Aktualności
Apel z okazji 234. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja
- 11
Rowerowy Maj
Szkolny Przegląd Talentów
25 kwietnia w naszej szkoły odbył się Pokaz Talentów, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje zainteresowania, umiejętności i pasje. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się wspaniałe prezentując przed publicznością wyjątkowy talent oraz ciekawą pasję. Wszystkim występującym uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w imprezie.
12
Akcja Żonkile 2025
Nasza szkoła po raz kolejny zaangażowała się w Akcję Żonkile, upamiętniającą 82. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Symbolem akcji są żółte żonkile, które nawiązują do gestu Marka Edelmana. Wolontariusze naszej szkoły rozdali żonkile, które rówieśnicy przypięli do swoich ubrań na znak, że #Łączy Nas Pamięć. Wydarzenie jest koordynowanie przez muzeum Polin.
9
Projekt "My lesson" w oddziale dwujęzycznym
Klasa dwujęzyczna w ramach projektu "My lesson". Uczymy się języka, ćwiczymy i poznajemy technikę relaksacji.
Lekcja geografii w klasie 7e
Lekcja Geografii w klasie 7e z Panią Marysią. Powtórzenie wiadomości z lekcji i zabawa w jednym.
Wesołych Świąt!
Sukces naszego ucznia!
Z przyjemnością informujemy, że Filip Dobczyński z kl. 6c jest Wicemistrzem Kostki Rubika w Dzielnicowym Konkursie Kostki Rubika.
Gratulujemy!
Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka
15 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka, panią Moniką Horną - Cieślak, zorganizowanym z inicjatywy Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo m. st Warszawy, które odbyło się w SP nr 357.
EARTH DAY 2025
22 kwietnia 2025 roku będziemy obchodzić 55. Światowy Dzień Ziemi, którego hasłem przewodnim jest Nasza Moc, Nasza Planeta (Our Power, Our Planet). Kierując się priorytetami Unii Europejskiej na lata 2024-2029 w obszarze: Troska o jakość życia: bezpieczeństwo żywnościowe, woda i przyroda klasy ósme realizują aktualnie treści, dotyczące związku człowieka i środowiska naturalnego - rolnictwa, gospodarki wodnej i gospodarowania zasobami przyrody, odnawialnych źródeł energii, zdrowej żywności, zrównoważonego rozwoju. Poznają także bliżej zagadnienia związane z ochroną różnorodności biologicznej, jak i przystosowaniem się do zmian klimatu i niesieniem pomocy tym, którzy wskutek nich ucierpieli. Tematy te łączą treści z różnych przedmiotów (przyrodniczych: biologii, geografii, ale także wiedzy o społeczeństwie), zgodnie z zaleceniami MEN. Klasa dwujęzyczna wykazuje się ponadto znajomością słownictwa angielskiego, tworząc piękne słowniczki obrazkowe
14
Dzielnicowy konkurs wiedzy dla klas 1-3 "Dookoła świata z Łukaszem Wierzbickim"
- 11
Dzielnicowe zawody sportowe w gimnastyce dziewcząt
Reprezentacja SP 301 w gimnastyce dziewcząt wzięła udział w dzielnicowych zawodach sportowych w ramach LVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
1. Natali Stańczyk kl. 4d
2. Oliwia Wojciechowska kl. 4d
3. Mila Wieczorek kl. 4d
4.Róża Moskwa kl. 3b
5. Olha Patkivska kl. 2b
6. Iga Jurczak kl.2b
7. Marianna Pasik kl. 2c
8. Lena Świerczewska kl. 1c
9. Sara Stawińska kl. 1a
opiekun Iza Kuciak
9Zawodniczki musiały zaprezentować się w 3 konkurencjach:
- układ ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej,
- skok rozkroczny przez kozła,
- układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej.
Suma punktów zdobytych przez każdą zawodniczkę ze wszystkich wymienionych wyżej konkurencji uplasowała naszą szkołę na I miejscu w dzielnicy.
15 kwietnia będziemy reprezentować dzielnicę Bemowo w zawodach na szczeblu warszawskim.
Wyróżnione zostały gimnastyczki, które zdobyły największą liczbę punktów spośród wszystkich startujących:
I miejsce Róża Moskwa kl. 3b
II miejsce Olha Patkivska kl. 2b.
Serdeczne gratulacje dla dziewczynek i życzymy sukcesów w kolejnym etapie zawodów.
Zespół n-li wychowania fizycznego.
