• PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ PIĄTY

          • Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ PIĄTY została dodana do albumu fotograficznego

            To był ważny i trudny dzień. Lekcja historii i pamięć o poległych podczas II wojny światowej. Zwiedziliśmy obóz koncentracyjny w Struthof, założony we wcielonej do Rzeczy Alzacji. Warto wiedzieć, że obóz ten, na początku jako obóz pracy, a następnie zagłady, był miejscem śmierci także Polaków. Spośród wielu narodowości, Polaków było w nim najwięcej, bo ponad 25%. To było dla wszystkich także emocjonalne przeżycie. A następnie w ogromnym muzeum Le Memoriał Alzace Moselle w grupach polsko - francuskich uczniowie na tablicach, wśród eksponatów, w krótkich filmach szukali odpowiedzi na pytania dotyczące okresu przed II wojną światową, czasów II wojny światowej i nowej Europy. Nic lepiej nie uczy jak samodzielne wyszukiwanie informacji, dyskusja, wyrażanie własnych opinii. Uczniom bardzo podobała się taka forma zajęć. A wspólna praca, tak jak w poprzednie dni, doskonaliła komunikowanie się w języku obcym, współdziałanie i dostarczyła nowej historycznej wiedzy. To był niezwykły dzień. Na długo wszyscy to zapamiętamy.

             

          • Spotkanie z Pawłem Ejzenbergiem

          • 13 maja mieliśmy przyjemność gościć pana Pawła Ejzenberga - muzyka, wokalistę i klawiszowca. Pan Paweł to laureat konkursu Człowiek Bez Barier i finalista programu Mam Talent. Na co dzień mieszkaniec Olsztyna, przyjechał do Warszawy zaprezentować uczniom swoje umiejętności. Ponadto pan Paweł udzielił wywiadu naszym szkolnym dziennikarzom. 

            Nowa galeria Spotkanie z Pawłem Ejzenbergiem została dodana do albumu fotograficznego

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ CZWARTY

          • To dzień zajęć według zainteresowań. Uczniowie mieli do wyboru hip-hop, zajęcia filmowe oraz teatralne. Największym powodzeniem cieszył się taniec. Przez 6 godzin przygotowywali układ taneczny, który wszystkim zaprezentowali. Nasi chłopcy, Eryk i dwaj Mateusze bawili się w tym czasie w filmowców i stworzyli animowany film. Kreatywność, wzmacnianie motywacji, odwagi do autoprezentacji i, oczywiście, doskonalenie języka poprzez komunikację, prezentację pracy. Na tym się dzisiaj skupiliśmy. Czas mija szybko. Druga część pobytu to Strasburg. Będziemy relacjonować i dokumentować fotograficznie.

             

            Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ CZWARTY została dodana do albumu fotograficznego

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ TRZECI

          • To był dzień długiej wędrówki. Ale przedtem młodzież przygotowała sobie prowiant i spotkała się online z niemieckimi uczniami, aby porozmawiać o projekcie. Zdobyliśmy 4 zamki: odwiedziliśmy ruiny zamku Wegelenburg, Hohenbourg, Loewenstein i zamek Fleckenstein, który zwiedziliśmy w środku. To nowa wiedza historyczna i niezapomniane wrażenia. Podczas wędrówki odwiedziliśmy ściankę wspinaczkową, którą też zdobyliśmy. Ale to nie wszystko. Dzięki grom i zabawom w trakcie wędrówki uczyliśmy się współpracy w zespole, ćwiczyliśmy spostrzegawczość, zręczność i logiczne myślenie. No i oczywiście język angielski. Uczymy się też odrobinę francuskiego.

             

            Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ TRZECI została dodana do albumu fotograficznego

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ DRUGI

          • Dzisiaj praca metodą "poza klasą". Poznaliśmy róźnorodne źródła historyczne. Razem z młodzieżą francuską pracujemy nad biogramami rodziny polskiego pochodzenia, mieszkającej we Francji. Dowiedzieliśmy się, że rodziców i troje z pięciorga dzieci wywieziono i zgładzono w Oświęcimiu. Poszerzamy swoją wiedzę historyczną, doskonalimy język i nawiązujemy relacje. To dla wszystkich uczniów bardzo interesujące doświadczenie.

            Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ DRUGI została dodana do albumu fotograficznego

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ"

          • Grupa 12. naszych uczniów klas 7 ze Szkoły Podstawowej nr 301 im. Janusza Korczaka wyjechała z Panią Dyrektor Emilią Wojdyłą do Francji, do Centrum Alberta Schweitzera w miejscowości Niederbronn-les-Bains oraz do Strasburga. „Pamięć i przyszłość” to szkoleniowo – historyczny projekt, w którym młodzież bierze udział. Dzisiaj pierwszy dzień. Integracja z francuskimi koleżankami i kolegami. Wspólne gry i zabawy, wspólny mecz i nauka języków. Wszyscy w doskonałych nastrojach relacjonują pobyt. Zdjęcia poniżej

             

            Nowa galeria Projekt "Pamięć i przyszłość" została dodana do albumu fotograficznego

          • Warsztaty z Szalonym Wózkowiczem

          • W kwietniu w naszej szkole odbyły się nietypowe lekcje. Zostały one przeprowadzone przez dwóch wspaniałych gości. Pierwszym z nich był Marek Sołtys (Szalony Wózkowicz) - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. Drugim gościem był Karol Brzegowy - behawiorysta. Dzięki nim, uczniowie mogli nauczyć się prowadzić osobę na wózku inwalidzkim, pomagać jej pokonywać przeszkody architektoniczne w postaci niewygodnych podjazdów i krawężników. Ponadto poznali oni specyfikę pracy przewodnika osoby niewidomej. Zdobytą wiedzę teoretyczną dzieci od razu sprawdziły w praktyce. Wyniki ich poczynań najlepiej obejrzeć na zdjęciach. Zapraszamy do galerii.     

             

            Nowa galeria Warsztaty z Szalonym Wózkowiczem została dodana do albumu fotograficznego

          • Dyżur wakacyjny w przedszkolu

          • UWAGA RODZICE DZIECI ZAPISANYCH NA DYŻUR LETNI !

            POTWIERDZENIEM WOLI ZAPISU JEST WNIESIENIE OPŁATY ZA ŻYWIENIE W OKRESIE DYŻURU
            DO DNIA 24 MAJA!

            W TYTULE NALEŻY PODAĆ IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA ORAZ TERMIN DYŻURU. STAWKA DZIENNA: 11,50 ZŁ.

            NUMER KONTA: 71 1030 1508 0000 0005 5094 9091

          • ROWEROWY MAJ

          • Od 4 do 31 maja nasza szkoła kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej kampanii "Rowerowy maj" promującej zdrowy tryb życia. Zachęcamy uczniów do codziennego, aktywnego przyjazdu do szkoły rowerem lub hulajnogą. 

            Zgłosiliśmy ponad 20 oddziałów i 450 uczniów. Wydzieliliśmy przestrzeń, na której ustawione są barierki i stojaki tymczasowe.

            Zapraszamy do wspólnej zabawy! Wiecej szczegółów znajdą Państwo na stronie: https://rowerowymaj.eu/.

          • Integracja i nauka uczniów z Ukrainy.

          • W naszej Szkole, dzięki współpracy z Instytutem Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk, już od połowy marca tego roku uczniowie z Ukrainy, z oddziału przygotowawczego, uczestniczą raz w tygodniu w zajęciach w innej formule. Odwiedziły Instytut Wysokich Ciśnień, Centrum Nauki Kopernik, Państwowy Instytut Geologiczny, Instytut Geofizyki. To nauka i integracja jednocześnie. 21 maja 2022 r. zapraszamy, wspólnie z Instytutem Wysokich Ciśnień oraz Burmistrzem Dzielnicy Bemowo, wszystkich uczniów z Ukrainy na piknik integracyjny, który odbędzie się w placówce Instytutu, w Lasku koło Celestynowa. Planujemy gry i zabawy, konkursy i zawody sportowe oraz inne atrakcje i ognisko z kiełbaskami. Wspólną zabawę w naszej Szkole zaplanowaliśmy także 1 czerwca 2022 r., w Dzień Dziecka oraz podczas dorocznego Święta Szkoły 9 czerwca 2022 r.

          • Zajęcia integracyjne w oddziale przygotowawczym

          • Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Geologiczne, Instytut Wysokich Ciśnień PAN - to przykładowe miejsca w Warszawie, które odwiedzili już uczęszczający do oddziału przygotowawczego uczniowie z Ukrainy. 

            Wyjścia grupowe pod opieką nauczycieli SP nr 301 odbywają się raz w tygodniu. Oprócz integracji ich celem jest udział dzieci w zajęciach edukacyjnych oraz manualnych. Interesujący punkt spotkań stanowi również możliwość obserwowania doświadczeń, np. fizycznych. 

