Aktualności

          • Informacje dot. nowego roku szkolnego 2025/2026

          •  

            Drodzy Uczniowie,

            Szanowni Rodzice,

            zbliża się nowy rok szkolny 2025/2026.

            W związku z tym informujemy o ważnych kwestiach organizacyjnych i zwracamy się
            z ogromną prośbą o to, żeby:

            1. Tornister/plecak był lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.
            2. Uczniowie nie przynosili rzeczy zbędnych, które zwiększają wagę plecaka.
            3. Zeszyty i książki były obłożone i podpisane.
            4. Obuwie zmienne obowiązujące na terenie szkoły miało antypoślizgową, białą podeszwę, na przylepiec lub wiązane na sznurówki (trampki, tenisówki, adidasy).
            5. Strój gimnastyczny na zajęcia wychowania fizycznego składał się z: koszulki białej, bawełnianej z krótkim rękawem, spodenki gimnastyczne czarne lub granatowe.

            Kluczyki do szafek w szatni oraz chipy do drzwi wejściowych uczniowie odbiorą
            w pierwszych dniach września.

            Podręczniki wg listy, uczniowie wypożyczą z biblioteki szkolnej w pierwszych dniach września.

             

            Ważne:

            Rodziców zainteresowanych zapisem dziecka do świetlicy szkolnej, prosimy
            o wypełnienie i złożenie stosownych dokumentów (na stronie Szkoły) do 1 września 2025 r.

             

            1 września 2025 r., zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026:

            Godz. 8.00 – klasy VI-VIII

            Godz. 9.30 – klasy II-V

            Godz. 11.00 – klasy I

             

            Pierwsze zebranie z rodzicami odbędzie się 4 września 2025 r. w następujących godzinach:

            Klasy I-IV: godz. 17.00

            Klasy V-VIII: godz. 18.30

             

          • Pożegnanie szkoły w słodkim stylu

          • Na zakończenie roku szkolnego klasa 8D wybrała się na wycieczkę do Fabryki Czekolady E.Wedel. Uczniowie poznali historię czekolady oraz zobaczyli, jak powstają różne słodkości. Wszyscy mieli okazję spróbować różnych rodzajów czekolady, a ciepła czekolada smakowała wyśmienicie. Po zwiedzaniu odbyły się warsztaty dekorowania słodyczy, podczas których każdy mógł ozdobić swój Torcik Wedlowski. Wycieczka była świetną okazją do wspólnej zabawy i pożegnania szkoły w słodkim stylu.

          • Wyniki konkursu Razem dla Pszczół - Gratulujemy zwycięzcom!

          • Z radością ogłaszamy wyniki konkursu Razem dla Pszczół, którego celem było promowanie troski o pszczoły i budowanie świadomości ekologicznej.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i serce włożone w swoje prace! Po obejrzeniu wszystkich pięknych prac, komisja konkursowa miała trudne zadanie - ale udało się wybrać laureatów!

            I miejsce - Jan Winnicki, klasa VIII A

            II miejsce - Eryk Rossmann, klasa VI B

            III miejsce - Michał Stana, klasa VIII D 

            Wyróżnienie otrzymała Emilia Woźniak z klasy 4 C za wyjątkową pomysłowość i staranność wykonania pracy.

            Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym! Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach - razem możemy zrobić wiele dobrego dla naszych małych zapylaczy!

            Koordynator konkursu - Iwona Krajewska

          • „Szkolny Dzień Bez Telefonu – Challenge Accepted” w gazecie Twoje Bemowo

          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie i Wolontariusze!

            Z dumą i radością informujemy, że o naszym projekcie „Szkolny Dzień Bez Telefonu – Challenge Accepted” można przeczytać w czerwcowym wydaniu Gazety Twoje Bemowo (Nr 6/2025, strona 9). Serdecznie zapraszamy do lektury! Odłóż telefon, przeżyj dzień naprawdę! Życie w realu ma wielką moc!

