• Podsumowanie V edycji Wojewódzkiego Konkursu "O uśmiech dziecka"

• Do V edycji Konkursu przystąpiło 6 szkół z województwa mazowieckiego. Zakwalifikowano 53 prace. 28 maja br. dziecięca Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: 10 - 12 lat i 13 - 15 lat.

Wręczenie nagród laureatom odbyło się 13 czerwca 2024 roku. Oprócz nagród rzeczowych, laureaci otrzymali dyplomy, pamiątkowe znaczki oraz gratulacje od Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie Pani Emilii Wojdyły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu, opiekunom, współorganizatorom i zapraszamy do udziału w V edycji Konkursu w przyszłym roku szkolnym.

• Konkurs Razem dla Pszczół

• Serdecznie dziękujemy wszystkich uczniom za przygotowanie prac oraz udział w konkursie z okazji Światowego Dnia Pszczoły.

Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce Janek Winnicki VII A

II miejsce Juliusz Woźniak VI B

III miejsce Eliza Czerniawska VI B

Wyróżnienie trafia do Anny Krzemińskiej z klasy VIII A.

Gratulujemy!

• Zawiadomienie

• Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Pani Marii Herbet - naszej koleżanki, wieloletniej nauczycielki historii, kobiety niezwykle skromnej, lubianej i szanowanej przez wszystkich. Jesteśmy poruszeni tą nagłą stratą. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Dyrekcja i Pracownicy ZSP nr 2 w Warszawie

• Rozstrzygnięcie konkursu na EkoTorbę

• Drodzy Uczniowie!

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom zaangażowania i kreatywności w konkursie na EkoTorbę! Dziękujemy za wkład w propagowanie ekologicznego stylu życia i życzymy dalszych sukcesów w twórczej działalności!

Koordynatorzy konkursu: Iwona Krajewska, Klaudia Filip

• World Tea Day - Światowy Dzień Herbaty

• 21 maja obchodzony jest Światowy Dzień Herbaty. Z tej okazji dwujęzyczna klasa 7b zorganizowała tradycyjną 5 oclock Tea, wykorzystując sprzęt z Laboratorium Przyszłości. Uczniowie rozmawiali także o rodzajach herbat i ich wpływie na ludzki organizm. Było pysznie! :)

• Wyniki olimpiad OLIMPUS i OLIMPUSEK z języka angielskiego

• Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom olimpiad OLIMPUS i OLIMPUSEK z języka angielskiego. Informujemy, że laureatami zostali:

NA POZIOMIE KLAS 1 - 3

Hoang Nguyen Dinh 1D, 6 miejsce

Karolina Plenik 1B, 11 miejsce

Zuzanna Majer 1C, 14 miejsce

Leon Witkowski 1D, 15 miejsce

Tymon Osak 2C, 7 miejsce

Hanna Stańczyk 2A, 13 miejsce

NA POZIOMIE KLAS 4 - 8

Róża Sielicka 4C, miejsce 2

Oliwia Kugler 4B, miejsce 14

Milena Makulska 4C, miejsce 15

Polina Cherfus 5B, miejsce 10

Michał Kurek 6D, miejsce 13

Natalia Nowak da Costa 6D, miejsce 15

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Warsztaty z mozaik rzymskich

• W dniach 27 i 28 maja 2024r. uczniowie klas 7b i 8b wzięli udział w cyklu warsztatów dotyczących mozaik rzymskich. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji priorytetów Ministerstwa Oświaty na bieżący rok szkolny oraz obchodów Tygodnia Projektów Łacińskich. Uczniowie mieli okazję rozmawiać o śladach rzymskich na terenie Zjednoczonego Królestwa, a także o Liście Światowego Dziedzictwa (World Heritage List) UNESCO.

Wykorzystując Google Earth i Google Arts and Culture odbyli wirtualną wycieczkę po British Museum w Londynie, obejrzeli z bliska strukturę kilku mozaik oraz wykorzystali sztuczną inteligencję do napisania wierszy zamieszczanych na pocztówkach do przyjaciół. Następnie wykonali prace plastyczne na szablonach przygotowanych przez the City of London. Mięli także szansę zapoznać się z przysłowiami łacińskimi dotyczącymi wiosny (i ich angielskimi odpowiednikami), wykorzystując je do wykończenia wiosennych mozaik. Prace będzie można wkrótce obejrzeć na terenie szkoły.

• Wyniki V edycji Wojewódzkiego Konkursu "O uśmiech dziecka"

• Laureaci w kategorii 10-12 lat:

1. miejsce - Karolina Szczepańska, lat 11 - SP nr 3 w Wołominie (opiekun: Anna Cierlica)

2. miejsce - Lena Serafin, lat 11 - PSP nr 20 w Radomiu (opiekun: Urszula Kliszewska)

2. miejsce - Weronika Chomiak, lat 11 - PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Eliza Wilczyńska)

3. miejsce - Wojciech Sochocki, lat 10 - SP 301 w Warszawie (opiekun: Katarzyna Sochocka)

3. miejsce - Tomasz Siwak, lat 12 - PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Eliza Wilczyńska)

WYRÓŻNIENIA:

– Anna Gniadek, lat 11 – PSP nr 20 w Radomiu (opiekun: Urszula Kliszewska)

Julia Kuznevych, lat 12 – SP 301 w Warszawie (opiekun: Małgorzata Szczepek)

- Oskar Wołczyński, lat 11 - PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Eliza Wilczyńska)

Laureaci w  kategorii 13-15 lat:

1. miejsce – Aleksandra Mospinek, lat 14 – SP im.  Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

2. miejsce – Zofia Górniak, lat 13 – SP nr 336  Warszawie (opiekun: Ewa Mamcarz)

2. miejsce - Aleksandra Gwizd, lat 13 - PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Eliza Wilczyńska)

3. miejsce – Magdalena Wawrzynów, lat 13 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

WYRÓŻNIENIA:

Julia Jakubczyk, lat 13 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

Julia Sikora, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

Urszula Nowik, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

Weronika Marczuk, lat 13 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

-Ewa Opałka, lat 14 - PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Eliza Wilczyńska)

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie w dniu 13 czerwca 2024 roku o godz. 14.30.

GRATULUJEMY!