Nasi uczniowie wspaniale reprezentowali Szkołę podczas drugiej edycji Warszawskich mistrzostw Startup Jump Junior - prowadzenie wirtualnego sklepiku szkolnego. Zajęli zaszczytne 5 miejsce. Gratulujemy!
Aktualności
Warszawskie Mistrzostwa Startup Jump Junior
Mistrzostwa Polski w badmintonie
Witamy z najnowszym komunikatem – MAMY TO!!!
III miejsce w Mistrzostwach Polski w Badmintona!
Dziewczęta SP 301 w kategorii dzieci, Lena, Urszula, Pola (kl. IV-VI) zajęły XIII miejsce w Polsce, a chłopcy Filip, Filip oraz Janek zdobyli medal i III miejsce w tej samej kategorii.
30Dziewczyny po zaciętej walce w grupie uplasowały się na 13. pozycji – to wielki sukces i powód do dumy!
Dziękujemy za walkę, postawę i historię, którą piszecie. Gratulujemy także naszej rezerwowej Poli za gotowość do gry.
Chłopcy pokazali nieustępliwość i zespołowego ducha, przegrali tylko jeden mecz, a w finale o III miejsce wywalczyli medal z przeciwnikiem z Białegostoku. Każdy z zawodników dołożył swoją cegiełkę, a gra zespołowa była kluczem do sukcesu.
Ogromne podziękowania dla rodziców za wsparcie i zaangażowanie – Wasza pomoc jest bezcenna!
Z dumą i wdzięcznością:
Michał Jaśkiewicz, nauczyciel WF wraz z Dyrekcją SP 301
Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie!
Klasa 4b i 4c w teatrze Komedia
16 grudnia uczniowie klas 4b i 4c wybrali się do teatru Komedia na spektakl pt. "Calineczka". Była to z pewnością niezapomniana przygoda, a wrażenia teatralne pozostaną z nimi na długo.
7
BEMOWSKI MIKOŁAJ
Szanowni Rodzice i Nauczyciele!
Drodzy Uczniowie i Wolontariusze!
Zbliżają się Święta – czas radości, nadziei i dzielenia się dobrem. W tym szczególnym okresie,w imieniu Urzędu Dzielnicy Bemowo Miasta Stołecznego Warszawy, zwracamy się z prośbąo włączenie się do corocznej akcji zbierania darów dla najbardziej potrzebujących rodzin z Bemowa - podopiecznych bemowskiego OPS.
Zbieramy:
- żywność z długim terminem przydatności do spożycia (np.makaron,kasza, mąka, cukier),
- artykuły chemiczne do użytku domowego (np. środki czyszczące, myjące, piorące, toaletowe),
- kosmetyki,
- karmę dla zwierząt,
- zabawki, gry planszowe, książeczki,kolorowanki.
Zachęcamy Państwa do udziału i wsparcia tej szczytnej inicjatywy. Razem możemy sprawić, że te Święta będą wytchnieniem od codziennych trosk potrzebujących rodzin.
Zakupione dary prosimy składać do oznaczonego kartonu BEMOWSKI MIKOŁAJ,przy wejściu do szkoły, po prawej stronie.
Termin naszej zbiórki: 9 – 13 grudnia 2024.
Podarujmy odrobinę świątecznej magii i uśmiechu bemowskim rodzinom w potrzebie.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!
Osiągnięcia sportowe w karate naszego ucznia
Uczeń klasy 3c - Tymon Osak zajął drugie miejsce w swojej kategorii podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży oraz trzecie miejsce w swojej kategorii podczas Mistrzostw Karate na Łotwie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Certyfikat Varsavianistycznej Szkoły
10 grudnia nasza Szkoła odebrała Certyfikat Varsavianistycznej Szkoły przyznawany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Jest to certyfikat przyznawany w ramach projektu Varsavianistyczna Szkoła.