          • Edukacja outdoorowa na dwujęzycznej biologii

          • Podczas edukacji outdoorowej klasa 7b (dwujęzyczna) pochyliła się nad tematem zdrowego, aktywnego stylu życia. Uczniowie podczas projektowej pracy w grupie wspólnie przypomnieli sobie podstawowe wiadomości o układzie krążenia i zastanowili się, co mogą zrobić, aby go wzmocnić.
            Przyjrzeli się ćwiczeniom aerobowym (cardio) i ich aktualnej częstotliwości w ich codziennym życiu, postanawiając ją zwiększyć. Rozważyli, czemu ćwiczenia usportawiające podnoszą i rozszerzają dobrostan człowieka. Nauczyli się badać puls - uciskowo (dotyk) i za pomocą pulsoksymetru. Porównali swoje tętno spoczynkowe i to podczas oraz po wykonaniu prostego ćwiczenia tlenowego. Pracując z zebranymi danymi, umieszczali je w tabelach i porównywali. Miejmy nadzieję, że zajęcia przygotowane przez panią Magdalenę Jaśkiewicz i panią Monikę Bielecką były nie tylko źródłem radości, ale i inspiracji na przyszłość. 

          • Godzina wychowawcza w klasie 4d

          • 16 czerwca 2025r. podczas godziny wychowawczej uczniowie klasy 4d mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z pracownikami Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Zajęcia dotyczyły działania superkomputerów oraz ich zastosowań we współczesnej nauce i technologii. Uczniowie dowiedzieli się, czym są superkomputery, jak działają oraz jak wygląda ich struktura - ile węzłów obliczeniowych mogą zawierać i jak ważna jest jakość połączeń między nimi. Omówiono sposoby przyspieszania obliczeń, znaczenie efektywnego rozkodowywania algorytmów oraz metody zagęszczania siatki obliczeniowej modelowanego obszaru, co ma kluczowe znaczenie w symulacjach naukowych. W drugiej części spotkania uczniowie poznali podstawy renderingu oraz tworzenia animacji komputerowych wykorzystywanych m.in. w produkcji filmów i wizualizacji naukowych. Zajęcia były inspirującą lekcją nowoczesnych technologii i pokazały, jak fascynujący może być świat zaawansowanych obliczeń. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom NCBJ za podzielenie się swoją wiedzą i pasją oraz Joannie Jędraszczyk za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

          • V Sympozjum naukowe "Pedagogika korczakowska we współczesnej szkole" 2025

          • 12 czerwca 2025 r. w SP 301 odbyło się V Sympozjum Naukowe "Pedagogika Korczakowska we współczesnej szkole" z myślą przewodnią "Cisza za ekranem: szkoła i przedszkole wobec wyzwań zdrowia psychicznego i cyfrowych nałogów". Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Mazowieckiej Kurator Oświaty Pani Wioletty Krzyżanowskiej, Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pana Grzegorza Kucy i Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

            Sympozjum swoją obecnością zaszczyciła Rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej Pani prof. Barbara Marcinkowska i dyrektor Instytutu Pedagogiki Specjalnej tejże Uczelni Pani prof. Diana Aksamit.

            Podczas Sympozjum wystąpili znakomici prelegenci: dr hab. n. med. Anna Mosiołek prof. Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, dr hab. Kasper Sipowicz prof.  APS, kierownik Zakładu Interdyscyplinarnych Badań w Obszarze Inkluzji Społecznej, Pan dr Marek Michalak kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, dr Jakub Andrzejczak prof. Wielkopolskiej Akademii Społeczno-Ekonomicznej, dr hab. Jacek

            Kulbaka, prof. APS,  kierownik zakładu historii wychowania w APS, dyrektor muzeum APS, Pani Krystyna Jakubowska Dyrektor SP 143 w Warszawie.

            Uczestnikami Sympozjum byli dyrektorzy, nauczyciele, przedstawiciele wyższych uczelni, jst, placówek opiekuńczych, organizacji pozarządowych, instytucji współpracujących z SP 301, instytucji działających na rzecz dziecka i rodziny, nie tylko z woj. mazowieckiego. Tematyka tegorocznego wydarzenia była niezwykle aktualna i bardzo ważna. Pomoc dzieciom i młodzieży w funkcjonowaniu w cyfrowym świecie, który stał się  codziennością, a który może  stać się niebezpieczeństwem jest rolą zarówno nauczycieli jak i rodziców. Poszukiwanie złotego środka, równowaga między dwoma światami, realnym i wirtualnym, wymaga wciąć działań zwiększających świadomość uczniów dotyczącą zagrożeń i pokazujących negatywne skutki, zarówno dla zdrowia psychicznego jak i fizycznego. A z drugiej strony, od technologii nie uciekniemy, technologia może również oznaczać korzyści, jeśli umiejętnie z niej korzystamy. Dla efektywnego wspierania uczniów, pokazywania im i zagrożeń, i korzyści ważna jest także dobra kondycja psychiczna nauczycieli.

