskiem Praca konkursowa „Razem dla pszczół” – sekretariat  lub  składać osobiście w sekretariacie szkoły.

            Termin: Termin składania prac  konkursowych upływa 19.06.2025 roku, o godzinie 15.00.

            Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody !

            Konkurs nie należy do przedsięwzięć, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły.

            Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

            Koordynator konkursu - Iwona Krajewska

             

            Pliki: 

            Zgoda_na_udzial_w_Konkursie_Razem_dla_Pszczol2025.pdf

            Regulamin_Razem_dla_PSZCZOL2025.pdf

            Metryczka_Konkurs_Razem_dla_PSZCZOL2025.pdf

             

          • IV Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

            w pierwszym etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady  Antysmogowej brała udział rekordowa ilość uczniów, ponad 22 tysiące z całej Polski. Olimpiada odbywała się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

            W tym roku nasza szkoła została zgłoszona po raz pierwszy do udziału w tej olimpiadzie a  wyniki naszych uczniów  są fantastyczne!

            Do  finału IV Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej zakwalifikowali się uczniowie: Lena Adewoye, Helena Afrykańska, Anna Dąbrowska, Paweł Al-Dilaimi, Olivier Szopa.

            Z wielką dumą i radością  informujemy, iż Helena Afrykańska zdobyła I miejsce w finale  IV Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej.

            Serdeczne gratulacje dla Wszystkich!

            Koordynator konkursu - Iwona Krajewska

             

          • SZKOLNY DZIEŃ BEZ TELEFONU

          • 8 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Bez Telefonu pod hasłem "Dzień bez fona. Challenge Accepted" – inicjatywa mająca na celu zachęcenie uczniów do oderwania się od ekranów telefonów i odkrycia, jak wiele radości mogą dawać aktywności bez użycia smartfonów.

            Główne atrakcje miały miejsce o godz. 12:30 na szkolnym patio. 

            Największym zainteresowaniem cieszył się "kącik taneczny", w którym uczniowie i pracownicy szkoły z ogromnym zaangażowaniem uczyli się tańca „Belgijka”, a także dziarsko bawili się przy rytmach „Macareny”, „Poleczki”, „Kaczuszkach” i innych znanych przebojach tanecznych. Wspólna zabawa, śmiech i pozytywna energia sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili.

            Wiele atrakcji czekało na uczniów również w "kąciku ruchowym", gdzie każdy z obecnych mógł spróbować swoich sił w skakance, hula hop czy grze w gumę – zabawach znanych jeszcze z czasów dzieciństwa naszych rodziców i dziadków.

            Natomiast w "kąciku kreatywności",uczniowie poznawali tajniki japońskiej kaligrafii (zajęcia przygotowane przez naszą wolontariuszkę Virę Stoliarenko), a także wspólnie stworzyli pracę plastyczną pt. „Telefon śpi. Co robić?” – prezentując swoje pomysły na aktywne i ciekawe spędzanie czasu bez elektroniki. Dodatkowo, dla chętnych był do rozwiązania test sprawdzający poziom uzależnienia od telefonu, a wolontariuszki rozdawały ulotki związane z tematem projektu. 

            W bibliotece szkolnej przez cały dzień na chętnych czekały zabawy logiczne, zagadki, krzyżówki, planszówki oraz kącik czytelniczy – prawdziwa gratka dla miłośników łamigłówek i komiksów.

            Przy wejściu do szkoły uczniowie i rodzice mogli zobaczyć kolorową gazetkę tematyczną oraz prezentację dotyczącą zjawiska "fonoholizmu". W całym budynku rozwieszono także plakaty i hasła związane z tym problemem, a na II piętrze Wolontariusze przygotowali kącik i gazetkę tematyczną o uzależnieniu od telefonu. 

            To była wspaniała lekcja profilaktyki o higienie cyfrowej dla uczniów, którzy z zaangażowaniem włączyli się w tą akcję, udawadniając, że potrafią świetnie bawić się bez telefonów  

            Projekt zrealizowany w ramach założeń Programu Wychowawczo-Profilaktycznego naszej Szkoły. 

            Pięknie dziękujemy uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za aktywne zaangażowanie się w realizację projektu, za "Challenge Accepted", a naszym Wolontariuszom za przeprowadzenie wydarzenia. Jesteście Najlepsi!

             

            • „Choć na chwilę offline bądź – życie w realu też ma moc!”

             

            "Nie pisz, nie dzwoń, 

            nie scrolluj w tłumie.

            Lepiej porozmawiaj z nami,

            w naszej szkolnej grupie!