Wizyta kl. 7e w Teatrze Rampa - spektakl "Balladyna"
10 kwietnia kl. 7e wzięła udział w przedstawieniu pt. "Balladyna. Kryminalne zagadki stolicy" w teatrze Rampa. Spektakl był okazją do przypomnienia sobie treści lektury.
9
Safer Internet Day w oddziałach dwujęzycznych
Klasy siódme i ósme pochyliły się nad tematem fake newsów oraz bezpieczeństwa w Internecie.
Po serii warsztatów językowych obejmujących różnego typu ćwiczenia słownikowe, czytanie ze zrozumieniem, dyskusję, pracę z materiałami źródłowymi, odróżnianie danych prawdziwych od stworzonych sztucznie na potrzeby tego projektu (a zatem myślenie krytyczne i analityczne) uczniowie zostali poproszenie o pracę twórczą w ramach lekcji informatyki. Rozwijając swoje umiejętności cyfrowe, a jednocześnie dowodząc zrozumienia tematu tworzyli bardzo ciekawe memy i prezentacje, dotyczące bezpiecznego poruszania się w sieci.
6
Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Językowego Poezji i Teatru WERS
Z przyjemnością informujemy, że nasi Uczniowie zostali laureatami II i III miejsca Międzyszkolnego Konkursu Językowego Poezji i Teatru WERS organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 211 w Warszawie w następujących kategoriach:
Poezja w j. hiszpańskim klasy 4-6:
III miejsce - Ignacy Chojnacki-Pacheco (6a)
Poezja w j. hiszpańskim klasy 7-8:
II miejsce - Olivier Szopa (kl. 8a)
Teatr w j. angielskim klasy 6-8:
III miejsce - Helena Afrykańska (8b)
III miejsce - Zofia Borczyk (8b)
III miejsce - Anna Dąbrowska (8b)
III miejsce - Olivia Grubbs (8b)
III miejsce - Wiktoria Mainka (8b)
III miejsce - Michalina Mierzejewska (8b)
III miejsce - Laura Skowrońska (8b)
III miejsce - Kamila Ziębakowska (8b)Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=rwpBENPnNXI
Laureaci I, II i III miejsca Konkursu WERS uzyskują dodatkowe profity podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej zgodnie z aktualnymi przepisami prawa oświatowego.
Serdecznie gratulujemy naszym Uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Zespół Języków Obcych
Udanych wakacji!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025
31
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 w klasach 8
39
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025
Pożegnanie szkoły w słodkim stylu
11Na zakończenie roku szkolnego klasa 8D wybrała się na wycieczkę do Fabryki Czekolady E.Wedel. Uczniowie poznali historię czekolady oraz zobaczyli, jak powstają różne słodkości. Wszyscy mieli okazję spróbować różnych rodzajów czekolady, a ciepła czekolada smakowała wyśmienicie. Po zwiedzaniu odbyły się warsztaty dekorowania słodyczy, podczas których każdy mógł ozdobić swój Torcik Wedlowski. Wycieczka była świetną okazją do wspólnej zabawy i pożegnania szkoły w słodkim stylu.
Wyniki konkursu Razem dla Pszczół - Gratulujemy zwycięzcom!
Z radością ogłaszamy wyniki konkursu Razem dla Pszczół, którego celem było promowanie troski o pszczoły i budowanie świadomości ekologicznej.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i serce włożone w swoje prace! Po obejrzeniu wszystkich pięknych prac, komisja konkursowa miała trudne zadanie - ale udało się wybrać laureatów!
I miejsce - Jan Winnicki, klasa VIII A
II miejsce - Eryk Rossmann, klasa VI B
III miejsce - Michał Stana, klasa VIII D
Wyróżnienie otrzymała Emilia Woźniak z klasy 4 C za wyjątkową pomysłowość i staranność wykonania pracy.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym! Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach - razem możemy zrobić wiele dobrego dla naszych małych zapylaczy!
Koordynator konkursu - Iwona Krajewska
„Szkolny Dzień Bez Telefonu – Challenge Accepted” w gazecie Twoje Bemowo
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie i Wolontariusze!
Z dumą i radością informujemy, że o naszym projekcie „Szkolny Dzień Bez Telefonu – Challenge Accepted” można przeczytać w czerwcowym wydaniu Gazety Twoje Bemowo (Nr 6/2025, strona 9). Serdecznie zapraszamy do lektury! Odłóż telefon, przeżyj dzień naprawdę! Życie w realu ma wielką moc!
