Z przyjemnością informujemy, że Weronika Sadowska z klasy 8b została finalistką Konkursu Języka Hiszpańskiego zorganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Gratulujemy sukcesu !!!
Z przyjemnością informujemy, że Weronika Sadowska z klasy 8b została finalistką Konkursu Języka Hiszpańskiego zorganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Gratulujemy sukcesu !!!
Porady, jak poprawnie przygotować się do egzaminu
Miło nam poinformować, że Róża Ositek - uczennica klasy 7d zajęła III miejsce w kategorii kl. 4-8 w XVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów.
Serdecznie gratulujemy!
Miło nam poinformować o wynikach Konkursu Recytatorskiego Jednego Wiersza Jana Brzechwy organizowanego przez SP nr 362 w Warszawie.
Nikola Brzezińska kl. 3e - II miejsce
Viktoria Radecka kl. 3a - III miejsce
Natalia Stępniak kl. 2a - Wyróżnienie
Bartosz Figurski kl. 3a - Wyróżnienie
Uroczyste zakończenie odbędzie się 26 marca 2021 r. o godz. 11.00 w SP nr 362 przy ul. Czumy 8.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
W październiku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Honorowy patronat nad akcją objęli: Marszałek Województwa Lubuskiego - Elżbieta Anna Polak, Lubuski Kurator Oświaty - Ewa Rawa, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.
Patronat medialny sprawowali: IBBY Polska, portal SBP.pl, Biblioteki Szkolne Online, Serwis Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP.
Do tegorocznej edycji zgłosiło się 1177 instytucji, zaś w akcji wzięło udział łącznie 874 placówek oświatowych, w tym 17 zagranicznych z 14 wcześniej wymienionych krajów.
Rekord w liczbie osób czytających na przerwie w czasie pandemii i wynosi on 149 851 osób!
Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem akcji:
Z przyjemnością informujemy, że do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Hiszpańskiego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty zakwalifikowała się Weronika Sadowska z klasy 8b.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu!
Wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Ochotnicy warszawscy, realizowanym we współpracy z Bemowską Biblioteką Publiczną. Projekt polegał na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży przez nagrywanie audiobooków. Zachęcamy do zapoznania się z efektami ich pracy na kanale You Tube Biblioteki Bemowo https://liblink.pl/hboG9GD589 a samym uczestnikom gratulujemy podjęcia tego niestandardowego wyzwania.
Opiekun SU, Marta Szarwas-Stabińska
W dniach 19-23 października obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Uczniowskiej SuperMocy. Uczniowie mogli podzielić się swoimi pasjami, opowiedzieć o talentach i mocnych stronach. Otrzymaliśmy tytuł Szkoły Odkrywców Supermocy.
Szanowni Państwo,
uprzejmie prosimy, aby wstrzymali się Państwo z dokonywaniem wpłat za obiady za listopad. O możliwym terminie uiszczania opłat zostaną Państwo poinformowani wkrótce.
28 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".
Z przyjemnością informujemy, że Filip Dobczyński z kl. 6c jest Wicemistrzem Kostki Rubika w Dzielnicowym Konkursie Kostki Rubika.
Gratulujemy!
15 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka, panią Moniką Horną - Cieślak, zorganizowanym z inicjatywy Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo m. st Warszawy, które odbyło się w SP nr 357.
22 kwietnia 2025 roku będziemy obchodzić 55. Światowy Dzień Ziemi, którego hasłem przewodnim jest Nasza Moc, Nasza Planeta (Our Power, Our Planet). Kierując się priorytetami Unii Europejskiej na lata 2024-2029 w obszarze: Troska o jakość życia: bezpieczeństwo żywnościowe, woda i przyroda klasy ósme realizują aktualnie treści, dotyczące związku człowieka i środowiska naturalnego - rolnictwa, gospodarki wodnej i gospodarowania zasobami przyrody, odnawialnych źródeł energii, zdrowej żywności, zrównoważonego rozwoju. Poznają także bliżej zagadnienia związane z ochroną różnorodności biologicznej, jak i przystosowaniem się do zmian klimatu i niesieniem pomocy tym, którzy wskutek nich ucierpieli. Tematy te łączą treści z różnych przedmiotów (przyrodniczych: biologii, geografii, ale także wiedzy o społeczeństwie), zgodnie z zaleceniami MEN. Klasa dwujęzyczna wykazuje się ponadto znajomością słownictwa angielskiego, tworząc piękne słowniczki obrazkowe
Reprezentacja SP 301 w gimnastyce dziewcząt wzięła udział w dzielnicowych zawodach sportowych w ramach LVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
1. Natali Stańczyk kl. 4d
2. Oliwia Wojciechowska kl. 4d
3. Mila Wieczorek kl. 4d
4.Róża Moskwa kl. 3b
5. Olha Patkivska kl. 2b
6. Iga Jurczak kl.2b
7. Marianna Pasik kl. 2c
8. Lena Świerczewska kl. 1c
9. Sara Stawińska kl. 1a
opiekun Iza Kuciak
Zawodniczki musiały zaprezentować się w 3 konkurencjach:
- układ ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej,
- skok rozkroczny przez kozła,
- układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej.