SPOTKANIE Z POWSTAŃCEM WARSZAWSKIM
W naszej szkole odbyło się spotkanie z Januszem Maksymowiczem ps. "Janosz", żołnierzem batalionów KB "Nałęcz" i "Sokół", uczestnikiem Powstania Warszawskiego, Prezesem Związku Powstańców Warszawskich.
34Nasz szczególny Gość opowiedział nam o swoich przeżyciach wojennych, przypomniał nam wiele cennych, ale często bolesnych faktów z życia Powstańców i okresu II wojny światowej.
Pan Janusz Maksymowicz skierował do uczniów piękne słowa przesłania:
"Daj Wam Boże, żebyście nie musieli nigdy przeżywać takich 63 dni, jak myśmy przeżywali. Żebyście mogli żyć w pokoju i żebyście doceniali, że macie zupełnie inne warunki, że możecie żyć, pracować i działać dla wolnej Polski. A najważniejsze, pamiętajcie, uczcie się! Wiedza w życiu jest najważniejsza".
Uczniowie klas 8 i pracownicy szkoły uczcili minutą ciszy poległych podczas II wojny światowej i odśpiewali "Sto lat" na okoliczność 94. urodzin naszego Gościa. A wolontariusze wręczyli bukiet biało-czerwonych kwiatów.
Słowa podziękowania skierowała do zebranych Pani wicedyrektor Agnieszka Mieszczakowska.
To był wielki zaszczyt, móc uczestniczyć w żywej lekcji historii z bohaterem walki o wolność naszej Ojczyzny. Jesteśmy wdzięczni, że dzięki heroicznej postawie Powstańców, możemy żyć w wolnym kraju, chodzić do polskiej szkoły i mówić w ojczystym języku.
Słowa wdzięczności kierujemy również do Pani Anny Woźniak - Mamy naszych uczniów: Emilki i Julka, za wsparcie organizacyjne tego projektu.
Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu "W poszukiwaniu autorytetów" Szkolnej Sekcji Wolonariatu.
III BEMOWSKIE FORUM MŁODZIEŻY
6 grudnia delegacja uczniów z klas 7b i 8d naszej Szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w III Bemowskim Forum Młodzieży. Tematem przewodnim tegorocznego forum był wpływ social mediów i nowych technologii na życie i psychikę młodych ludzi. Młodzieżowa Rada Dzielnicy Bemowo zorganizowała panel ekspercki, spotkanie z gościem specjalnym - dr Markiem Michalakiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka oraz debatę z udziałem uczestników w formule Word Café. Forum było doskonałą okazją do dyskusji na ważne tematy. Uczniowie aktywnie w nim uczestniczyli i wrócili do Szkoły bogatsi o nowe doświadczenia.
11
Mikołajki w klasie 4d
Klasa 4d w magicznym świecie filmu "Akademia Pana Kleksa"
Klasa 4D przeniosła się do magicznego świata z filmu Akademia Pana Kleksa. Uczniowie zwiedzali interaktywne centrum filmowe, gdzie odkrywali tajniki planu zdjęciowego. Podczas warsztatów dowiedzieli się, jak tworzono efekty specjalne w filmie, a także tworzyli własne scenariusze. Podczas zwiedzania wystawy mieli okazję spotkać bohaterów filmu oraz zrobić sobie zdjęcia w bajkowej scenografii.
5
Zapraszamy na Jasełka oraz kiermasz świąteczny!
Dzień Czystego Powietrza - Clean Air Day w oddziałach dwujęzycznych
14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza. Każdy z nas może wpłynąć na lepszą jakość powietrza i swojego życia. Listopadowe tygodnie są doskonałą okazją do tego by sprawdzić, jak to zrobić i jak zadbać o środowisko i o swoje zdrowie. Uczniowie klas siódmych i ósmych mieli okazję wykazać się swoją kreatywnością, biorąc udział w dyskusjach oraz tworząc komiksy o superbohaterze walczącym o czyste powietrze. W ramach wydarzenia młodzi artyści przedstawili historie, w których główny bohater, uzbrojony w supermoce, stawia czoła zanieczyszczeniom powietrza i podejmuje walkę z zagrożeniami, które zanieczyszczone środowisko stwarza dla zdrowia ludzi i planety.
Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie - grupa młodsza
Z wielką radością mamy zaszczyt poinformować, że nasi wspaniali uczniowie - badmintoniści, zarówno dziewczęta jak i chłopcy z grupy młodszej (kl. IV-VI) po raz kolejny wywalczyli wspaniałe tytuły mistrzowskie na arenie m. st. Warszawy oraz województwa mazowieckiego. Poniżej krótki opis ich zmagań, osiągnieć i kolejnych awansów na Mistrzostwa Polski oraz składy zespołów: grupa dziewcząt - Lena Pączek, Urszula Lewińska; grupa chłopców - Filip Pączek, Filip Dobczyński, Bartosz Banasiewicz.
2519.11.2024 odbyły się Zawody Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt i chłopców. Podczas tej walki chłopcy bronili srebrnego medalu sprzed roku i wywalczyli złoty - coś pięknego :-) Dziewczęta po raz pierwszy wygrały zawody dzielnicy Bemowo, uzyskały awans do gry o mistrzostwo Warszawy i od razu zdobyły złoto - rozbiły bank! :-) Obie grupy tym samym zdobyły tutuł Mistrza Warszawy oraz awans do gry w zawodach mazowieckich. Jedziemy do Ostrołęki!
30.11.2024 odbyły się Zawody o Mistrzostwo Województwa Mazowieckiego. Jak przystało na wspaniała kadrę zawodników, Szkolny Związek Sportowy zapewnił im transport - BUS, którym w sobotę rano o godz. 7:00, kosztem snu, odpoczynku w swoim wolnym czasie, uczniowie pod opieką nauczyciela w-f p. Andrzeja Kulika pojechali dumnie reprezentować SP 301 na arenie wojewódzkiej. Tam po raz kolejny nasze zawodniczki i zawodnicy pokazali, że z nimi zawsze należy się liczyć. Dziewczynki Lena Pączek oraz Urszula Lewińska zdobyły srebrny medal i awans do gry w turnieju ogólnopolskim, a chłopcy wywieźli złoto i również zdobyli awans do gry o Mistrza Polski.
Już za tydzień 12.12. nasi badmintoniści ruszają do Białegostoku na Mistrzostwa Polski. Wszystkich ich przyjaciół z klasy oraz całą SP 301 wraz z rodzicami prosimy o wsparcie i trzymanie mocno kciuków. Z naszej strony obiecujemy na pewno 100% zaangażowania i walkę o każdą lotkę! :-)
Z dumą i wyrazami wdzięczności dla naszych uczniów oraz i ch rodziców
nauczyciele wychowania fizycznego
Michał Jaśkiewicz i Andrzej Kulik
Kartki świąteczne już wysłane!
Uczniowie klas czwartych i piątych własnoręcznie przygotowali piękne kartki świąteczne oraz napisali życzenia w języku angielskim. Ich nowi przyjaciele, tzw. „pen pals” z niecierpliwością na nie czekają. My również nie możemy się doczekać, aby dowiedzieć się czego życzą nam chorwaccy i ukraińscy uczniowie.
2
Konkurs Razem dla Pszczół rozstrzygnięty!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym Razem dla Pszczół :)
Podziękowania wraz z gratulacjami wędrują do autorów prac:
I miejsce - Zofia Szymańska, klasa 2F ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie
II miejsce - Ida Ochocka, klasa 2D ze Szkoły Podstawowej nr 301 ul. Brygadzistów 18 w Warszawie
III miejsce - Kacper Wawreniuk, klasa 1D ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie
oraz
Specjalne Wyróżnienie dla Leny Kamińskiej z klasy 1A ze Szkoły Podstawowej nr 301 ul. Brygadzistów 18 w Warszawie.