Edukacja outdoorowa na dwujęzycznej biologii
Podczas edukacji outdoorowej klasa 7b (dwujęzyczna) pochyliła się nad tematem zdrowego, aktywnego stylu życia. Uczniowie podczas projektowej pracy w grupie wspólnie przypomnieli sobie podstawowe wiadomości o układzie krążenia i zastanowili się, co mogą zrobić, aby go wzmocnić.
Przyjrzeli się ćwiczeniom aerobowym (cardio) i ich aktualnej częstotliwości w ich codziennym życiu, postanawiając ją zwiększyć. Rozważyli, czemu ćwiczenia usportawiające podnoszą i rozszerzają dobrostan człowieka. Nauczyli się badać puls - uciskowo (dotyk) i za pomocą pulsoksymetru. Porównali swoje tętno spoczynkowe i to podczas oraz po wykonaniu prostego ćwiczenia tlenowego. Pracując z zebranymi danymi, umieszczali je w tabelach i porównywali. Miejmy nadzieję, że zajęcia przygotowane przez panią Magdalenę Jaśkiewicz i panią Monikę Bielecką były nie tylko źródłem radości, ale i inspiracji na przyszłość.11
Godzina wychowawcza w klasie 4d
16 czerwca 2025r. podczas godziny wychowawczej uczniowie klasy 4d mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z pracownikami Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Zajęcia dotyczyły działania superkomputerów oraz ich zastosowań we współczesnej nauce i technologii. Uczniowie dowiedzieli się, czym są superkomputery, jak działają oraz jak wygląda ich struktura - ile węzłów obliczeniowych mogą zawierać i jak ważna jest jakość połączeń między nimi. Omówiono sposoby przyspieszania obliczeń, znaczenie efektywnego rozkodowywania algorytmów oraz metody zagęszczania siatki obliczeniowej modelowanego obszaru, co ma kluczowe znaczenie w symulacjach naukowych. W drugiej części spotkania uczniowie poznali podstawy renderingu oraz tworzenia animacji komputerowych wykorzystywanych m.in. w produkcji filmów i wizualizacji naukowych. Zajęcia były inspirującą lekcją nowoczesnych technologii i pokazały, jak fascynujący może być świat zaawansowanych obliczeń. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom NCBJ za podzielenie się swoją wiedzą i pasją oraz Joannie Jędraszczyk za pomoc w zorganizowaniu spotkania.
1
V Sympozjum naukowe "Pedagogika korczakowska we współczesnej szkole" 2025
12 czerwca 2025 r. w SP 301 odbyło się V Sympozjum Naukowe "Pedagogika Korczakowska we współczesnej szkole" z myślą przewodnią "Cisza za ekranem: szkoła i przedszkole wobec wyzwań zdrowia psychicznego i cyfrowych nałogów". Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Mazowieckiej Kurator Oświaty Pani Wioletty Krzyżanowskiej, Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pana Grzegorza Kucy i Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.
107Sympozjum swoją obecnością zaszczyciła Rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej Pani prof. Barbara Marcinkowska i dyrektor Instytutu Pedagogiki Specjalnej tejże Uczelni Pani prof. Diana Aksamit.
Podczas Sympozjum wystąpili znakomici prelegenci: dr hab. n. med. Anna Mosiołek prof. Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, dr hab. Kasper Sipowicz prof. APS, kierownik Zakładu Interdyscyplinarnych Badań w Obszarze Inkluzji Społecznej, Pan dr Marek Michalak kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, dr Jakub Andrzejczak prof. Wielkopolskiej Akademii Społeczno-Ekonomicznej, dr hab. Jacek
Kulbaka, prof. APS, kierownik zakładu historii wychowania w APS, dyrektor muzeum APS, Pani Krystyna Jakubowska Dyrektor SP 143 w Warszawie.
Uczestnikami Sympozjum byli dyrektorzy, nauczyciele, przedstawiciele wyższych uczelni, jst, placówek opiekuńczych, organizacji pozarządowych, instytucji współpracujących z SP 301, instytucji działających na rzecz dziecka i rodziny, nie tylko z woj. mazowieckiego. Tematyka tegorocznego wydarzenia była niezwykle aktualna i bardzo ważna. Pomoc dzieciom i młodzieży w funkcjonowaniu w cyfrowym świecie, który stał się codziennością, a który może stać się niebezpieczeństwem jest rolą zarówno nauczycieli jak i rodziców. Poszukiwanie złotego środka, równowaga między dwoma światami, realnym i wirtualnym, wymaga wciąć działań zwiększających świadomość uczniów dotyczącą zagrożeń i pokazujących negatywne skutki, zarówno dla zdrowia psychicznego jak i fizycznego. A z drugiej strony, od technologii nie uciekniemy, technologia może również oznaczać korzyści, jeśli umiejętnie z niej korzystamy. Dla efektywnego wspierania uczniów, pokazywania im i zagrożeń, i korzyści ważna jest także dobra kondycja psychiczna nauczycieli.