Suma punktów zdobytych przez każdą zawodniczkę ze wszystkich wymienionych wyżej konkurencji uplasowała naszą szkołę na I miejscu w dzielnicy.
15 kwietnia będziemy reprezentować dzielnicę Bemowo w zawodach na szczeblu warszawskim.
Wyróżnione zostały gimnastyczki, które zdobyły największą liczbę punktów spośród wszystkich startujących:
I miejsce Róża Moskwa kl. 3b
II miejsce Olha Patkivska kl. 2b.
Serdeczne gratulacje dla dziewczynek i życzymy sukcesów w kolejnym etapie zawodów.
Zespół n-li wychowania fizycznego.
10 kwietnia kl. 7e wzięła udział w przedstawieniu pt. "Balladyna. Kryminalne zagadki stolicy" w teatrze Rampa. Spektakl był okazją do przypomnienia sobie treści lektury.
Klasy siódme i ósme pochyliły się nad tematem fake newsów oraz bezpieczeństwa w Internecie.
Po serii warsztatów językowych obejmujących różnego typu ćwiczenia słownikowe, czytanie ze zrozumieniem, dyskusję, pracę z materiałami źródłowymi, odróżnianie danych prawdziwych od stworzonych sztucznie na potrzeby tego projektu (a zatem myślenie krytyczne i analityczne) uczniowie zostali poproszenie o pracę twórczą w ramach lekcji informatyki. Rozwijając swoje umiejętności cyfrowe, a jednocześnie dowodząc zrozumienia tematu tworzyli bardzo ciekawe memy i prezentacje, dotyczące bezpiecznego poruszania się w sieci.
Z przyjemnością informujemy, że nasi Uczniowie zostali laureatami II i III miejsca Międzyszkolnego Konkursu Językowego Poezji i Teatru WERS organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 211 w Warszawie w następujących kategoriach:
Poezja w j. hiszpańskim klasy 4-6:
III miejsce - Ignacy Chojnacki-Pacheco (6a)
Poezja w j. hiszpańskim klasy 7-8:
II miejsce - Olivier Szopa (kl. 8a)
Teatr w j. angielskim klasy 6-8:
III miejsce - Helena Afrykańska (8b)
III miejsce - Zofia Borczyk (8b)
III miejsce - Anna Dąbrowska (8b)
III miejsce - Olivia Grubbs (8b)
III miejsce - Wiktoria Mainka (8b)
III miejsce - Michalina Mierzejewska (8b)
III miejsce - Laura Skowrońska (8b)
III miejsce - Kamila Ziębakowska (8b)
Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=rwpBENPnNXI
Laureaci I, II i III miejsca Konkursu WERS uzyskują dodatkowe profity podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej zgodnie z aktualnymi przepisami prawa oświatowego.
Serdecznie gratulujemy naszym Uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Zespół Języków Obcych
Podczas spotkania goście przedstawili swoje liceum i opowiedzieli, co się w nim znajduje, jacy nauczyciele uczą, co ciekawego może uczniom zaoferować ta szkoła.
W drugiej części licealiści omawiali projekt, jaki w styczniu realizowali w ramach programu Erasmus+. Skupia się on na tematyce hejtu w internecie oraz nadużywaniu czasu ekranowego. Uczniowie opowiedzieli młodszym kolegom, jak zapobiegać cyberbullingowi oraz jak mniej, ale efektywniej spędzać czas w internecie. Był także czas na rozmowy indywidualne z gośćmi.