             

            Dziękujemy serdecznie

             

            Organizatorzy:

            Paulina Chromik 

            Edyta Poniatowska- Socha

            Kamila Dąbrowska 

            Aneta Zawicka

            przy współpracy ze Szkolną Sekcją Wolontariatu i Panią Agnieszką z biblioteki szkolnej.

          • Sukcesy naszych uczniów

          • W IV Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "I Ty Możesz Zostać Mistrzem Matematyki" dla klas 3
            Hubert Matraj z klasy 3a zajął III miejsce

            Bartosz Banasiewicz z klasy 3d otrzymał wyróżnienie.
            Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

             

            W Dzielnicowym Konkursie matematycznym dla klas 3:" Super Trójka" drużyna w składzie:

            Bartosz Banasiewicz - klasa 3d
            Gabrysia Rudnicka - klasa 3d
            Wojciech Świerczyński - klasa 3d
            zajęła II  miejsce w Dzielnicy
            Gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

          • SZKOLNY DZIEŃ BEZ TELEFONU

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

            Z radością zapraszamy do udziału w

            SZKOLNYM DNIU BEZ TELEFONU,  który odbędzie się 8 maja 2025 r. (czwartek).

            Startujemy o godz. 12:30 (przerwa) na szkolnym patio,

            a biblioteka szkolna będzie otwarta dla Was przez cały dzień!

            W PROGRAMIE:

            Patio:

            • Kącik taneczny (nauka tańca "Belgijka"),

            • Kącik ruchowy: (zabawy hula hop, gra w skakankę i w gumę)

            • Kącik kreatywności, a w nim:

            • japońska sztuka kaligrafii,

            • wspólna praca plastyczna pt. „Telefon śpi. Co robić?” – pomysły uczniów na aktywne spędzanie czasu bez telefonu.

            Biblioteka szkolna:

            • Zabawy logiczne, zagadki, krzyżówki

            • Kącik czytelniczy Dodatkowo w tym dniu:

            • przez wolontariuszy bedą rozdawane kolorowe ulotki informacyjne o fonoholizmie,

            • zaprezentujemy tematyczną prezentację pt. „Fonoholizm – gdy telefon staje się uzależnieniem” (wyświetlana podczas lekcji i na ekranie),

            • przekażemy uczniom i rodzicom „Dzienniczek ekranowy” – kontrola czasu spędzanego przed ekranem,

            • rozdamy i przeprowadzimy "Test sprawdzający poziom uzależnienia od telefonu",

            • zapoznamy uczniów z Kodeksem Zdrowego Korzystania z Telefonu,

            • zapraszamy do lektury gazetek szkolnych, przygotowanych specjalnie na ten dzień (parter, przy wejściu i II piętro,- tablica Wolontariatu i SU, przy pokoju nauczycielskim).

            PAMIĘTAJ!

            Tego dnia przychodzimy do szkoły bez telefonów komórkowych, za to z otwartą głową pełną pomysłów na działania w realnym świecie!

            Zachęcamy wszystkich – rodziców, uczniów i nauczycieli – do aktywnego udziału w naszym wspólnym szkolnym wydarzeniu!

            Zapraszają organizatorzy: Paulina Chromik, Edyta Poniatowska-Socha, Kamila Dąbrowska, Aneta Zawicka wraz ze Szkolną Sekcją Wolontariatu oraz Panią Agnieszką z biblioteki szkolnej

            "Odłóż fona! Wskocz na rower! Życie w realu – To dopiero power!"

          • "Stop hejt na Bemowie"

          • 5 maja delegacja wychowawców, psychologów i dyrekcji naszej Szkoły wzięła udział w konferencji "Stop hejt na Bemowie", która była kontynuacją działań na rzecz przeciwdziałania hejtowi w środowiskach szkolnych i poza nimi. W programie były wystąpienia ekspertów, psychologów i znawców tematyki oraz panel dyskusyjny dot. działań podejmowanych przeciwko przemocy. Była to też świetna okazja do wymiany doświadczeń i wypracowania dobrych praktyk w przeciwdziałaniu przemocy słownej i psychicznej wśród dzieci i młodzieży.

          • Szkolny Przegląd Talentów

          • 25 kwietnia w naszej szkoły odbył się Pokaz Talentów, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje zainteresowania, umiejętności i pasje. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się wspaniałe prezentując przed publicznością wyjątkowy talent oraz ciekawą pasję. Wszystkim występującym uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w imprezie.