Jak rozmawiać z uczniami, z rodzicami, jak zadbać o siebie, by nie dosięgnęło nas wypalenie zawodowe, na co szczególnie zwracać uwagę, ale też jak w szkole korzystać z telefonów rozmawiali uczestnicy tegorocznego Sympozjum.
Znamienitym prelegentom i fantastycznym uczestnikom, którzy licznie przybyli, serdecznie dziękuję.
Dyrektor SP 301. Emilia Wojdyła
Piknik Sąsiedzki Spółdzielni Mieszkaniowej Jelonki
W środę 11 czerwca odbył się piknik sąsiedzki organizowany przez Osiedlowy Klub Kultury SM Jelonki i Spółdzielnię Mieszkaniową Jelonki. Nasza szkoła miała swoje stoisko pod hasłem: zmysły i sensoryka. Uczestnicy mogli stworzyć butelki sensoryczne do symulacji percepcji wzroku i zrobić kolorowe bransoletki. Młodsi i starsi mogli zmierzyć się z orientacją w przestrzeni w kalejdoskopowych okularach i wykonywać z pozoru proste wyzwania w okularach, przez które całe otoczenie jest odwrócone do góry nogami.
21
Wycieczka do Torunia klas 7a i 8d
10 czerwca 2025 roku uczniowie klasy 7A i 8D wraz z opiekunami wyjechali na wspólną wycieczkę do Torunia. Zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem. Zobaczyliśmy: Rynek Staromiejski, ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika i jego dom rodzinny, fontannę z legendy o flisaku i żabkach, fragmenty murów miejskich z basztami, Krzywą Wieżą i bramami Mostową, Żeglarską, Klasztorną oraz Katedrę Świętojańską. Spacerowaliśmy również po Bulwarze Filadelfijskim. Podczas wycieczki uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której samodzielnie upiekli pierniki na podstawie przepisu o 500-letniej tradycji. Zobaczyliśmy Planetarium w Toruniu. Sala Planetarium to miejsce, w którym, dzięki specjalnej aparaturze, wyświetlane są popularne pokazy astronomiczne.Sercem sali Planetarium jest zamontowany w 2023 roku projektor gwiazd SKYMASTER ZKP4 LED niemieckiej firmy Zeiss, który służy do wiernego odtwarzania wyglądu nieba z dowolnej chwili i dowolnego miejsca na Ziemi. Tak więc na sztucznym niebie, którym jest kopuła o średnicy 15 m, możemy przedstawić układ wszystkich 7000 gwiazd widocznych gołym okiem, konfigurację planet na tle zodiaku, układ gwiazdozbiorów, fazy Księżyca, zaćmienia - słowem wszystkie zjawiska widoczne z Ziemi na niebie prawdziwymNa koniec wycieczki kupiliśmy drobne pamiątki, mnóstwo pierniczków i bezpiecznie wróciliśmy do domu :)
30
Klasy 4c i 4d w Kazimierzu Dolnym
9 czerwca 2025 r. uczniowie klas 4c i 4d wzięli udział w wycieczce do Kazimierza Dolnego - jednego z najpiękniejszych miasteczek w Polsce.Podczas wyjazdu uczniowie poznali historię i zabytki Kazimierza, odwiedzili m.in. Rynek z zabytkowymi kamienicami, ruiny zamku oraz Basztę, z której roztaczał się malowniczy widok na okolicę. Nie zabrakło również rejsu po Wiśle.Wycieczka była doskonałą okazją do integracji, nauki w terenie i wspólnego spędzenia czasu w pięknej, nadwiślańskiej scenerii.
2
III Warszawski Międzyszkolny Konkurs Fizyczno-Chemiczno-Geograficznym im. Ignacego Łukasiewicza "3xE" Energia. Edukacja. Ekologia.