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ ÓSMY

            Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ ÓSMY została dodana do albumu fotograficznego

            Dzisiejszy dzień był także interesujący i intensywny. Tematem przewodnim była ekologia. Uczniowie zwiedzali niemieckie miasteczko Fryburg (Freiburg). Rozpoczęliśmy od ekologicznej, niezwykle zielonej dzielnicy Vauban. Na każdym budynku panele słoneczne. Prawie brak ruchu samochodów a przestrzenie miejskie wykorzystywane są nie na garaże a na place zabaw i miejsca spotkań mieszkańców dzielnicy. Dużo zieleni, ukwiecone balkony i rowery jako najbardziej popularny i używany środek lokomocji. Drugą część dnia spędziliśmy na zwiedzaniu centrum miasta, z wykorzystaniem gry terenowej "Ziemniak". Zadaniem uczniów była wymiana ziemniaka na bardziej cenną rzecz a tę na kolejną. Jak zwykle, działaliśmy w międzynarodowych grupach. Zwyciężyła grupa, która finalnie miała najcenniejsze rzeczy. W niej była J

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SIÓDMY

            Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SIÓDMY została dodana do albumu fotograficznego

            Parlament Europejski w Strasburgu i miasto Kehl- taki był plan na dzisiaj. Uczniowie rozpoczęli od zwiedzania miasteczka przygranicznego Kehl w Niemczech. Podczas zwiedzania odbyła się terenowa gra historyczna. Polsko - francuskie grupy szukały na chodnikach przed domami płyt z krótkimi biogramami osób będących w obozach koncentracyjnych, w tym w Oświęcimiu. Zadaniem grup było odnalezienie 10 osób, których krótki biogram każda grupa otrzymała na kartce. Liczył się czas wykonania zadania. Gra podobała się młodzieży. Z dużym zaangażowaniem uczniowie szukali informacji. A długie popołudnie spędziliśmy w Parlamencie Europejskim. Niezapomniane przeżycie. Uczniowie wcielili się w rolę europosłów i przeprowadzili legislację przepisów dotyczących wody pitnej i sposobów jej wykorzystywania oraz roz

          • Piknik w Celestynowie

            W minioną sobotę (21 maja) uczniowie z dwóch oddziałów przygotowawczych wzięli udział w pikniku integracyjnym w Celestynowie, zorganizowanym przez przedstawicieli Instytutu Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk. Była to okazja do wykorzystania języka polskiego w praktyce oraz spędzenia czasu razem, również poza szkołą. Dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych na świeżym powietrzu oraz w zajęciach manualnych - zagrały w piłkę nożną, pokonały tor przeszkód, wykonały zakładki do książek, wypełniły karty z zagadkami, za co otrzymały słodkie nagrody. Aktywny dzień zakończył się wspólnym grillem.

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SZÓSTY

            Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SZÓSTY została dodana do albumu fotograficznego

            Dzisiaj uczniowie zwiedzali Strasburg, uznawany za jedno z najpiękniejszych miast Francji. I rzeczywiście jest pięknym miastem. W centrum wznosi się monumentalna, imponująca katedra, którą oczywiście, odwiedziliśmy i mamy przed nią zdjęcie. Zwiedzanie miało określone motto: Śladami Mozarta. Odwiedzanie kolejnych miejsc w mieście połączone było z ciekawostkami z życia kompozytora.To dodatkowa wiedza muzyczna. Piękne kamieniczki, charakterystyczne wąskie uliczki nadają miastu swoisty urok. Byliśmy także w dzielnicy o wdzięcznej nazwie "Mała Francja", bardzo chętnie odwiedzanej przez turystów. A niektórzy wdrapali się także na wysoką wieżę w katedrze, by podziwiać panoramę Strasburga. Był czas na lody, na pamiątki, na spacer. Bardzo miły dzień. A w południe, między porannym a popołudniowym zw

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ PIĄTY

            Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ PIĄTY została dodana do albumu fotograficznego

            To był ważny i trudny dzień. Lekcja historii i pamięć o poległych podczas II wojny światowej. Zwiedziliśmy obóz koncentracyjny w Struthof, założony we wcielonej do Rzeczy Alzacji. Warto wiedzieć, że obóz ten, na początku jako obóz pracy, a następnie zagłady, był miejscem śmierci także Polaków. Spośród wielu narodowości, Polaków było w nim najwięcej, bo ponad 25%. To było dla wszystkich także emocjonalne przeżycie. A następnie w ogromnym muzeum Le Memoriał Alzace Moselle w grupach polsko - francuskich uczniowie na tablicach, wśród eksponatów, w krótkich filmach szukali odpowiedzi na pytania dotyczące okresu przed II wojną światową, czasów II wojny światowej i nowej Europy. Nic lepiej nie uczy jak samodzielne wyszukiwanie informacji, dyskusja, wyrażanie własnych opinii. Uczniom bardzo podobał