          • Lekcja plastyki w klasach piątych

            Podczas lekcji plastyki uczniowie klas piątych poznawali zasady tworzenia kompozycji dynamicznej. W ramach zajęć wykonywali przestrzenne prace z wykorzystaniem chrupek kukurydzianych i wykałaczek. Dzięki kreatywności i zaangażowaniu powstały ciekawe konstrukcje, które doskonale oddają ruch, energię i dynamikę.

            Praca z nietypowymi materiałami sprawiła uczniom wiele radości, a jednocześnie pozwoliła rozwijać wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz umiejętność współpracy. Efekty ich pracy były imponujące i pokazały, że nauka może być połączona z doskonałą zabawą.

          • 7b na warsztatach programu EuroWeek – Szkoła Liderów

            W dniach 13–17 czerwca uczniowie klasy 7b uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach edukacyjnych programu EuroWeek – Szkoła Liderów, organizowanych przez Fundację EuroWeek.

            Podczas kilkudniowego pobytu w Polanicy-Zdroju uczniowie mieli okazję brać udział w intensywnych zajęciach prowadzonych w języku angielskim, co stanowiło doskonałą okazję do rozwijania kompetencji językowych w praktyce. Warsztaty były prowadzone przez zaangażowane wolontariuszki z Kenii i Indonezji, dzięki czemu uczestnicy mogli poznać różnorodne kultury, zwyczaje oraz spojrzenia na świat.

            Program zajęć był bardzo bogaty i obejmował liczne aktywności rozwijające nie tylko umiejętności komunikacyjne, ale również kompetencje społeczne i międzykulturowe. Uczniowie pracowali w grupach, brali udział w grach integracyjnych, prezentacjach oraz zadaniach wymagających współpracy i kreatywności. Dzięki temu doskonalili umiejętność pracy zespołowej, otwartość na innych oraz pewność siebie w posługiwaniu się językiem obcym.

            Udział w projekcie EuroWeek był dla klasy 7b nie tylko cennym doświadczeniem edukacyjnym, ale również niezapomnianą przygodą. Wspólnie spędzone chwile sprzyjały integracji zespołu klasowego i pozostawiły wiele pozytywnych wspomnień.

            Wyjazd z pewnością przyczynił się do rozwoju uczniów i zachęcił ich do dalszego odkrywania świata oraz doskonalenia swoich umiejętności językowych.

          • Wycieczka klasy 8e

            W miniony czwartek kl. VIIIe aktywnie spędzała czas we wsi Orzechów i podczas spływu kajakowego rzeką Liwiec. Spływ kajakowy pozwolił nam aktywnie wypocząć i cieszyć się pięknem natury, natomiast w Orzechowie zajęliśmy się wytwarzaniem ekologicznych kosmetyków, poznawaliśmy także tajniki pracy w pasiece i gospodarstwie rolnym. Zdobyliśmy wiele nowych informacji o pszczołach i produkcji miodu. Wszystkie atrakcje dostarczyły niezapomnianych wrażeń i poszerzyły naszą wiedzę.

          • Osiągnięcie naszego ucznia

            Nasz uczeń Tymon Osak z klasy 4c zdobył 2 miejsce na Międzynarodowym Turnieju Karate SABAKI CUP w Warszawie. Walka była ciężka ale satysfakcja ze zwycięstwa wielka.

          • Klasa 5d na Zielonej Szkole

            Uczniowie klasy 5d uczestniczyli w wyjeździe na Zieloną Szkołę na Mazury. Mimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały wszystkim przez cały pobyt. Wyjazd był doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego, wspólnej zabawy oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

            W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. przejażdżki rowerkami wodnymi, ognisko, wspinaczka oraz park linowy. Nie zabrakło również innych ciekawych zajęć, które dostarczyły uczestnikom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

            Wszyscy wrócili pełni energii, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia, które na długo pozostaną w ich pamięci.

          • Dzień Dziecka w klasie 5d

            Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 5d spędzili wyjątkowy dzień pełen ruchu, zabawy i radości. Wybrali się do parku trampolin Kocham Skakać, gdzie mogli aktywnie spędzić czas, rozwijać swoją sprawność fizyczną oraz integrować się podczas wspólnej zabawy.Po pełnych emocji skokach uczniowie udali się na pyszne lody, które były miłym zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia.Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, uśmiechu i pozytywnej energii. To był doskonały sposób na świętowanie Dnia Dziecka!

          • Nasz Uczeń Laureatem Konkursu "Ośmiu Wspaniałych"

            Z ogromną dumą uczestniczyliśmy w Gali Konkursu "Ośmiu Wspaniałych", podczas której wyróżnieni zostają młodzi ludzie angażujący się w działalność wolontariacką i społeczną.

