Miło nam poinformować, że Róża Ositek - uczennica klasy 7d zajęła III miejsce w kategorii kl. 4-8 w XVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów.
Serdecznie gratulujemy!
Miło nam poinformować, że Róża Ositek - uczennica klasy 7d zajęła III miejsce w kategorii kl. 4-8 w XVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów.
Serdecznie gratulujemy!
Miło nam poinformować o wynikach Konkursu Recytatorskiego Jednego Wiersza Jana Brzechwy organizowanego przez SP nr 362 w Warszawie.
Nikola Brzezińska kl. 3e - II miejsce
Viktoria Radecka kl. 3a - III miejsce
Natalia Stępniak kl. 2a - Wyróżnienie
Bartosz Figurski kl. 3a - Wyróżnienie
Uroczyste zakończenie odbędzie się 26 marca 2021 r. o godz. 11.00 w SP nr 362 przy ul. Czumy 8.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
W październiku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Honorowy patronat nad akcją objęli: Marszałek Województwa Lubuskiego - Elżbieta Anna Polak, Lubuski Kurator Oświaty - Ewa Rawa, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.
Patronat medialny sprawowali: IBBY Polska, portal SBP.pl, Biblioteki Szkolne Online, Serwis Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP.
Do tegorocznej edycji zgłosiło się 1177 instytucji, zaś w akcji wzięło udział łącznie 874 placówek oświatowych, w tym 17 zagranicznych z 14 wcześniej wymienionych krajów.
Rekord w liczbie osób czytających na przerwie w czasie pandemii i wynosi on 149 851 osób!
Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem akcji:
Z przyjemnością informujemy, że do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Hiszpańskiego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty zakwalifikowała się Weronika Sadowska z klasy 8b.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu!
Wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Ochotnicy warszawscy, realizowanym we współpracy z Bemowską Biblioteką Publiczną. Projekt polegał na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży przez nagrywanie audiobooków. Zachęcamy do zapoznania się z efektami ich pracy na kanale You Tube Biblioteki Bemowo https://liblink.pl/hboG9GD589 a samym uczestnikom gratulujemy podjęcia tego niestandardowego wyzwania.
Opiekun SU, Marta Szarwas-Stabińska
W dniach 19-23 października obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Uczniowskiej SuperMocy. Uczniowie mogli podzielić się swoimi pasjami, opowiedzieć o talentach i mocnych stronach. Otrzymaliśmy tytuł Szkoły Odkrywców Supermocy.
Szanowni Państwo,
uprzejmie prosimy, aby wstrzymali się Państwo z dokonywaniem wpłat za obiady za listopad. O możliwym terminie uiszczania opłat zostaną Państwo poinformowani wkrótce.
28 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".
W związku z wprowadzanymi przez Rząd obostrzeniami konkursy przedmiotowe na etapie szkolnym z historii, fizyki, biologii, wiedzy o społeczeństwie, geografii i chemii nie odbędą się w zaplanowanych w harmonogramie terminach, tj. w dniach 27 – 29 października 2020 r.
Nowe terminy powyższych konkursów przedmiotowych zostaną opublikowanie na naszej stronie internetowej - prosimy o regularne monitorowanie naszej strony i zapoznawanie się z bieżącymi komunikatami.
Decyzję o zmianie terminów konkursów podjęto zgodnie z §14 pkt. 10 Regulaminu konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2020/2021.
W dniach od 20 do 24 stycznia 2025 r. gościliśmy w Przedszkolu i Szkole nauczycielki z Cypru w ramach działania job shadowing w programie Erasmus+. Miały okazję zobaczyć naszą pracę i zainspirować się naszymi metodami oraz licznymi działaniami, które bardzo im się podobały. My, z kolei, mogliśmy poznać cypryjski system oświaty, degustować cypryjskie słodkości i czerpać z doświadczeń europejskich. Serdeczna atmosfera, która towarzyszyła wizycie zachęciła nas też do zwiększenia aktywności na polu współpracy międzynarodowej.
Nowa galeria Bal karnawałowy klas 1-3 została dodana do albumu fotograficznego
Informujemy, że dostępna jest aplikacja mobilna NawiGo, która powstała dla mieszkańców i turystów, w tym przede wszystkim osób niewidomych, słabowidzących oraz osób z niepełnosprawnością ruchową.