Nagrody, w tym też te słodkie, zostaną przekazane do dnia 06.12.2024 roku.
GRATULUJEMY!
Udanych wakacji!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025
31
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 w klasach 8
39
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025
Pożegnanie szkoły w słodkim stylu
11Na zakończenie roku szkolnego klasa 8D wybrała się na wycieczkę do Fabryki Czekolady E.Wedel. Uczniowie poznali historię czekolady oraz zobaczyli, jak powstają różne słodkości. Wszyscy mieli okazję spróbować różnych rodzajów czekolady, a ciepła czekolada smakowała wyśmienicie. Po zwiedzaniu odbyły się warsztaty dekorowania słodyczy, podczas których każdy mógł ozdobić swój Torcik Wedlowski. Wycieczka była świetną okazją do wspólnej zabawy i pożegnania szkoły w słodkim stylu.
Wyniki konkursu Razem dla Pszczół - Gratulujemy zwycięzcom!
Z radością ogłaszamy wyniki konkursu Razem dla Pszczół, którego celem było promowanie troski o pszczoły i budowanie świadomości ekologicznej.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i serce włożone w swoje prace! Po obejrzeniu wszystkich pięknych prac, komisja konkursowa miała trudne zadanie - ale udało się wybrać laureatów!
I miejsce - Jan Winnicki, klasa VIII A
II miejsce - Eryk Rossmann, klasa VI B
III miejsce - Michał Stana, klasa VIII D
Wyróżnienie otrzymała Emilia Woźniak z klasy 4 C za wyjątkową pomysłowość i staranność wykonania pracy.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym! Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach - razem możemy zrobić wiele dobrego dla naszych małych zapylaczy!
Koordynator konkursu - Iwona Krajewska
„Szkolny Dzień Bez Telefonu – Challenge Accepted” w gazecie Twoje Bemowo
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie i Wolontariusze!
Z dumą i radością informujemy, że o naszym projekcie „Szkolny Dzień Bez Telefonu – Challenge Accepted” można przeczytać w czerwcowym wydaniu Gazety Twoje Bemowo (Nr 6/2025, strona 9). Serdecznie zapraszamy do lektury! Odłóż telefon, przeżyj dzień naprawdę! Życie w realu ma wielką moc!
Edukacja outdoorowa na dwujęzycznej biologii
Podczas edukacji outdoorowej klasa 7b (dwujęzyczna) pochyliła się nad tematem zdrowego, aktywnego stylu życia. Uczniowie podczas projektowej pracy w grupie wspólnie przypomnieli sobie podstawowe wiadomości o układzie krążenia i zastanowili się, co mogą zrobić, aby go wzmocnić.
Przyjrzeli się ćwiczeniom aerobowym (cardio) i ich aktualnej częstotliwości w ich codziennym życiu, postanawiając ją zwiększyć. Rozważyli, czemu ćwiczenia usportawiające podnoszą i rozszerzają dobrostan człowieka. Nauczyli się badać puls - uciskowo (dotyk) i za pomocą pulsoksymetru. Porównali swoje tętno spoczynkowe i to podczas oraz po wykonaniu prostego ćwiczenia tlenowego. Pracując z zebranymi danymi, umieszczali je w tabelach i porównywali. Miejmy nadzieję, że zajęcia przygotowane przez panią Magdalenę Jaśkiewicz i panią Monikę Bielecką były nie tylko źródłem radości, ale i inspiracji na przyszłość.11
Godzina wychowawcza w klasie 4d
16 czerwca 2025r. podczas godziny wychowawczej uczniowie klasy 4d mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z pracownikami Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Zajęcia dotyczyły działania superkomputerów oraz ich zastosowań we współczesnej nauce i technologii. Uczniowie dowiedzieli się, czym są superkomputery, jak działają oraz jak wygląda ich struktura - ile węzłów obliczeniowych mogą zawierać i jak ważna jest jakość połączeń między nimi. Omówiono sposoby przyspieszania obliczeń, znaczenie efektywnego rozkodowywania algorytmów oraz metody zagęszczania siatki obliczeniowej modelowanego obszaru, co ma kluczowe znaczenie w symulacjach naukowych. W drugiej części spotkania uczniowie poznali podstawy renderingu oraz tworzenia animacji komputerowych wykorzystywanych m.in. w produkcji filmów i wizualizacji naukowych. Zajęcia były inspirującą lekcją nowoczesnych technologii i pokazały, jak fascynujący może być świat zaawansowanych obliczeń. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom NCBJ za podzielenie się swoją wiedzą i pasją oraz Joannie Jędraszczyk za pomoc w zorganizowaniu spotkania.
