• Zawody w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

• W Parku Skaryszewskim na Pradze Południe 9 października odbyły się zawody sportowe w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w  indywidualnych biegach przełajowych.

Aby zakwalifikować się do reprezentowania dzielnicy Bemowo na w/w zawodach, należało znaleźć się w pierwszej 10-tce zawodników swojej kategorii w biegach indywidualnych podczas bemowskiej rywalizacji.

W SP 301 najszybszymi zawodnikami, którzy wywalczyli sobie start w kolejnym etapie zawodów są:

1. Lena Pączek kl. 5b

2. Wojtek Ściesiński kl. 5b

3. Rafał Woś kl. 5a

4. Aleksander Kraszewski kl. 6b

5. Antonina Bouvman kl. 7b

Sportowcy Ci godnie reprezentowali naszą dzielnicę w warszawskich zawodach.

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Zespół nauczycieli w-f

• Dzielnicowe zawody sportowe w sztafetowych biegach przełajowych

• W Parku Górczewska 2 października odbyły się dzielnicowe zawody sportowe w sztafetowych biegach przełajowych. Udział w zawodach wzięło 10 bemowskich szkół podstawowych.

Nasza szkoła wystawiła 4 reprezentacje:

1.  6 dziewczynek klas V-VI (800m)

2.  6 chłopców klas V-VI  (800m)

3.  6 dziewczyn klas VII-VIII  (1000m)

4.  6 chłopców klas VII-VIII.  (1000m)

Wszyscy zawodnicy godnie reprezentowali naszą szkołę i z dużym zaangażowaniem wystartowali w biegu.

Na szczególną uwagę zasługują chłopcy klas V-VI, w składzie:

1. Aleksander Kraszewski kl. VIb

2. Filip Pączek kl. VIc

3. Jan Dąbrowski kl. VIc

4. Kacper Sikorski kl. VIa

5. Wojtek Ściesiński kl.Vb

6. Rafał Woś kl. Va,

którzy zajęli 2 miejsce i zdobyli srebrne medale.

Wszystkim naszym sportowcom dziękujemy i gratulujemy!

Zespół nauczycieli w-f

• Ty jesteś zmianą, którą chcesz widzieć w świecie!

• Kl. VIIe odwiedziła escape room w EkoCentrum Punkt Zwrotny. Zajęcia były poświęcone zrównoważonej modzie, a przyświecała im myśl: Ty jesteś zmianą, którą chcesz widzieć w świecie. Podczas pobytu w escape roomie uczniowie dowiedzieli się, jak dużo energii i wody zużywa się, by wyprodukować pojedyncze ubranie. Bawełna potrzebna do wyprodukowania jednego T- shirta pochłania ok. 8200 litrów wody, a produkuje się ją najczęściej w rejonach dotkniętych niedoborem wody. Bądźmy rozważni! Kupujmy mniej ubrań, dokonujmy rozsądnych wyborów, w ten sposób ochronimy planetę.

• Spotkanie z malarką w kl. 5d

• W czwartek 19 września mieliśmy przyjemność gościć na lekcji plastyki, w klasie 5D, Panią Danutę Pawlak. Malarka opowiedziała uczniom o sobie, swojej twórczości i inspiracjach. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnorodnością technik i stylów stosowanych w malarstwie. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem słuchali malarki. Byli zafascynowani jej opowieściami o inspiracjach, technikach malarskich i procesie twórczym. Każde pytanie, które zadawali, było pełne entuzjazmu i chęci poznania tajników sztuki. Malarka z uśmiechem odpowiadała na wszystkie pytania, dzieląc się swoimi doświadczeniami i zachęcając do dalszego rozwijania pasji.Taka lekcja to nie tylko nauka technik malarskich, ale także inspiracja do rozwijania pasji i kreatywności.

• Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego

• W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego. Był to wyjątkowy czas, podczas którego uczniowie mieli okazję bliżej poznać świat osób z wadami słuchu oraz nauczyć się kilku podstawowych znaków języka migowego.

• Konferencja Edukacyjna "KNOW ED"!

• 13 września uczniowie klasy 8b wraz z opiekunami wzięli udział w Konferencji Edukacyjnej “KNOW ED!”, która odbyła się w SP nr 82. Jej tematem było (nad)używanie smartfonów przez dzieci, młodzież i dorosłych. Ponadto uczniowie dowiedzieli się z czego składają się telefony oraz jaki jest ich wpływ na organizm człowieka.

• Informacja dla uczniów r. szk. 2024-2025

• Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

w związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym 2024/2025 uprzejmie informujemy, że :

1. Tornister/plecak powinien być lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.

2. Na terenie szkoły obowiązuje zmiana obuwia – prosimy o: obuwie sportowe z antypoślizgową, białą podeszwą, na przylepiec lub wiązane na sznurówki, (trampki, tenisówki, adidasy) .

3. Strój gimnastyczny na zajęcia sportowe: koszulka biała, bawełniana z krótkim rękawem, spodenki gimnastyczne czarne lub granatowe.

4. Strój galowy – biała bluzka/koszula, granatowa lub czarna spódniczka/spodnie, krawat z logo szkoły.

5. Codzienny strój ucznia:

1) czyste, schludne ubranie w kolorystyce dowolnej, w pastelowych odcieniach; nie może zawierać niestosownych nadruków, wulgaryzmów i niczego, co uwłaczałoby godności innych.

6. Zeszyty i książki koniecznie obłożone i podpisane.

8. Uczniowie nie przynoszą rzeczy zbędnych, które zwiększają wagę plecaka.

9. Kluczyki do szafek w szatni oraz chipy do drzwi wejściowych uczniowie odbiorą w pierwszych dniach września.

10. Podręczniki wg listy, uczniowie wypożyczą z biblioteki szkolnej w pierwszych dniach września.

11. Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025 podany zostanie na stronie Szkoły do 23 sierpnia 2024 r.

Emilia Wojdyła

• Podsumowanie V edycji Wojewódzkiego Konkursu "O uśmiech dziecka"

• Do V edycji Konkursu przystąpiło 6 szkół z województwa mazowieckiego. Zakwalifikowano 53 prace. 28 maja br. dziecięca Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: 10 - 12 lat i 13 - 15 lat.

Wręczenie nagród laureatom odbyło się 13 czerwca 2024 roku. Oprócz nagród rzeczowych, laureaci otrzymali dyplomy, pamiątkowe znaczki oraz gratulacje od Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie Pani Emilii Wojdyły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu, opiekunom, współorganizatorom i zapraszamy do udziału w V edycji Konkursu w przyszłym roku szkolnym.