Pomaga w samodzielnym poruszaniu się po wybranych obiektach użyteczności publicznej (m.in. urzędach czy stacjach metra) zlokalizowanych w Warszawie oraz 16 gminach partnerskich: Czosnów, Góra Kalwaria, Izabelin, Karczew, Legionowo, Lesznowola, Marki, Milanówek, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Pruszków, Radzymin, Stare Babice, Wołomin, Ząbki, Zielonka.
W wybranych obiektach warszawskich oraz gminnych wspiera użytkownika w załatwianiu spraw urzędowych np. rejestracji pojazdu, zgłoszenia urodzenia dziecka czy wyrobienia dowodu osobistego.
Mają Państwo możliwości pobrania aplikacji przez:
https://wsparcie.um.warszawa.pl/nawigo
Zapraszamy do skorzystania z oferty!
Na przełomie listopada i grudnia drużyna koszykarek z naszej Szkoły brała udział w rozgrywkach ligowych w ramach Trybański Basket Games. Cztery weekendy, trzy różne hale, pięć rozegranych meczów (4 zespoły chłopców i jeden dziewcząt!) i ostatecznie drugie miejsce! Zabawa, emocje i przede wszystkim kolejne zebrane cenne doświadczenie dały dziewczynom motywacje do dalszego trenowania oraz sportowej nauki. Gratulujemy!
W dniach 16-18 grudnia odbył się kiermasz świąteczny, podczas którego można było zakupić karty świąteczne, pierniki, ciasta oraz ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez SZKOLNĄ SPOŁECZNOŚĆ. Fundusze z tegorocznego kiermaszu zostaną w całości przeznaczone na działania podjęte na rzecz uczniów naszej Szkoły w konsultacji z Uczniami i Radą Rodziców.
Uczniowie klas 3c i 3d uczestniczyli w warsztatach fundacji Inspiring Girls KOMPAS KARIERY. Dzieci dowiadywały się jaką ścieżkę kariery mogą wybrać w przyszłości i świetnie się przy tym bawiły.
Nasi uczniowie wspaniale reprezentowali Szkołę podczas drugiej edycji Warszawskich mistrzostw Startup Jump Junior - prowadzenie wirtualnego sklepiku szkolnego. Zajęli zaszczytne 5 miejsce. Gratulujemy!
Witamy z najnowszym komunikatem – MAMY TO!!!
III miejsce w Mistrzostwach Polski w Badmintona!
Dziewczęta SP 301 w kategorii dzieci, Lena, Urszula, Pola (kl. IV-VI) zajęły XIII miejsce w Polsce, a chłopcy Filip, Filip oraz Janek zdobyli medal i III miejsce w tej samej kategorii.
Dziewczyny po zaciętej walce w grupie uplasowały się na 13. pozycji – to wielki sukces i powód do dumy!
Dziękujemy za walkę, postawę i historię, którą piszecie. Gratulujemy także naszej rezerwowej Poli za gotowość do gry.
Chłopcy pokazali nieustępliwość i zespołowego ducha, przegrali tylko jeden mecz, a w finale o III miejsce wywalczyli medal z przeciwnikiem z Białegostoku. Każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę, a gra zespołowa była kluczem do sukcesu.
Ogromne podziękowania dla rodziców za wsparcie i zaangażowanie – Wasza pomoc jest bezcenna!
Z dumą i wdzięcznością:
Michał Jaśkiewicz, nauczyciel WF wraz z Dyrekcją SP 301
Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie!
16 grudnia uczniowie klas 4b i 4c wybrali się do teatru Komedia na spektakl pt. "Calineczka". Była to z pewnością niezapomniana przygoda, a wrażenia teatralne pozostaną z nimi na długo.
Szanowni Rodzice i Nauczyciele!
Drodzy Uczniowie i Wolontariusze!
Zbliżają się Święta – czas radości, nadziei i dzielenia się dobrem. W tym szczególnym okresie,w imieniu Urzędu Dzielnicy Bemowo Miasta Stołecznego Warszawy, zwracamy się z prośbąo włączenie się do corocznej akcji zbierania darów dla najbardziej potrzebujących rodzin z Bemowa - podopiecznych bemowskiego OPS.
