Aktualności

          • Akcja Żonkile 2025

          • Nasza szkoła po raz kolejny zaangażowała się w Akcję Żonkile, upamiętniającą 82. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Symbolem akcji są żółte żonkile, które nawiązują do gestu Marka Edelmana. Wolontariusze naszej szkoły rozdali żonkile, które rówieśnicy przypięli do swoich ubrań na znak, że #Łączy Nas Pamięć. Wydarzenie jest koordynowanie przez muzeum Polin.

          • Sukces naszego ucznia!

          • Z przyjemnością informujemy, że Filip Dobczyński z kl. 6c jest Wicemistrzem Kostki Rubika w Dzielnicowym Konkursie Kostki Rubika.

            Gratulujemy!

          • Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

          • 15 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka, panią Moniką Horną - Cieślak, zorganizowanym z inicjatywy Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo m. st Warszawy, które odbyło się w SP nr 357.

          • EARTH DAY 2025

          • 22 kwietnia 2025 roku będziemy obchodzić 55. Światowy Dzień Ziemi, którego hasłem przewodnim jest Nasza Moc, Nasza Planeta (Our Power, Our Planet). Kierując się priorytetami Unii Europejskiej na lata 2024-2029 w obszarze: Troska o jakość życia: bezpieczeństwo żywnościowe, woda i przyroda klasy ósme realizują aktualnie treści, dotyczące związku człowieka i środowiska naturalnego - rolnictwa, gospodarki wodnej i gospodarowania zasobami przyrody, odnawialnych źródeł energii, zdrowej żywności, zrównoważonego rozwoju. Poznają także bliżej zagadnienia związane z ochroną różnorodności biologicznej, jak i przystosowaniem się do zmian klimatu i niesieniem pomocy tym, którzy wskutek nich ucierpieli. Tematy te łączą treści z różnych przedmiotów (przyrodniczych: biologii, geografii, ale także wiedzy o społeczeństwie), zgodnie z zaleceniami MEN. Klasa dwujęzyczna wykazuje się ponadto znajomością słownictwa angielskiego, tworząc piękne słowniczki obrazkowe

          • Dzielnicowe zawody sportowe w gimnastyce dziewcząt

          • Reprezentacja SP 301 w gimnastyce dziewcząt wzięła udział w dzielnicowych zawodach sportowych w ramach LVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

            1. Natali Stańczyk kl. 4d

            2. Oliwia Wojciechowska kl. 4d

            3. Mila Wieczorek kl. 4d

            4.Róża Moskwa kl. 3b

            5. Olha Patkivska kl. 2b

            6. Iga Jurczak kl.2b

            7. Marianna Pasik kl. 2c

            8. Lena Świerczewska kl. 1c

            9. Sara Stawińska kl. 1a

            opiekun Iza Kuciak

            Zawodniczki musiały zaprezentować się w 3 konkurencjach:

            - układ ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej,

            - skok rozkroczny przez kozła,

            - układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej.

            Suma punktów zdobytych przez każdą zawodniczkę ze wszystkich wymienionych wyżej konkurencji uplasowała naszą szkołę na I miejscu w dzielnicy.

            15 kwietnia będziemy reprezentować dzielnicę Bemowo w zawodach na szczeblu warszawskim.

            Wyróżnione zostały gimnastyczki, które zdobyły największą liczbę punktów spośród wszystkich startujących:

            I miejsce Róża Moskwa kl. 3b

            II miejsce Olha Patkivska kl. 2b.

            Serdeczne gratulacje dla dziewczynek i życzymy sukcesów w kolejnym etapie zawodów.

            Zespół n-li wychowania fizycznego.

          • Safer Internet Day w oddziałach dwujęzycznych

          • Klasy siódme i ósme pochyliły się nad tematem fake newsów oraz bezpieczeństwa w Internecie.

            Po serii warsztatów językowych obejmujących różnego typu ćwiczenia słownikowe, czytanie ze zrozumieniem, dyskusję, pracę z materiałami źródłowymi, odróżnianie danych prawdziwych od stworzonych sztucznie na potrzeby tego projektu (a zatem myślenie krytyczne i analityczne) uczniowie zostali poproszenie o pracę twórczą w ramach lekcji informatyki. Rozwijając swoje umiejętności cyfrowe, a jednocześnie dowodząc zrozumienia tematu tworzyli bardzo ciekawe memy i prezentacje, dotyczące bezpiecznego poruszania się w sieci.

          • Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Językowego Poezji i Teatru WERS

          • Z przyjemnością informujemy, że nasi Uczniowie zostali laureatami II i III miejsca Międzyszkolnego Konkursu Językowego Poezji i Teatru WERS organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 211 w Warszawie w następujących kategoriach:

            Poezja w j. hiszpańskim klasy 4-6:
            III miejsce - Ignacy Chojnacki-Pacheco (6a)

            Poezja w j. hiszpańskim klasy 7-8:
            II miejsce - Olivier Szopa (kl. 8a)

            Teatr w j. angielskim klasy 6-8:
            III miejsce - Helena Afrykańska (8b)
            III miejsce - Zofia Borczyk (8b)
            III miejsce - Anna Dąbrowska (8b)
            III miejsce - Olivia Grubbs (8b)
            III miejsce - Wiktoria Mainka (8b)
            III miejsce - Michalina Mierzejewska (8b)
            III miejsce - Laura Skowrońska (8b)
            III miejsce - Kamila Ziębakowska (8b)

            Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=rwpBENPnNXI

            Laureaci I, II i III miejsca Konkursu WERS uzyskują dodatkowe profity podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej zgodnie z aktualnymi przepisami prawa oświatowego.

            Serdecznie gratulujemy naszym Uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

            Zespół Języków Obcych

          • Spotkanie licealistów z 78 LO im. Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej z uczniami klas ósmych

          • Podczas spotkania goście przedstawili swoje liceum i opowiedzieli, co się w nim znajduje, jacy nauczyciele uczą, co ciekawego może uczniom zaoferować ta szkoła.

            W drugiej części licealiści omawiali projekt, jaki w styczniu realizowali w ramach programu Erasmus+. Skupia się on na tematyce hejtu w internecie oraz nadużywaniu czasu ekranowego. Uczniowie opowiedzieli młodszym kolegom, jak zapobiegać cyberbullingowi oraz jak mniej, ale efektywniej spędzać czas w internecie. Był także czas na rozmowy indywidualne z gośćmi.

          • Projekt "PEN PALS - friends around Europe"

          • Listy prosto z południowo - wschodniej części Hiszpanii. W ramach projektu „PEN PALS - friends around Europe”, uczniowie klasy Va i Vb otrzymali listy od uczniów szkoły podstawowej z Murcji. Z zaciekawieniem czytali listy i poznawali nowych przyjaciół. 

          • Lekcja plastyki w klasach piątych

            Podczas lekcji plastyki uczniowie klas piątych poznawali zasady tworzenia kompozycji dynamicznej. W ramach zajęć wykonywali przestrzenne prace z wykorzystaniem chrupek kukurydzianych i wykałaczek. Dzięki kreatywności i zaangażowaniu powstały ciekawe konstrukcje, które doskonale oddają ruch, energię i dynamikę.

            Praca z nietypowymi materiałami sprawiła uczniom wiele radości, a jednocześnie pozwoliła rozwijać wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz umiejętność współpracy. Efekty ich pracy były imponujące i pokazały, że nauka może być połączona z doskonałą zabawą.

          • 7b na warsztatach programu EuroWeek – Szkoła Liderów

            W dniach 13–17 czerwca uczniowie klasy 7b uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach edukacyjnych programu EuroWeek – Szkoła Liderów, organizowanych przez Fundację EuroWeek.

            Podczas kilkudniowego pobytu w Polanicy-Zdroju uczniowie mieli okazję brać udział w intensywnych zajęciach prowadzonych w języku angielskim, co stanowiło doskonałą okazję do rozwijania kompetencji językowych w praktyce. Warsztaty były prowadzone przez zaangażowane wolontariuszki z Kenii i Indonezji, dzięki czemu uczestnicy mogli poznać różnorodne kultury, zwyczaje oraz spojrzenia na świat.