            Szczególne gratulacje kierujemy do naszego wolontariusza Adama z klasy 6b, który został Laureatem tego prestiżowego konkursu. To wspaniałe wyróżnienie jest dowodem jego zaangażowania, wrażliwości na potrzeby innych oraz chęci niesienia pomocy. Jesteśmy niezwykle dumni z jego osiągnięcia!

            Serdeczne podziękowania składamy również Pani Katarzynie Bator za zgłoszenie Adama do konkursu, nieustanne wsparcie oraz wielką wiarę w jego możliwości. To właśnie dzięki takim osobom młodzi wolontariusze mogą rozwijać swoje pasje i odkrywać własny potencjał.

            Adamie, jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz niegasnącej energii do czynienia dobra!

            Ogromne podziękowania kierujemy również do dwojga wolontariuszy zgłoszonych do konkursu: Bereniki Kamorskiej oraz Jędrzeja Majewskiego za ich zaangażowanie, działalność wolontariacką oraz bezinteresowne niesienie pomocy innym.

            Wszystkim naszym wolontariuszom serdecznie dziękujemy za ich dobre serca, poświęcony czas i chęć czynienia dobra każdego dnia!

          • Dzień Sportu w naszej Szkole

            Uczniowie klas I-III świętowali Dzień Dziecka w wyjątkowo aktywny sposób!

            Podczas Dnia Sportu na dzieci czekało wiele ciekawych konkurencji, w których mogły zdobywać punkty, rozwijać swoje umiejętności i przede wszystkim świetnie się bawić. Najważniejsza była jednak nie rywalizacja, lecz wspólna zabawa, ruch, radość ze spędzania czasu razem.

            Na boisku nie brakowało uśmiechów, pozytywnej energii i sportowych emocji.Każdy zawodnik dał z siebie wszystko, a atmosfera wzajemnego wsparcia i dobrej zabawy sprawiła, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

            Uczestnicy otrzymali batoniki ufundowane z funduszu Rady Rodziców.

            Wydarzenie przygotowały i organizowały uczennice klasy 6c przy koordynacji Izabeli Kuciak.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspaniałą postawę.

          • Gala I. Międzyszkolnego Festiwalu „Szlagiery starej Warszawy”

            1 czerwca 2026 r. w Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury odbyła się finałowa gala Pierwszego Międzyszkolnego Festiwalu „Szlagiery starej Warszawy” organizowanego przez SP 301 w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyli Pan Jakub Gręziak, zastępca burmistrza Dzielnicy Bemowo, Magdalena Tomecka, Dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury, Pani Katarzyna Olobry - Księżak, Dyrektor Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej nr 20, przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Bemowo oraz dyrektorzy warszawskich szkół podstawowych. 

            Uroczystość licznie zgromadziła uczniów, ich rodziny oraz lokalną społeczność Bemowa.

            Publiczność mogła podziwiać występy młodych artystów z warszawskich szkół podstawowych, którzy z pasją i dużą dojrzałością interpretowali klasyczne utwory dawnej Warszawy. 

            Galę zwieńczył występ Jana Emila Młynarskiego i Warszawskiego Combo Tanecznego, którzy porwali publiczność do wspólnej zabawy.

            Laureaci i wyróżnieni będą mieli okazję wystąpić podczas corocznej imprezy plenerowej na Kercelaku, u boku Jana Emila Młynarskiego. Dodatkowo laureat pierwszego miejsca, Ignacy Afaransjew - uczeń SP 150 w Warszawie poprowadzi wraz z artystą specjalną audycję w Radiowej Trójce.

            Finałowa gala festiwalu okazała się nie tylko podsumowaniem artystycznych zmagań uczniów, lecz także pięknym świętem lokalnej kultury, które połączyło pokolenia i przypomniało o bogactwie warszawskich tradycji muzycznych.

            Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje festiwalu, które będą okazją do wspólnego śpiewania piosenek dawnej Warszawy.

            Szczególne podziękowania kierujemy do pani Dyrektor Magdaleny Tomeckiej oraz całej obsługi technicznej BCK za profesjonalne przygotowanie i ogromne zaangażowanie w organizację wydarzenia.