1
V Sympozjum naukowe "Pedagogika korczakowska we współczesnej szkole" 2025
12 czerwca 2025 r. w SP 301 odbyło się V Sympozjum Naukowe "Pedagogika Korczakowska we współczesnej szkole" z myślą przewodnią "Cisza za ekranem: szkoła i przedszkole wobec wyzwań zdrowia psychicznego i cyfrowych nałogów". Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Mazowieckiej Kurator Oświaty Pani Wioletty Krzyżanowskiej, Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pana Grzegorza Kucy i Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.
107Sympozjum swoją obecnością zaszczyciła Rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej Pani prof. Barbara Marcinkowska i dyrektor Instytutu Pedagogiki Specjalnej tejże Uczelni Pani prof. Diana Aksamit.
Podczas Sympozjum wystąpili znakomici prelegenci: dr hab. n. med. Anna Mosiołek prof. Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, dr hab. Kasper Sipowicz prof. APS, kierownik Zakładu Interdyscyplinarnych Badań w Obszarze Inkluzji Społecznej, Pan dr Marek Michalak kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, dr Jakub Andrzejczak prof. Wielkopolskiej Akademii Społeczno-Ekonomicznej, dr hab. Jacek
Kulbaka, prof. APS, kierownik zakładu historii wychowania w APS, dyrektor muzeum APS, Pani Krystyna Jakubowska Dyrektor SP 143 w Warszawie.
Uczestnikami Sympozjum byli dyrektorzy, nauczyciele, przedstawiciele wyższych uczelni, jst, placówek opiekuńczych, organizacji pozarządowych, instytucji współpracujących z SP 301, instytucji działających na rzecz dziecka i rodziny, nie tylko z woj. mazowieckiego. Tematyka tegorocznego wydarzenia była niezwykle aktualna i bardzo ważna. Pomoc dzieciom i młodzieży w funkcjonowaniu w cyfrowym świecie, który stał się codziennością, a który może stać się niebezpieczeństwem jest rolą zarówno nauczycieli jak i rodziców. Poszukiwanie złotego środka, równowaga między dwoma światami, realnym i wirtualnym, wymaga wciąć działań zwiększających świadomość uczniów dotyczącą zagrożeń i pokazujących negatywne skutki, zarówno dla zdrowia psychicznego jak i fizycznego. A z drugiej strony, od technologii nie uciekniemy, technologia może również oznaczać korzyści, jeśli umiejętnie z niej korzystamy. Dla efektywnego wspierania uczniów, pokazywania im i zagrożeń, i korzyści ważna jest także dobra kondycja psychiczna nauczycieli.
Jak rozmawiać z uczniami, z rodzicami, jak zadbać o siebie, by nie dosięgnęło nas wypalenie zawodowe, na co szczególnie zwracać uwagę, ale też jak w szkole korzystać z telefonów rozmawiali uczestnicy tegorocznego Sympozjum.
Znamienitym prelegentom i fantastycznym uczestnikom, którzy licznie przybyli, serdecznie dziękuję.