Zbieramy:
- żywność z długim terminem przydatności do spożycia (np.makaron,kasza, mąka, cukier),
- artykuły chemiczne do użytku domowego (np. środki czyszczące, myjące, piorące, toaletowe),
- kosmetyki,
- karmę dla zwierząt,
- zabawki, gry planszowe, książeczki,kolorowanki.
Zachęcamy Państwa do udziału i wsparcia tej szczytnej inicjatywy. Razem możemy sprawić, że te Święta będą wytchnieniem od codziennych trosk potrzebujących rodzin.
Zakupione dary prosimy składać do oznaczonego kartonu BEMOWSKI MIKOŁAJ,przy wejściu do szkoły, po prawej stronie.
Termin naszej zbiórki: 9 – 13 grudnia 2024.
Podarujmy odrobinę świątecznej magii i uśmiechu bemowskim rodzinom w potrzebie.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!
Uczeń klasy 3c - Tymon Osak zajął drugie miejsce w swojej kategorii podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży oraz trzecie miejsce w swojej kategorii podczas Mistrzostw Karate na Łotwie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
10 grudnia nasza Szkoła odebrała Certyfikat Varsavianistycznej Szkoły przyznawany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Jest to certyfikat przyznawany w ramach projektu Varsavianistyczna Szkoła.
W naszej szkole odbyło się spotkanie z Januszem Maksymowiczem ps. "Janosz", żołnierzem batalionów KB "Nałęcz" i "Sokół", uczestnikiem Powstania Warszawskiego, Prezesem Związku Powstańców Warszawskich.
Nasz szczególny Gość opowiedział nam o swoich przeżyciach wojennych, przypomniał nam wiele cennych, ale często bolesnych faktów z życia Powstańców i okresu II wojny światowej.
Pan Janusz Maksymowicz skierował do uczniów piękne słowa przesłania:
"Daj Wam Boże, żebyście nie musieli nigdy przeżywać takich 63 dni, jak myśmy przeżywali. Żebyście mogli żyć w pokoju i żebyście doceniali, że macie zupełnie inne warunki, że możecie żyć, pracować i działać dla wolnej Polski. A najważniejsze, pamiętajcie, uczcie się! Wiedza w życiu jest najważniejsza".
Uczniowie klas 8 i pracownicy szkoły uczcili minutą ciszy poległych podczas II wojny światowej i odśpiewali "Sto lat" na okoliczność 94. urodzin naszego Gościa. A wolontariusze wręczyli bukiet biało-czerwonych kwiatów.
Słowa podziękowania skierowała do zebranych Pani wicedyrektor Agnieszka Mieszczakowska.
To był wielki zaszczyt, móc uczestniczyć w żywej lekcji historii z bohaterem walki o wolność naszej Ojczyzny. Jesteśmy wdzięczni, że dzięki heroicznej postawie Powstańców, możemy żyć w wolnym kraju, chodzić do polskiej szkoły i mówić w ojczystym języku.
Słowa wdzięczności kierujemy również do Pani Anny Woźniak - Mamy naszych uczniów: Emilki i Julka, za wsparcie organizacyjne tego projektu.
Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu "W poszukiwaniu autorytetów" Szkolnej Sekcji Wolonariatu.
6 grudnia delegacja uczniów z klas 7b i 8d naszej Szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w III Bemowskim Forum Młodzieży. Tematem przewodnim tegorocznego forum był wpływ social mediów i nowych technologii na życie i psychikę młodych ludzi. Młodzieżowa Rada Dzielnicy Bemowo zorganizowała panel ekspercki, spotkanie z gościem specjalnym - dr Markiem Michalakiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka oraz debatę z udziałem uczestników w formule Word Café. Forum było doskonałą okazją do dyskusji na ważne tematy. Uczniowie aktywnie w nim uczestniczyli i wrócili do Szkoły bogatsi o nowe doświadczenia.
Klasa 4D przeniosła się do magicznego świata z filmu Akademia Pana Kleksa. Uczniowie zwiedzali interaktywne centrum filmowe, gdzie odkrywali tajniki planu zdjęciowego. Podczas warsztatów dowiedzieli się, jak tworzono efekty specjalne w filmie, a także tworzyli własne scenariusze. Podczas zwiedzania wystawy mieli okazję spotkać bohaterów filmu oraz zrobić sobie zdjęcia w bajkowej scenografii.
Powered by aSc EduPage