          • Wyniki VII edycji Wojewódzkiego Konkursu na plakat lub pracę literacką wywołujące radość dzieci pt. „O UŚMIECH DZIECKA”

            KATEGORIA – PLAKAT – laureaci w wieku 10-12 lat:

            1. miejsce – Juliusz Iwanicki, lat 12 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Aneta Iwanicka)

            2. miejsce – Szymon Kuliński, lat 12 - SP nr 316 w Warszawie (opiekun: Katarzyna Żochowska-Kulińska)

            3. miejsce – Emilia Woźniak, lat 11 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Aneta Iwanicka)

             

            WYRÓŻNIENIA:

             

            - Joanna Glińska, lat 12 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)

            - Jakub Jankowski, lat 11 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)

            - Natalia Stańczyk, lat 11 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Aneta Iwanicka)

             

            KATEGORIA – PLAKAT – laureaci w wieku 13-15 lat:

             

            1. miejsce – Zofia Chróstna, lat 15 – SP nr 12 w Warszawie (opiekun: Agnieszka Sienkiewicz)

            2. miejsce – Aniela Kamińska, lat 13 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)

            3. miejsce – Aleksandra Anna Waszak, lat 15 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Barbara Kurek)

             

            WYRÓŻNIENIA:

             

            - Helena Polańska, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

            - Michalina Borek, lat 14 - SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

            - Kacper Buczyński, lat 14 – SP nr 374 w Warszawie (opiekun: Iga Kania)

             

            KATEGORAIA – PRACA LITERACKA:

             

            1. miejsce – Julia Kuśmierowska, lat 14 – SP nr 336 w Warszawie (opiekun: Ewa Mamcarz)

            2. miejsce – Jakub Mrówka, lat 15 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Barbara Kurek)

            3. miejsce – Agnieszka Szczepanik, lat 14 – SP nr 362 w Warszawie (opiekun: Aneta Zawidzka)

             

            WYRÓŻNIENIA:

             

            - Adam Jańczyk, lat 13 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Anna Adamik)

            - Zofia Krawczyk, lat 13 – SP nr 2 w Piasecznie (opiekun: Renata Sieklicka)

             

            Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie 10 czerwca 2026 roku (środa) o godz. 12.00.

             

            GRATULUJEMY!

             

             

          • Wycieczka klasy 7b do TVP

            Uczniowie klasy 7B mieli wyjątkową okazję odwiedzić Telewizję Polską, gdzie wzięli udział w zajęciach Akademii Telewizyjnej🎬

            Podczas warsztatów z zakresu autoprezentacji, tworzenia treści oraz prowadzenia wywiadów 🎤 uczniowie poznali kulisy pracy w mediach. Dowiedzieli się, jak budować ciekawą wypowiedź przed kamerą oraz jak zadawać trafne pytania.

            Nie zabrakło również praktyki – uczestnicy nagrywali się przed kamerą, wcielając się w role reporterów i prezenterów! 📹

            Po warsztatach uczniowie mieli także możliwość zwiedzania studiów, w których nagrywane są najnowsze produkcje TVP, co było niezwykle ciekawym i inspirującym doświadczeniem.

          • Warsztaty przyrodnicze w klasie 2c

            Dzieci z kl. 2c miały możliwość z bliska przyjrzeć się owadom i dżdżownicom, poznać ich budowę oraz, z dużą ostrożnością, doświadczyć bezpośredniego kontaktu z żywymi stworzeniami. Była to okazja do przełamywania własnych obaw i rozwijania odwagi. Uczestnicy dowiedzieli się, jaką rolę pełnią te zwierzęta w przyrodzie, uczyli się szacunku do wszystkich organizmów żywych oraz odpowiedzialnego i delikatnego obchodzenia się z nimi. Zajęcia rozbudzały ciekawość poznawczą, empatię i wrażliwość na otaczający świat natury.

          • Zajęcia specjalistyczne w otoczeniu natury 🍀🌞🍀

            Nasi uczniowie uczestniczyli dziś w zajęciach ze specjalistami w otoczeniu natury. Taka forma pracy sprzyja wyciszeniu, poprawia koncentrację oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie dzieci. Ćwiczenia oddechowe, gry logopedyczne, nauka wiązania sznurowadeł, aktywności wspierające komunikację oraz rozwój emocjonalny odbywały się w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Cieszymy się, że możemy korzystać z uroków pięknej pogody, łącząc naukę, terapię i dobrą zabawę. 🌼☺️

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
      • (22) 664 92 46
      • 01-384 Warszawa, ul. Brygadzistów 18
        Poland
      • https://tlumacz.migam.org/warszawa-szkola-podstawowa-z-oddzialami-integracyjnymi-nr-301-im-janusza-korczaka-w-zsp-nr-2-brygadzistow-18
      • adres e-doręczenia:
        AE:PL-39714-98804-RUSBH-16
    • Logowanie