            Program zajęć był bardzo bogaty i obejmował liczne aktywności rozwijające nie tylko umiejętności komunikacyjne, ale również kompetencje społeczne i międzykulturowe. Uczniowie pracowali w grupach, brali udział w grach integracyjnych, prezentacjach oraz zadaniach wymagających współpracy i kreatywności. Dzięki temu doskonalili umiejętność pracy zespołowej, otwartość na innych oraz pewność siebie w posługiwaniu się językiem obcym.

            Udział w projekcie EuroWeek był dla klasy 7b nie tylko cennym doświadczeniem edukacyjnym, ale również niezapomnianą przygodą. Wspólnie spędzone chwile sprzyjały integracji zespołu klasowego i pozostawiły wiele pozytywnych wspomnień.

            Wyjazd z pewnością przyczynił się do rozwoju uczniów i zachęcił ich do dalszego odkrywania świata oraz doskonalenia swoich umiejętności językowych.

          • Wycieczka klasy 8e

            W miniony czwartek kl. VIIIe aktywnie spędzała czas we wsi Orzechów i podczas spływu kajakowego rzeką Liwiec. Spływ kajakowy pozwolił nam aktywnie wypocząć i cieszyć się pięknem natury, natomiast w Orzechowie zajęliśmy się wytwarzaniem ekologicznych kosmetyków, poznawaliśmy także tajniki pracy w pasiece i gospodarstwie rolnym. Zdobyliśmy wiele nowych informacji o pszczołach i produkcji miodu. Wszystkie atrakcje dostarczyły niezapomnianych wrażeń i poszerzyły naszą wiedzę.

          • Osiągnięcie naszego ucznia

            Nasz uczeń Tymon Osak z klasy 4c zdobył 2 miejsce na Międzynarodowym Turnieju Karate SABAKI CUP w Warszawie. Walka była ciężka ale satysfakcja ze zwycięstwa wielka.

          • Klasa 5d na Zielonej Szkole

            Uczniowie klasy 5d uczestniczyli w wyjeździe na Zieloną Szkołę na Mazury. Mimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały wszystkim przez cały pobyt. Wyjazd był doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego, wspólnej zabawy oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

            W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. przejażdżki rowerkami wodnymi, ognisko, wspinaczka oraz park linowy. Nie zabrakło również innych ciekawych zajęć, które dostarczyły uczestnikom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

            Wszyscy wrócili pełni energii, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia, które na długo pozostaną w ich pamięci.

          • Dzień Dziecka w klasie 5d

            Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 5d spędzili wyjątkowy dzień pełen ruchu, zabawy i radości. Wybrali się do parku trampolin Kocham Skakać, gdzie mogli aktywnie spędzić czas, rozwijać swoją sprawność fizyczną oraz integrować się podczas wspólnej zabawy.Po pełnych emocji skokach uczniowie udali się na pyszne lody, które były miłym zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia.Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, uśmiechu i pozytywnej energii. To był doskonały sposób na świętowanie Dnia Dziecka!

          • Nasz Uczeń Laureatem Konkursu "Ośmiu Wspaniałych"

            Z ogromną dumą uczestniczyliśmy w Gali Konkursu "Ośmiu Wspaniałych", podczas której wyróżnieni zostają młodzi ludzie angażujący się w działalność wolontariacką i społeczną.

            Szczególne gratulacje kierujemy do naszego wolontariusza Adama z klasy 6b, który został Laureatem tego prestiżowego konkursu. To wspaniałe wyróżnienie jest dowodem jego zaangażowania, wrażliwości na potrzeby innych oraz chęci niesienia pomocy. Jesteśmy niezwykle dumni z jego osiągnięcia!

            Serdeczne podziękowania składamy również Pani Katarzynie Bator za zgłoszenie Adama do konkursu, nieustanne wsparcie oraz wielką wiarę w jego możliwości. To właśnie dzięki takim osobom młodzi wolontariusze mogą rozwijać swoje pasje i odkrywać własny potencjał.

            Adamie, jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz niegasnącej energii do czynienia dobra!