            Jak rozmawiać z uczniami, z rodzicami, jak zadbać o siebie, by nie dosięgnęło nas wypalenie zawodowe, na co szczególnie zwracać uwagę, ale też jak w szkole korzystać z telefonów rozmawiali uczestnicy tegorocznego Sympozjum.

            Znamienitym prelegentom i fantastycznym uczestnikom, którzy licznie przybyli, serdecznie dziękuję.

            Dyrektor SP 301. Emilia Wojdyła

          • Piknik Sąsiedzki Spółdzielni Mieszkaniowej Jelonki

          • W środę 11 czerwca odbył się piknik sąsiedzki organizowany przez Osiedlowy Klub Kultury SM Jelonki i Spółdzielnię Mieszkaniową Jelonki. Nasza szkoła miała swoje stoisko pod hasłem: zmysły i sensoryka. Uczestnicy mogli stworzyć butelki sensoryczne do symulacji percepcji wzroku i  zrobić kolorowe bransoletki. Młodsi i starsi mogli zmierzyć się z orientacją w przestrzeni w kalejdoskopowych okularach i wykonywać z pozoru proste wyzwania w okularach, przez które całe otoczenie jest odwrócone do góry nogami.

          • Wycieczka do Torunia klas 7a i 8d

          • 10 czerwca 2025 roku uczniowie klasy 7A i 8D wraz z opiekunami wyjechali na wspólną wycieczkę do Torunia. Zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem. Zobaczyliśmy: Rynek Staromiejski, ratusz, Dwór Artusa, pomnik  Mikołaja Kopernika i jego dom rodzinny, fontannę z legendy o flisaku i żabkach, fragmenty murów miejskich z basztami, Krzywą Wieżą i bramami Mostową, Żeglarską, Klasztorną oraz  Katedrę Świętojańską. Spacerowaliśmy również  po Bulwarze Filadelfijskim. Podczas  wycieczki uczniowie uczestniczyli w  lekcji muzealnej, podczas której  samodzielnie upiekli pierniki na podstawie przepisu o 500-letniej tradycji. Zobaczyliśmy  Planetarium w Toruniu. Sala Planetarium to miejsce, w którym, dzięki specjalnej aparaturze, wyświetlane są  popularne pokazy astronomiczne.Sercem sali Planetarium jest zamontowany w 2023 roku projektor gwiazd SKYMASTER ZKP4 LED niemieckiej firmy Zeiss, który służy do wiernego odtwarzania wyglądu nieba z dowolnej chwili i dowolnego miejsca na Ziemi. Tak więc na sztucznym niebie, którym jest kopuła o średnicy 15 m, możemy przedstawić układ wszystkich 7000 gwiazd widocznych gołym okiem, konfigurację planet na tle zodiaku, układ gwiazdozbiorów, fazy Księżyca, zaćmienia - słowem wszystkie zjawiska widoczne z Ziemi na niebie prawdziwymNa koniec wycieczki kupiliśmy drobne pamiątki, mnóstwo pierniczków i bezpiecznie wróciliśmy do domu :)

          • Klasy 4c i 4d w Kazimierzu Dolnym

          • 9 czerwca 2025 r. uczniowie klas 4c i 4d wzięli udział w wycieczce do Kazimierza Dolnego - jednego z najpiękniejszych miasteczek w Polsce.Podczas wyjazdu uczniowie poznali historię i zabytki Kazimierza, odwiedzili m.in. Rynek z zabytkowymi kamienicami, ruiny zamku oraz Basztę, z której roztaczał się malowniczy widok na okolicę. Nie zabrakło również rejsu po Wiśle.Wycieczka była doskonałą okazją do integracji, nauki w terenie i wspólnego spędzenia czasu w pięknej, nadwiślańskiej scenerii.

          • Lekcja plastyki w klasach piątych

            Podczas lekcji plastyki uczniowie klas piątych poznawali zasady tworzenia kompozycji dynamicznej. W ramach zajęć wykonywali przestrzenne prace z wykorzystaniem chrupek kukurydzianych i wykałaczek. Dzięki kreatywności i zaangażowaniu powstały ciekawe konstrukcje, które doskonale oddają ruch, energię i dynamikę.