Dyrektor SP 301. Emilia Wojdyła
Piknik Sąsiedzki Spółdzielni Mieszkaniowej Jelonki
W środę 11 czerwca odbył się piknik sąsiedzki organizowany przez Osiedlowy Klub Kultury SM Jelonki i Spółdzielnię Mieszkaniową Jelonki. Nasza szkoła miała swoje stoisko pod hasłem: zmysły i sensoryka. Uczestnicy mogli stworzyć butelki sensoryczne do symulacji percepcji wzroku i zrobić kolorowe bransoletki. Młodsi i starsi mogli zmierzyć się z orientacją w przestrzeni w kalejdoskopowych okularach i wykonywać z pozoru proste wyzwania w okularach, przez które całe otoczenie jest odwrócone do góry nogami.
21
Wycieczka do Torunia klas 7a i 8d
10 czerwca 2025 roku uczniowie klasy 7A i 8D wraz z opiekunami wyjechali na wspólną wycieczkę do Torunia. Zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem. Zobaczyliśmy: Rynek Staromiejski, ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika i jego dom rodzinny, fontannę z legendy o flisaku i żabkach, fragmenty murów miejskich z basztami, Krzywą Wieżą i bramami Mostową, Żeglarską, Klasztorną oraz Katedrę Świętojańską. Spacerowaliśmy również po Bulwarze Filadelfijskim. Podczas wycieczki uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której samodzielnie upiekli pierniki na podstawie przepisu o 500-letniej tradycji. Zobaczyliśmy Planetarium w Toruniu. Sala Planetarium to miejsce, w którym, dzięki specjalnej aparaturze, wyświetlane są popularne pokazy astronomiczne.Sercem sali Planetarium jest zamontowany w 2023 roku projektor gwiazd SKYMASTER ZKP4 LED niemieckiej firmy Zeiss, który służy do wiernego odtwarzania wyglądu nieba z dowolnej chwili i dowolnego miejsca na Ziemi. Tak więc na sztucznym niebie, którym jest kopuła o średnicy 15 m, możemy przedstawić układ wszystkich 7000 gwiazd widocznych gołym okiem, konfigurację planet na tle zodiaku, układ gwiazdozbiorów, fazy Księżyca, zaćmienia - słowem wszystkie zjawiska widoczne z Ziemi na niebie prawdziwymNa koniec wycieczki kupiliśmy drobne pamiątki, mnóstwo pierniczków i bezpiecznie wróciliśmy do domu :)
30
Klasy 4c i 4d w Kazimierzu Dolnym
9 czerwca 2025 r. uczniowie klas 4c i 4d wzięli udział w wycieczce do Kazimierza Dolnego - jednego z najpiękniejszych miasteczek w Polsce.Podczas wyjazdu uczniowie poznali historię i zabytki Kazimierza, odwiedzili m.in. Rynek z zabytkowymi kamienicami, ruiny zamku oraz Basztę, z której roztaczał się malowniczy widok na okolicę. Nie zabrakło również rejsu po Wiśle.Wycieczka była doskonałą okazją do integracji, nauki w terenie i wspólnego spędzenia czasu w pięknej, nadwiślańskiej scenerii.
2
III Warszawski Międzyszkolny Konkurs Fizyczno-Chemiczno-Geograficznym im. Ignacego Łukasiewicza "3xE" Energia. Edukacja. Ekologia.
W piątek 6 czerwca, Jakub Sendecki, uczeń klasy 8d odebrał nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w Warszawskim Międzyszkolnym Konkursie Fizyczno-Chemiczno-Geograficznym Im. Ignacego Łukasiewicza ,,3xE" Energia. Edukacja. Ekologia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzielnicowy Konkurs Grafiki Komputerowej "Sporty znane i lubiane"
Krzysztof Ziółkowski, uczeń klasy 3c, zajął I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Grafiki Komputerowej "Sporty znane i lubiane" organizowanym przez SP nr 316 w Warszawie.