            Ogromne podziękowania kierujemy również do dwojga wolontariuszy zgłoszonych do konkursu: Bereniki Kamorskiej oraz Jędrzeja Majewskiego za ich zaangażowanie, działalność wolontariacką oraz bezinteresowne niesienie pomocy innym.

            Wszystkim naszym wolontariuszom serdecznie dziękujemy za ich dobre serca, poświęcony czas i chęć czynienia dobra każdego dnia!

          • Dzień Sportu w naszej Szkole

            Uczniowie klas I-III świętowali Dzień Dziecka w wyjątkowo aktywny sposób!

            Podczas Dnia Sportu na dzieci czekało wiele ciekawych konkurencji, w których mogły zdobywać punkty, rozwijać swoje umiejętności i przede wszystkim świetnie się bawić. Najważniejsza była jednak nie rywalizacja, lecz wspólna zabawa, ruch, radość ze spędzania czasu razem.

            Na boisku nie brakowało uśmiechów, pozytywnej energii i sportowych emocji.Każdy zawodnik dał z siebie wszystko, a atmosfera wzajemnego wsparcia i dobrej zabawy sprawiła, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

            Uczestnicy otrzymali batoniki ufundowane z funduszu Rady Rodziców.

            Wydarzenie przygotowały i organizowały uczennice klasy 6c przy koordynacji Izabeli Kuciak.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspaniałą postawę.

          • Gala I. Międzyszkolnego Festiwalu „Szlagiery starej Warszawy”

            1 czerwca 2026 r. w Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury odbyła się finałowa gala Pierwszego Międzyszkolnego Festiwalu „Szlagiery starej Warszawy” organizowanego przez SP 301 w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyli Pan Jakub Gręziak, zastępca burmistrza Dzielnicy Bemowo, Magdalena Tomecka, Dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury, Pani Katarzyna Olobry - Księżak, Dyrektor Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej nr 20, przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Bemowo oraz dyrektorzy warszawskich szkół podstawowych. 

            Uroczystość licznie zgromadziła uczniów, ich rodziny oraz lokalną społeczność Bemowa.

            Publiczność mogła podziwiać występy młodych artystów z warszawskich szkół podstawowych, którzy z pasją i dużą dojrzałością interpretowali klasyczne utwory dawnej Warszawy. 

            Galę zwieńczył występ Jana Emila Młynarskiego i Warszawskiego Combo Tanecznego, którzy porwali publiczność do wspólnej zabawy.

            Laureaci i wyróżnieni będą mieli okazję wystąpić podczas corocznej imprezy plenerowej na Kercelaku, u boku Jana Emila Młynarskiego. Dodatkowo laureat pierwszego miejsca, Ignacy Afaransjew - uczeń SP 150 w Warszawie poprowadzi wraz z artystą specjalną audycję w Radiowej Trójce.

            Finałowa gala festiwalu okazała się nie tylko podsumowaniem artystycznych zmagań uczniów, lecz także pięknym świętem lokalnej kultury, które połączyło pokolenia i przypomniało o bogactwie warszawskich tradycji muzycznych.

            Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje festiwalu, które będą okazją do wspólnego śpiewania piosenek dawnej Warszawy.

            Szczególne podziękowania kierujemy do pani Dyrektor Magdaleny Tomeckiej oraz całej obsługi technicznej BCK za profesjonalne przygotowanie i ogromne zaangażowanie w organizację wydarzenia.

          • Wyniki VII edycji Wojewódzkiego Konkursu na plakat lub pracę literacką wywołujące radość dzieci pt. „O UŚMIECH DZIECKA”

            KATEGORIA – PLAKAT – laureaci w wieku 10-12 lat:

            1. miejsce – Juliusz Iwanicki, lat 12 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Aneta Iwanicka)

            2. miejsce – Szymon Kuliński, lat 12 - SP nr 316 w Warszawie (opiekun: Katarzyna Żochowska-Kulińska)

            3. miejsce – Emilia Woźniak, lat 11 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Aneta Iwanicka)

             

            WYRÓŻNIENIA:

             

            - Joanna Glińska, lat 12 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)

            - Jakub Jankowski, lat 11 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)

            - Natalia Stańczyk, lat 11 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Aneta Iwanicka)