W piątek 6 czerwca, Jakub Sendecki, uczeń klasy 8d odebrał nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w Warszawskim Międzyszkolnym Konkursie Fizyczno-Chemiczno-Geograficznym Im. Ignacego Łukasiewicza ,,3xE" Energia. Edukacja. Ekologia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzielnicowy Konkurs Grafiki Komputerowej "Sporty znane i lubiane"
Krzysztof Ziółkowski, uczeń klasy 3c, zajął I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Grafiki Komputerowej "Sporty znane i lubiane" organizowanym przez SP nr 316 w Warszawie.
Zielona Szkoła kl. 7e - Camp Zefir Sąpłaty
19
KONKURS O UŚMIECH DZIECKA ROZSTRZYGNIĘTY
Gratulujemy wszystkim Uczestnikom, ich Nauczycielom i bardzo dziękujemy za przesłane prace. Przedstawiamy poniżej wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach:
KATEGORIA – PLAKAT – laureaci w wieku 10-12 lat:
1. miejsce – Aniela Kamińska, lat 12 - PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)
2. miejsce – Maksymilian Kurlenda, lat 12 - SP nr 61 w Warszawie (opiekun: Izabela Grzeszczak)
3. miejsce – Lena Serafin, lat 11 - PSP nr 20 w Radomiu (opiekun: Urszula Kliszewska)
WYRÓŻNIENIA:
- Oliwia Berny, lat 11 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)
- Iwo Żak, lat 12 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)
KATEGORIA – PLAKAT – laureaci w wieku 13-15 lat:
1 miejsce ex aequo
1. miejsce – Zofia Sewastynowicz, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
1. miejsce – Tomasz Świecak, lat 15 – SP nr 5 w Pruszkowie (opiekun: Anna Bociąga)
2 miejsce ex aequo
2. miejsce – Hanna Jarzyńska, lat 13 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
2. miejsce – Dalia Konfino, lat 14 - SP nr 12 w Warszawie (opiekun: Agnieszka Sienkiewicz)
3 miejsce ex aequo
3. miejsce – Igor Kuliński, lat 14 – SP nr 316 w Warszawie (opiekun: Katarzyna Kulińska)
3. miejsce - Hanna Karolewska, lat 15 - SP nr 353 w Warszawie (opiekun: Izabela Włodek)
WYRÓŻNIENIA:
- Urszula Wróbel, lat 14 – PSP nr 20 w Radomiu (opiekun: Urszula Kliszewska)
- Magdalena Wawrzynów, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
- Julia Kawałkiewicz, lat 13 - SP nr 336 w Warszawie (opiekun: Ewa Mamcarz)
- Zuzanna Świerczewska, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
- Adriana Mika, lat 13 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
- Aleksandra Kutyła, lat 13 - SP nr 128 w Warszawie (opiekun: Małgorzata Cicha)
- Zofia Gąsowska, lat 13 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
- Aleksandra Kosiacka, lat 14 – SP nr 225 w Warszawie (opiekun: Bożena Żera)
KATEGORAIA – PRACA LITERACKA:
1. miejsce – Alicja Witek, lat 12 – SP nr 104 w Warszawie (opiekun: Elżbieta Borowska)
2. miejsce – Szymon Rybacki, lat 15 – SP nr 22 w Płocku (opiekun: Anna Cybulska)
3. miejsce – Julia Kuśmierowska, lat 13 – SP nr 336 w Warszawie (opiekun: Ewa Mamcarz)
WYRÓŻNIENIA:
- Róża Kasprzak, lat 14 – SP nr 61 w Warszawie (opiekun: Teresa Szala)
- Piotr Kuśmierowski, lat 13 – SP nr 336 w Warszawie (opiekun: Ewa Mamcarz)
Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie w dniu 24 czerwca 2025 roku (wtorek) o godz. 12.00.
GRATULUJEMY!
EMILIA WOJDYŁA
DYREKTOR SP 301
Projekt eTwinning „Friends around Europe” dobiega końca!
Uczniowie zmierzyli się z ostatnim zadaniem jakim było przygotowanie plakatów z okazji Dnia Środowiska.
Dziękujemy uczniom za aktywny udział, chęć nauki języka angielskiego oraz zawierania nowych przyjaźni.
3
Lekcja geografii w oddziale dwujęzycznym
6 czerwca 7b na lekcji geografii z Panią Marysia pracowała z kompasami. Uczyliśmy się jak określać azymuty i położenie danych obiektów.
ŚWIĘTO SZKOŁY
86
Archiwum Aktualności