          • Spotkanie z Pawłem Ejzenbergiem

            13 maja mieliśmy przyjemność gościć pana Pawła Ejzenberga - muzyka, wokalistę i klawiszowca. Pan Paweł to laureat konkursu Człowiek Bez Barier i finalista programu Mam Talent. Na co dzień mieszkaniec Olsztyna, przyjechał do Warszawy zaprezentować uczniom swoje umiejętności. Ponadto pan Paweł udzielił wywiadu naszym szkolnym dziennikarzom.

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ CZWARTY

            To dzień zajęć według zainteresowań. Uczniowie mieli do wyboru hip-hop, zajęcia filmowe oraz teatralne. Największym powodzeniem cieszył się taniec. Przez 6 godzin przygotowywali układ taneczny, który wszystkim zaprezentowali. Nasi chłopcy, Eryk i dwaj Mateusze bawili się w tym czasie w filmowców i stworzyli animowany film. Kreatywność, wzmacnianie motywacji, odwagi do autoprezentacji i, oczywiście, doskonalenie języka poprzez komunikację, prezentację pracy. Na tym się dzisiaj skupiliśmy. Czas mija szybko. Druga część pobytu to Strasburg. Będziemy relacjonować i dokumentować fotograficznie.

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ TRZECI

            To był dzień długiej wędrówki. Ale przedtem młodzież przygotowała sobie prowiant i spotkała się online z niemieckimi uczniami, aby porozmawiać o projekcie. Zdobyliśmy 4 zamki: odwiedziliśmy ruiny zamku Wegelenburg, Hohenbourg, Loewenstein i zamek Fleckenstein, który zwiedziliśmy w środku. To nowa wiedza historyczna i niezapomniane wrażenia. Podczas wędrówki odwiedziliśmy ściankę wspinaczkową, którą też zdobyliśmy. Ale to nie wszystko. Dzięki grom i zabawom w trakcie wędrówki uczyliśmy się współpracy w zespole, ćwiczyliśmy spostrzegawczość, zręczność i logiczne myślenie. No i oczywiście język angielski. Uczymy się też odrobinę francuskiego.

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ"

            Grupa 12. naszych uczniów klas 7 ze Szkoły Podstawowej nr 301 im. Janusza Korczaka wyjechała z Panią Dyrektor Emilią Wojdyłą do Francji, do Centrum Alberta Schweitzera w miejscowości Niederbronn-les-Bains oraz do Strasburga. „Pamięć i przyszłość” to szkoleniowo – historyczny projekt, w którym młodzież bierze udział. Dzisiaj pierwszy dzień. Integracja z francuskimi koleżankami i kolegami. Wspólne gry i zabawy, wspólny mecz i nauka języków. Wszyscy w doskonałych nastrojach relacjonują pobyt. Zdjęcia poniżej

          • Warsztaty z Szalonym Wózkowiczem

            W kwietniu w naszej szkole odbyły się nietypowe lekcje. Zostały one przeprowadzone przez dwóch wspaniałych gości. Pierwszym z nich był Marek Sołtys (Szalony Wózkowicz) - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. Drugim gościem był Karol Brzegowy - behawiorysta. Dzięki nim, uczniowie mogli nauczyć się prowadzić osobę na wózku inwalidzkim, pomagać jej pokonywać przeszkody architektoniczne w postaci niewygodnych podjazdów i krawężników. Ponadto poznali oni specyfikę pracy przewodnika osoby niewidomej. Zdobytą wiedzę teoretyczną dzieci od razu sprawdziły w praktyce. Wyniki ich poczynań najlepiej obejrzeć na zdjęciach. Zapraszamy do galerii.

          • ROWEROWY MAJ

            Od 4 do 31 maja nasza szkoła kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej kampanii "Rowerowy maj" promującej zdrowy tryb życia. Zachęcamy uczniów do codziennego, aktywnego przyjazdu do szkoły rowerem lub hulajnogą.

            Zgłosiliśmy ponad 20 oddziałów i 450 uczniów. Wydzieliliśmy przestrzeń, na której ustawione są barierki i stojaki tymczasowe.