             

            KATEGORIA – PLAKAT – laureaci w wieku 13-15 lat:

             

            1. miejsce – Zofia Chróstna, lat 15 – SP nr 12 w Warszawie (opiekun: Agnieszka Sienkiewicz)

            2. miejsce – Aniela Kamińska, lat 13 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)

            3. miejsce – Aleksandra Anna Waszak, lat 15 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Barbara Kurek)

             

            WYRÓŻNIENIA:

             

            - Helena Polańska, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

            - Michalina Borek, lat 14 - SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

            - Kacper Buczyński, lat 14 – SP nr 374 w Warszawie (opiekun: Iga Kania)

             

            KATEGORAIA – PRACA LITERACKA:

             

            1. miejsce – Julia Kuśmierowska, lat 14 – SP nr 336 w Warszawie (opiekun: Ewa Mamcarz)

            2. miejsce – Jakub Mrówka, lat 15 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Barbara Kurek)

            3. miejsce – Agnieszka Szczepanik, lat 14 – SP nr 362 w Warszawie (opiekun: Aneta Zawidzka)

             

            WYRÓŻNIENIA:

             

            - Adam Jańczyk, lat 13 – SP nr 301 w Warszawie (opiekun: Anna Adamik)

            - Zofia Krawczyk, lat 13 – SP nr 2 w Piasecznie (opiekun: Renata Sieklicka)

             

            Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie 10 czerwca 2026 roku (środa) o godz. 12.00.

             

            GRATULUJEMY!

             

             

          • Wycieczka klasy 7b do TVP

            Uczniowie klasy 7B mieli wyjątkową okazję odwiedzić Telewizję Polską, gdzie wzięli udział w zajęciach Akademii Telewizyjnej🎬

            Podczas warsztatów z zakresu autoprezentacji, tworzenia treści oraz prowadzenia wywiadów 🎤 uczniowie poznali kulisy pracy w mediach. Dowiedzieli się, jak budować ciekawą wypowiedź przed kamerą oraz jak zadawać trafne pytania.

            Nie zabrakło również praktyki – uczestnicy nagrywali się przed kamerą, wcielając się w role reporterów i prezenterów! 📹

            Po warsztatach uczniowie mieli także możliwość zwiedzania studiów, w których nagrywane są najnowsze produkcje TVP, co było niezwykle ciekawym i inspirującym doświadczeniem.

          • Warsztaty przyrodnicze w klasie 2c

            Dzieci z kl. 2c miały możliwość z bliska przyjrzeć się owadom i dżdżownicom, poznać ich budowę oraz, z dużą ostrożnością, doświadczyć bezpośredniego kontaktu z żywymi stworzeniami. Była to okazja do przełamywania własnych obaw i rozwijania odwagi. Uczestnicy dowiedzieli się, jaką rolę pełnią te zwierzęta w przyrodzie, uczyli się szacunku do wszystkich organizmów żywych oraz odpowiedzialnego i delikatnego obchodzenia się z nimi. Zajęcia rozbudzały ciekawość poznawczą, empatię i wrażliwość na otaczający świat natury.

          • Zajęcia specjalistyczne w otoczeniu natury 🍀🌞🍀

            Nasi uczniowie uczestniczyli dziś w zajęciach ze specjalistami w otoczeniu natury. Taka forma pracy sprzyja wyciszeniu, poprawia koncentrację oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie dzieci. Ćwiczenia oddechowe, gry logopedyczne, nauka wiązania sznurowadeł, aktywności wspierające komunikację oraz rozwój emocjonalny odbywały się w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Cieszymy się, że możemy korzystać z uroków pięknej pogody, łącząc naukę, terapię i dobrą zabawę. 🌼☺️

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
      • (22) 664 92 46
      • 01-384 Warszawa, ul. Brygadzistów 18
        Poland
      • https://tlumacz.migam.org/warszawa-szkola-podstawowa-z-oddzialami-integracyjnymi-nr-301-im-janusza-korczaka-w-zsp-nr-2-brygadzistow-18
      • adres e-doręczenia:
        AE:PL-39714-98804-RUSBH-16
    • Logowanie