            Praca z nietypowymi materiałami sprawiła uczniom wiele radości, a jednocześnie pozwoliła rozwijać wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz umiejętność współpracy. Efekty ich pracy były imponujące i pokazały, że nauka może być połączona z doskonałą zabawą.

          • 7b na warsztatach programu EuroWeek – Szkoła Liderów

            W dniach 13–17 czerwca uczniowie klasy 7b uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach edukacyjnych programu EuroWeek – Szkoła Liderów, organizowanych przez Fundację EuroWeek.

            Podczas kilkudniowego pobytu w Polanicy-Zdroju uczniowie mieli okazję brać udział w intensywnych zajęciach prowadzonych w języku angielskim, co stanowiło doskonałą okazję do rozwijania kompetencji językowych w praktyce. Warsztaty były prowadzone przez zaangażowane wolontariuszki z Kenii i Indonezji, dzięki czemu uczestnicy mogli poznać różnorodne kultury, zwyczaje oraz spojrzenia na świat.

            Program zajęć był bardzo bogaty i obejmował liczne aktywności rozwijające nie tylko umiejętności komunikacyjne, ale również kompetencje społeczne i międzykulturowe. Uczniowie pracowali w grupach, brali udział w grach integracyjnych, prezentacjach oraz zadaniach wymagających współpracy i kreatywności. Dzięki temu doskonalili umiejętność pracy zespołowej, otwartość na innych oraz pewność siebie w posługiwaniu się językiem obcym.

            Udział w projekcie EuroWeek był dla klasy 7b nie tylko cennym doświadczeniem edukacyjnym, ale również niezapomnianą przygodą. Wspólnie spędzone chwile sprzyjały integracji zespołu klasowego i pozostawiły wiele pozytywnych wspomnień.

            Wyjazd z pewnością przyczynił się do rozwoju uczniów i zachęcił ich do dalszego odkrywania świata oraz doskonalenia swoich umiejętności językowych.

          • Wycieczka klasy 8e

            W miniony czwartek kl. VIIIe aktywnie spędzała czas we wsi Orzechów i podczas spływu kajakowego rzeką Liwiec. Spływ kajakowy pozwolił nam aktywnie wypocząć i cieszyć się pięknem natury, natomiast w Orzechowie zajęliśmy się wytwarzaniem ekologicznych kosmetyków, poznawaliśmy także tajniki pracy w pasiece i gospodarstwie rolnym. Zdobyliśmy wiele nowych informacji o pszczołach i produkcji miodu. Wszystkie atrakcje dostarczyły niezapomnianych wrażeń i poszerzyły naszą wiedzę.

          • Osiągnięcie naszego ucznia

            Nasz uczeń Tymon Osak z klasy 4c zdobył 2 miejsce na Międzynarodowym Turnieju Karate SABAKI CUP w Warszawie. Walka była ciężka ale satysfakcja ze zwycięstwa wielka.

          • Klasa 5d na Zielonej Szkole

            Uczniowie klasy 5d uczestniczyli w wyjeździe na Zieloną Szkołę na Mazury. Mimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały wszystkim przez cały pobyt. Wyjazd był doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego, wspólnej zabawy oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

            W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. przejażdżki rowerkami wodnymi, ognisko, wspinaczka oraz park linowy. Nie zabrakło również innych ciekawych zajęć, które dostarczyły uczestnikom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

            Wszyscy wrócili pełni energii, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia, które na długo pozostaną w ich pamięci.

          • Dzień Dziecka w klasie 5d

            Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 5d spędzili wyjątkowy dzień pełen ruchu, zabawy i radości. Wybrali się do parku trampolin Kocham Skakać, gdzie mogli aktywnie spędzić czas, rozwijać swoją sprawność fizyczną oraz integrować się podczas wspólnej zabawy.Po pełnych emocji skokach uczniowie udali się na pyszne lody, które były miłym zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia.Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, uśmiechu i pozytywnej energii. To był doskonały sposób na świętowanie Dnia Dziecka!

          • Nasz Uczeń Laureatem Konkursu "Ośmiu Wspaniałych"

            Z ogromną dumą uczestniczyliśmy w Gali Konkursu "Ośmiu Wspaniałych", podczas której wyróżnieni zostają młodzi ludzie angażujący się w działalność wolontariacką i społeczną.

            Szczególne gratulacje kierujemy do naszego wolontariusza Adama z klasy 6b, który został Laureatem tego prestiżowego konkursu. To wspaniałe wyróżnienie jest dowodem jego zaangażowania, wrażliwości na potrzeby innych oraz chęci niesienia pomocy. Jesteśmy niezwykle dumni z jego osiągnięcia!

