• Spotkanie autorskie z Panią Anną Skowrońską - "Wokół czterech żywiołów - Wiatr"

• W ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza uczniowie klas czwartych wzięli udział w spotkaniu z pisarką Panią Anną Skowrońską, która jest autorką, m. in., książek przyrodniczych dla dzieci pt.: "Wiatr", "Woda", "Ziemia", "Ogień". Na ostatnim spotkaniu pisarka zaprezentowała uczniom swoją książkę pt. Wiatr. Podczas prezentacji szczegółowo omówiła, m.in. zjawiska powiązane z wiatrem, rodzaje wiatrów, podróże zależne od wiatru, jak z wiatru zrobić prąd, co to jest zielona energia. Autorka poszerzyła wiedzę dzieci na temat ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

• WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY W KLASIE 4D

• W środę 22 listopada dzieci z klasy 4d uczestniczyły w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej, przy wykorzystaniu m.in. specjalistycznych fantomów. Warsztaty przeprowadził Pan Mikołaj Kowalewski - wykwalifikowany i doświadczony ratownik medyczny.

• MISTRZOSTWA DZIELNICY BEMOWO W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

• Zawody zostały rozegrane w dniach 3-4 października 2023 r. na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 350 przy ul. Irzykowskiego 1a

Szkoła Podstawowa nr 301 zajęła III miejsce, zdobywając brązowe medale. Gratulujemy młodym piłkarzom!

Nasz zespół wystąpił w składzie: Patryk Kwaśniewski, Jakub Pierścieniak, Kornel Szklarski, Krzysztof Grzybowski, Kacper Wierzbicki, Petros Anito Lodamo, Czerwiński Jakub, Kowalczyk Jakub, Moskwa Natan, Żychowicz Franciszek.

• MISTRZOSTWA DZIELNICY BEMOWO W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

• Zawody zostały zorganizowane w dniu 13 listopada 2023 r na terenie Szkoły Podstawowej nr 321.

W zawodach wystartowało 8 reprezentacji w grupie młodszej i 4 reprezentacje w grupie starszej.

Miło Nam poinformować, że w grupie starszej zespół w składzie: Patryk Kwaśniewski, Kornel Szklarski, Kajetan Kujawa oraz Alicja Domańska zajął II miejsce zdobywając srebrne medale.

Serdecznie gratulujemy młodym szachistom. Natomiast w grupie młodszej Nasz zespół wystąpił w składzie: Marcel Kukier, Jakub Mrówka, Maksym Safarov, Emilia Jastrzębska.

Warto nadmienić, że Nasi młodzi szachiści walczyli również bardzo dzielnie , ponieważ w każdym innym zespole reprezentujący szkoły występowali zawodnicy posiadający kategorie szachowe.

Po podliczeniu wszystkich punktów według obowiązującego regulaminu WOM klasyfikacja drużynowa grupy młodszej rocznik 2011 i młodsi nasza Szkoła zajeła VII miejsce.

Po podliczeniu wszystkich punktów według obowiązującego regulaminu WOM klasyfikacja drużynowa grupy starszej roczniki 2009 i 2010 grającej mecze systemem każdy z każdym oraz rewanże nasi uczniowie zajęli II miejsce 🥈 z ilością 14 punktów.

Zwycięzcom Gratulujemy!

• Dzień Tolerancji i Życzliwości

• 16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, a 21 listopada Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji uczniowie podczas lekcji wykonali drzewa, z których powstał Las Tolerancji i Życzliwości oraz Kodeksy Życzliwości. Powstałe prace ozdabiają hol przy wejściu do szkoły, a także drzwi pracowni lekcyjnych. Została również przeprowadzona akcja "Tolerancja i Szacunek to Właściwy Kierunek", a uczniowie i nauczyciele dostali naklejki związane z tym dniem.

• Podróże pamięci

• W projekcie Podróze pamięci wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych.  Wyjazd do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince poprzedzony został zajęciami tematycznymi, wizytą w Muzeum Polin, obejrzeniem wystawy w Żydowskim Instytucie Historycznym -  Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu?

Celem projektu Podróże pamięci było poszerzenie wiedzy historycznej uczniów, nauczycieli, rodziców na temat historii, kultury Żydów, polityki nazistów wobec Żydów oraz historii stosunków polsko - żydowskich,
            - poznanie kolejnego, zorganizowanego przez Niemców, miejsca zagłady Żydów i ludzi innych narodowości, w tym Polaków,
            - nazwanie postaw narodu żydowskiego w czasie II wojny światowej,
            - rozwijanie postawy niezgody na rasizm, uprzedzenia i stereotypy,
            - budowanie postawy tolerancji wobec różnorodności.
            - nawiązanie współpracy międzynarodowej,
            - doskonalenie kompetencji językowych uczniów,
            - uwrażliwianie na przestrzeganie praw człowieka.

• Klasa 4d w Muzeum Niepodległości

• Z okazji Święta Niepodległości w piątek 10 listopada uczniowie klasy 4d wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Kirpszą wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Patriotyczny zwierzyniec” na wystawie „Polonia Restituta" w Muzeum Niepodległości.

• Akcja "Szkoła do hymnu" 2023

• W piątek 10.11.2023 wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zebrali się w sali gimanstycznej, by o symbolicznej godzinie 11.11 zaśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób  wspólnie świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nowa galeria Akcja "Szkoła do hymnu" 2023 została dodana do albumu fotograficznego

• Air pollution catchers - nieskomplikowane łapacze powietrza w kl. 4a

• Uczniowie klasy 4a w oparciu o krótki film instruktażowy w j. angielskim, wykonali  tzw. air pollution catchers - nieskomplikowane łapacze powietrza, które następnie umieszczone po zewnętrznej stronie budynku, będa stanowić proste narzędzie służące do obserwacji stanu jakości powietrza wokół szkoły.