Zielona Szkoła kl. 7e - Camp Zefir Sąpłaty
19
KONKURS O UŚMIECH DZIECKA ROZSTRZYGNIĘTY
Gratulujemy wszystkim Uczestnikom, ich Nauczycielom i bardzo dziękujemy za przesłane prace. Przedstawiamy poniżej wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach:
KATEGORIA – PLAKAT – laureaci w wieku 10-12 lat:
1. miejsce – Aniela Kamińska, lat 12 - PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)
2. miejsce – Maksymilian Kurlenda, lat 12 - SP nr 61 w Warszawie (opiekun: Izabela Grzeszczak)
3. miejsce – Lena Serafin, lat 11 - PSP nr 20 w Radomiu (opiekun: Urszula Kliszewska)
WYRÓŻNIENIA:
- Oliwia Berny, lat 11 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)
- Iwo Żak, lat 12 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)
KATEGORIA – PLAKAT – laureaci w wieku 13-15 lat:
1 miejsce ex aequo
1. miejsce – Zofia Sewastynowicz, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
1. miejsce – Tomasz Świecak, lat 15 – SP nr 5 w Pruszkowie (opiekun: Anna Bociąga)
2 miejsce ex aequo
2. miejsce – Hanna Jarzyńska, lat 13 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
2. miejsce – Dalia Konfino, lat 14 - SP nr 12 w Warszawie (opiekun: Agnieszka Sienkiewicz)
3 miejsce ex aequo
3. miejsce – Igor Kuliński, lat 14 – SP nr 316 w Warszawie (opiekun: Katarzyna Kulińska)
3. miejsce - Hanna Karolewska, lat 15 - SP nr 353 w Warszawie (opiekun: Izabela Włodek)
WYRÓŻNIENIA:
- Urszula Wróbel, lat 14 – PSP nr 20 w Radomiu (opiekun: Urszula Kliszewska)
- Magdalena Wawrzynów, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
- Julia Kawałkiewicz, lat 13 - SP nr 336 w Warszawie (opiekun: Ewa Mamcarz)
- Zuzanna Świerczewska, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
- Adriana Mika, lat 13 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
- Aleksandra Kutyła, lat 13 - SP nr 128 w Warszawie (opiekun: Małgorzata Cicha)
- Zofia Gąsowska, lat 13 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
- Aleksandra Kosiacka, lat 14 – SP nr 225 w Warszawie (opiekun: Bożena Żera)
KATEGORAIA – PRACA LITERACKA:
1. miejsce – Alicja Witek, lat 12 – SP nr 104 w Warszawie (opiekun: Elżbieta Borowska)
2. miejsce – Szymon Rybacki, lat 15 – SP nr 22 w Płocku (opiekun: Anna Cybulska)
3. miejsce – Julia Kuśmierowska, lat 13 – SP nr 336 w Warszawie (opiekun: Ewa Mamcarz)
WYRÓŻNIENIA:
- Róża Kasprzak, lat 14 – SP nr 61 w Warszawie (opiekun: Teresa Szala)
- Piotr Kuśmierowski, lat 13 – SP nr 336 w Warszawie (opiekun: Ewa Mamcarz)
Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie w dniu 24 czerwca 2025 roku (wtorek) o godz. 12.00.
GRATULUJEMY!
EMILIA WOJDYŁA
DYREKTOR SP 301
Projekt eTwinning „Friends around Europe” dobiega końca!
Uczniowie zmierzyli się z ostatnim zadaniem jakim było przygotowanie plakatów z okazji Dnia Środowiska.
Dziękujemy uczniom za aktywny udział, chęć nauki języka angielskiego oraz zawierania nowych przyjaźni.
3
Lekcja geografii w oddziale dwujęzycznym
6 czerwca 7b na lekcji geografii z Panią Marysia pracowała z kompasami. Uczyliśmy się jak określać azymuty i położenie danych obiektów.
ŚWIĘTO SZKOŁY
86
Archiwum Aktualności