            Serdeczne podziękowania składamy również Pani Katarzynie Bator za zgłoszenie Adama do konkursu, nieustanne wsparcie oraz wielką wiarę w jego możliwości. To właśnie dzięki takim osobom młodzi wolontariusze mogą rozwijać swoje pasje i odkrywać własny potencjał.

            Adamie, jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz niegasnącej energii do czynienia dobra!

            Ogromne podziękowania kierujemy również do dwojga wolontariuszy zgłoszonych do konkursu: Bereniki Kamorskiej oraz Jędrzeja Majewskiego za ich zaangażowanie, działalność wolontariacką oraz bezinteresowne niesienie pomocy innym.

            Wszystkim naszym wolontariuszom serdecznie dziękujemy za ich dobre serca, poświęcony czas i chęć czynienia dobra każdego dnia!

          • Dzień Sportu w naszej Szkole

            Uczniowie klas I-III świętowali Dzień Dziecka w wyjątkowo aktywny sposób!

            Podczas Dnia Sportu na dzieci czekało wiele ciekawych konkurencji, w których mogły zdobywać punkty, rozwijać swoje umiejętności i przede wszystkim świetnie się bawić. Najważniejsza była jednak nie rywalizacja, lecz wspólna zabawa, ruch, radość ze spędzania czasu razem.

            Na boisku nie brakowało uśmiechów, pozytywnej energii i sportowych emocji.Każdy zawodnik dał z siebie wszystko, a atmosfera wzajemnego wsparcia i dobrej zabawy sprawiła, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

            Uczestnicy otrzymali batoniki ufundowane z funduszu Rady Rodziców.

            Wydarzenie przygotowały i organizowały uczennice klasy 6c przy koordynacji Izabeli Kuciak.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspaniałą postawę.

          • Gala I. Międzyszkolnego Festiwalu „Szlagiery starej Warszawy”

            1 czerwca 2026 r. w Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury odbyła się finałowa gala Pierwszego Międzyszkolnego Festiwalu „Szlagiery starej Warszawy” organizowanego przez SP 301 w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyli Pan Jakub Gręziak, zastępca burmistrza Dzielnicy Bemowo, Magdalena Tomecka, Dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury, Pani Katarzyna Olobry - Księżak, Dyrektor Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej nr 20, przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Bemowo oraz dyrektorzy warszawskich szkół podstawowych. 

            Uroczystość licznie zgromadziła uczniów, ich rodziny oraz lokalną społeczność Bemowa.

            Publiczność mogła podziwiać występy młodych artystów z warszawskich szkół podstawowych, którzy z pasją i dużą dojrzałością interpretowali klasyczne utwory dawnej Warszawy. 

            Galę zwieńczył występ Jana Emila Młynarskiego i Warszawskiego Combo Tanecznego, którzy porwali publiczność do wspólnej zabawy.

            Laureaci i wyróżnieni będą mieli okazję wystąpić podczas corocznej imprezy plenerowej na Kercelaku, u boku Jana Emila Młynarskiego. Dodatkowo laureat pierwszego miejsca, Ignacy Afaransjew - uczeń SP 150 w Warszawie poprowadzi wraz z artystą specjalną audycję w Radiowej Trójce.

            Finałowa gala festiwalu okazała się nie tylko podsumowaniem artystycznych zmagań uczniów, lecz także pięknym świętem lokalnej kultury, które połączyło pokolenia i przypomniało o bogactwie warszawskich tradycji muzycznych.

            Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje festiwalu, które będą okazją do wspólnego śpiewania piosenek dawnej Warszawy.

            Szczególne podziękowania kierujemy do pani Dyrektor Magdaleny Tomeckiej oraz całej obsługi technicznej BCK za profesjonalne przygotowanie i ogromne zaangażowanie w organizację wydarzenia.