Listy prosto z południowo - wschodniej części Hiszpanii. W ramach projektu „PEN PALS - friends around Europe”, uczniowie klasy Va i Vb otrzymali listy od uczniów szkoły podstawowej z Murcji. Z zaciekawieniem czytali listy i poznawali nowych przyjaciół.
Uczniowie klasy 4b wzięli dziś udział w warsztatach kulinarnych w Przystanku Bemowo. Mieli szansę poczuć się jak prawdziwi kucharze z włoskiej restauracji ponieważ na talerzach królowała PIZZA.
Uczniowie oddziału dwujęzycznego 7b mieli przyjemność wziąć udział w Gali TuneYourMind - "Jak muzyka wpływa na życie człowieka?". Podczas tego wydarzenia uczestniczyli w panelach dyskusyjnych prowadzonych przez ekspertów, którzy mówili o tym jak muzyka kształtuje ludzkie relacje, pomaga w codziennym funkcjonowaniu i może zmieniać życie, warsztatach muzykoterapii, podczas których poznali uzdrawiającą siłę dźwięków, ich wpływ na stres i emocje oraz koncercie „Wpływ muzyki na żywo – rozwój talentów”.
21 marca w naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego symbolem są KOLOROWE SKARPETY. Założyliśmy je jako oznakę tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem
Downa :)
Uczniowie oddziału dwujęzycznego wzięli udział w grze typu role-play, podczas której wcielili się w role posłów Parlamentu Europejskiego. Podczas obrad głosowali nad wprowadzeniem aktów prawnych regulujących kwestię oszczędzania zasobów wodnych Europy oraz wprowadzenia chipów u ludzi. Odwiedzili kino imersyjne 360° oraz dowiedzieli się, jaką rolę odgrywają instytucje UE, jak razem możemy kształtować naszą wspólną przyszłość i pokonywać przeszkody, przed którymi stoi Europa. I to wszystko w języku angielskim!
W oczekiwaniu na wiosnę uczniowie klasy 4b wykazali się niezwykłą kreatywnością i stworzyli swoją własną historię w języku angielskim o tytule „Spring”.
24 marca w naszej szkole odbył się SZKOLNY DZIEŃ WIOSNY!
Podczas przerw uczniowie mieli okazję odwiedzić Kreatywny Kącik pod hasłem "Wiosna, Wiosna – Ach to Ty!". Czekały tam na nich wiosenne kalambury, rebusy, zagadki i inne logiczne niespodzianki, które dostarczyły mnóstwo radości i dobrej zabawy.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również "Wiosenne Fantazje" – warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie tworzyli papierowe symbole wiosny: kwiaty, motyle, bociany oraz skaczące żabki.
Wiosenne warsztaty nabrały szczególnego znaczenia, ponieważ połączyły pokolenia. Sztuki składania papieru uczyły nas: Pani Joanna Jędraszczyk, mama naszej wolontaruuszki Pauliny z klasy 4d i nasza Kochana Pani Teresa, która na co dzień dba o porządek w naszych klasach.
Dzięki ich wyjątkowemu talentowi plastycznemu i cierpliwości, nasi uczniowie rozwinęli swoje umiejętności w sztuce origami.
Wydarzenie zostało zorganizowane i poprowadzone przez Szkolną Sekcję Wolontariatu.
Z całego serca dziękujemy naszym Wolontariuszom, Rodzicom oraz Pani Joannie Jędraszczyk i Pani Teresie za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.
Wiosna już do nas zawitała! A jak u Was?
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, iż naszą szkołę
w DZIELNICOWYM KONKURSIE MISTRZ KOSTKI RUBIKA EDYCJA III, 16 KWIETNIA,
będzie reprezentował
FILIP DOBCZYŃSKI z klasy 6c.
Najlepszy czas Filipa w rozgrywkach szkolnych to NIESAMOWITE 14 s.
WIELKIE GRATULACJE dla Filipa i ścisłej czołówki Krzysztofa Kudelskiego i Melisy Żurek!!!
Gratulujemy!
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Informujemy, że w eliminacjach dzielnicowych 48. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka
Konstanty Szynkaruk z klasy 4c otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy serdecznie!
Koordynatorzy konkursu
Powered by aSc EduPage