          • Wyniki VII edycji Wojewódzkiego Konkursu na plakat lub pracę literacką wywołujące radość dzieci pt. „O UŚMIECH DZIECKA”

            KATEGORIA – PLAKAT – laureaci w wieku 10-12 lat:

            1. miejsce – Juliusz Iwanicki, lat 12 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Aneta Iwanicka)

            2. miejsce – Szymon Kuliński, lat 12 - SP nr 316 w Warszawie (opiekun: Katarzyna Żochowska-Kulińska)

            3. miejsce – Emilia Woźniak, lat 11 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Aneta Iwanicka)

             

            WYRÓŻNIENIA:

             

            - Joanna Glińska, lat 12 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)

            - Jakub Jankowski, lat 11 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)

            - Natalia Stańczyk, lat 11 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Aneta Iwanicka)

             

            KATEGORIA – PLAKAT – laureaci w wieku 13-15 lat:

             

            1. miejsce – Zofia Chróstna, lat 15 – SP nr 12 w Warszawie (opiekun: Agnieszka Sienkiewicz)

            2. miejsce – Aniela Kamińska, lat 13 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)

            3. miejsce – Aleksandra Anna Waszak, lat 15 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Barbara Kurek)

             

            WYRÓŻNIENIA:

             

            - Helena Polańska, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

            - Michalina Borek, lat 14 - SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

            - Kacper Buczyński, lat 14 – SP nr 374 w Warszawie (opiekun: Iga Kania)

             

            KATEGORAIA – PRACA LITERACKA:

             

            1. miejsce – Julia Kuśmierowska, lat 14 – SP nr 336 w Warszawie (opiekun: Ewa Mamcarz)

            2. miejsce – Jakub Mrówka, lat 15 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Barbara Kurek)

            3. miejsce – Agnieszka Szczepanik, lat 14 – SP nr 362 w Warszawie (opiekun: Aneta Zawidzka)

             

            WYRÓŻNIENIA:

             

            - Adam Jańczyk, lat 13 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Anna Adamik)

            - Zofia Krawczyk, lat 13 – SP nr 2 w Piasecznie (opiekun: Renata Sieklicka)

             

            Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie 10 czerwca 2026 roku (środa) o godz. 12.00.

             

            GRATULUJEMY!

             

             

          • Wycieczka klasy 7b do TVP

            Uczniowie klasy 7B mieli wyjątkową okazję odwiedzić Telewizję Polską, gdzie wzięli udział w zajęciach Akademii Telewizyjnej🎬

            Podczas warsztatów z zakresu autoprezentacji, tworzenia treści oraz prowadzenia wywiadów 🎤 uczniowie poznali kulisy pracy w mediach. Dowiedzieli się, jak budować ciekawą wypowiedź przed kamerą oraz jak zadawać trafne pytania.

            Nie zabrakło również praktyki – uczestnicy nagrywali się przed kamerą, wcielając się w role reporterów i prezenterów! 📹

            Po warsztatach uczniowie mieli także możliwość zwiedzania studiów, w których nagrywane są najnowsze produkcje TVP, co było niezwykle ciekawym i inspirującym doświadczeniem.

          • Warsztaty przyrodnicze w klasie 2c

            Dzieci z kl. 2c miały możliwość z bliska przyjrzeć się owadom i dżdżownicom, poznać ich budowę oraz, z dużą ostrożnością, doświadczyć bezpośredniego kontaktu z żywymi stworzeniami. Była to okazja do przełamywania własnych obaw i rozwijania odwagi. Uczestnicy dowiedzieli się, jaką rolę pełnią te zwierzęta w przyrodzie, uczyli się szacunku do wszystkich organizmów żywych oraz odpowiedzialnego i delikatnego obchodzenia się z nimi. Zajęcia rozbudzały ciekawość poznawczą, empatię i wrażliwość na otaczający świat natury.

          • Zajęcia specjalistyczne w otoczeniu natury 🍀🌞🍀

            Nasi uczniowie uczestniczyli dziś w zajęciach ze specjalistami w otoczeniu natury. Taka forma pracy sprzyja wyciszeniu, poprawia koncentrację oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie dzieci. Ćwiczenia oddechowe, gry logopedyczne, nauka wiązania sznurowadeł, aktywności wspierające komunikację oraz rozwój emocjonalny odbywały się w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Cieszymy się, że możemy korzystać z uroków pięknej pogody, łącząc naukę, terapię i dobrą zabawę. 🌼☺️

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
      • (22) 664 92 46
      • 01-384 Warszawa, ul. Brygadzistów 18
        Poland
      • https://tlumacz.migam.org/warszawa-szkola-podstawowa-z-oddzialami-integracyjnymi-nr-301-im-janusza-korczaka-w-zsp-nr-2-brygadzistow-18
      • adres e-doręczenia:
        AE:PL-39714-98804-RUSBH-16
    • Logowanie