Andrzejki klasowe to wspaniała zabawa, wróżby i pyszny poczęstunek. Tak wspólnie świętowały klasy OP2 i 5a.
Nowa galeria Andrzejki w OP2 i 5a została dodana do albumu fotograficznego
Andrzejki klasowe to wspaniała zabawa, wróżby i pyszny poczęstunek. Tak wspólnie świętowały klasy OP2 i 5a.
Nowa galeria Andrzejki w OP2 i 5a została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Koncert patriotyczny "Tu wszędzie jest moja ojczyzna" została dodana do albumu fotograficznego
07 listopada w Szkole Podstawowej nr 364 odbyły się dzielnicowe zawody sportowe w unihocu dziewcząt. W zawodach wzięło udział 5 drużyn. Nasza szkoła rozegrała 4 mecze, wszystkie zakończone zwycięstwem. W ostatecznej klasyfikacji:
I miejsce zajęła SP 301
II miejsce zajęła SP 357
III miejsce zajęła SP 321
Naszą szkołę reprezentowały:
1. Emma Wieczorek kl. VIII c
2. Natalia Krzemińska kl. VIII c
3. Zuzia Kacprzak kl. VIII a
4. Julia Jawor kl. VIII a
5. Kinga Kowalska kl. VIII a
6. Natalia Kliś kl. VIII f
7. Olga Jaworska kl. VIII f
8. Oliwia Rybicka kl. VIII f
9. Ola Burek kl. VII f
10. Julia Salamonowska kl. VIII e
Dziewczęta zakwalifikowały się do dalszego etapu rozgrywek. Będą reprezentować Dzielnicę Bemowo w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Nowa galeria Zawody w unihocu dziewcząt została dodana do albumu fotograficznego
21 października uczniowie klasy 8F wraz z wychowawcą zorganizowali nocowanie w szkole. W programie imprezy znalazły się: zabawy integracyjne, tańce, gry drużynowe (piłka siatkowa i koszykowa). Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w chowanego w ciemnych korytarzach i zakamarkach szkolnych.
Kolację uczniowie spędzili przy pizzy i ciepłej herbacie. Sypialnią była sala gimnastyczna, na której rozłożone zostały materace, śpiwory i poduszki.
Uczniowie zasnęli, gdy już świtało....
Nowa galeria Nocowanie w szkole została dodana do albumu fotograficznego
26.10. 2022 r. w SP nr 150 w Warszawie odbyły się Dzielnicowe zawody w badmintonie w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w grupach młodszych chłopców i dziewcząt kl. IV - VI. Naszą szkołę w tej fantastycznej rywalizacji reprezentowali pod opieką p. Michała Jaśkiewicza wyjątkowi zawodnicy: Lena Pączek, kl. 3b; Aleksandra Gniazdowska, kl. 4c; Filip Pączek, kl. 4c; Filip Dobczyński, kl. 4c.
Dziewczęta zajęły III miejsce w grupie młodszej w dzielnicy Bemowo, a chłopcy w tej samej kategorii wiekowej zdobyli srebrny medal i II miejsce w dzielnicy.
Na wyróżnienie zasługuje fakt, że nasi zawodnicy byli młodsi od swoich rywali minimum o 2 lata, z najmłodszą na czele, ale jakże wyjątkową zawodniczką z klasy 3b - Leną Pączek!
SERDECZNIE GRATULUJEMY ZAWODNIKOM, UCZNIOM I NAUCZYCIELOM. ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!
Zespół nauczycieli wychowania fizycznego
Nowa galeria Dzielnicowe zawody w badmintonie została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada została dodana do albumu fotograficznego
Nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła pamięta 2022 mającej na celu
pielęgnowanie pamięci o naszych przodkach. 26 października na Cmentarzu Powstańców Warszawy,
szczególnym miejscu dla Polaków, klasa 6c porządkowała zaniedbane groby i oddała hołd wojskowym
i cywilnym ofiarom Powstania Warszawskiego pod pomnikiem Polegli Niepokonani.
27 października odbył się finał konkursu na grę ortograficzną organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 20 w Warszawie. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz osobom wyróżnionym z naszej szkoły!
III miejsce w kategorii klas IV - V klas zajęli: Jan Dąbrowski, Filip Dobczyński, Filip Pączek, Bartosz Banasiewicz, Kamil Al-Dilajmi kl. 4c z grą "Ortograficzny rajd".
Wyróżnienie w kategorii klas IV - V zdobyli: Eryk Rossmann, Ela Kovalczyn kl. 4b z grą "Karty nie żarty".
Dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu! Gratulujemy!
Nowa galeria Sztafetowe biegi przełajowe została dodana do albumu fotograficznego.
11.10.2022 r. na AWF w Warszawie mistrzowie dzielnicy Bemowo (skład: K. Mosing, B. Jaczewski, E. Leszczyński, M. Jabłoński, M. Madej, D. Burak, F. Pawlak, P. Kwaśniewski, S. Chanke, M. Cedrowski) pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego p. Michała Jaśkiewicza reprezentowali naszą szkołę w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie 1000 m. Z przyjemnością i dumą informujemy o ich zespołowym wyróżnieniu i zajęciu VI miejsca w Warszawie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z zawodów.
Nowa galeria WARSZAWSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE została dodana do albumu fotograficznego
4.10. 2022 r. na AWF w Warszawie mistrzowie dzielnicy Bemowo (Zuzanna Grzybowska, Ksawery Mosing, Michał Sadziński), srebrny medalista (Bartosz Jaczewski) oraz wyróżnieni z 10 najlepszych w dzielnicy (Telimena Witkowska, Malwina Suchorab, Oliwia Głód, Eryk Leszczyński, Mateusz Cedrowski, Natan Moskwa) reprezentowali pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego p. Michała Jaśkiewicza naszą szkołę w warszawskich biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w kategorii młodszej oraz starszej.
Z przyjemnością i dumą informujem o ich indywidualnych osiągnięciach:
- Zuzanna Grzybowska zajęła VIII miejsce w Warszawie i awansowała do etapu wojewódzkiego.
- Ksawery Mosing zajął VII miejsce w Warszawie i awansował do etapu wojewódzkiego.
Wszyscy pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z zawodów.
Uczniowie z OP2 podczas lekcji języka polskiego szukali barw i kształtów, które podarowała nam jesień na Bemowie. Zachwyciły nas przepiękne kolory liści i promienie słońca w koronach drzew. Wspólny czas obfitował w rozmowy, zabawę i sport. Okazuje się, że poezja kryje się w szeleszczących liściach, śmiechu wywołanym wspólną zabawą i czasie spędzanym z drugim czlowiekiem.
Anna Adamik
Włączając się w ogólnoszkolną akcję: Tydzień Świadomości Dysleksji nasza biblioteka przygotowała projekt, na który złożyły się następujące działania przybliżające temat:
- prezentacja sławnych osób z dysleksją - ich portretów i osiągnięć,
- kącik czytelniczy z książkami dostępnymi w naszej bibliotece i odnoszących się do tematu dysleksji,
- spotkanie z baśniami Andersena w młodszych klasach – głośne czytanie baśni i omawianie treści,
- czytanie fragmentów opowiadań Agaty Christie i Astrid Lindgren w starszych klasach.
W dniach 3-4 października 2022 w naszej Szkole odbył się kiermasz książek oferowanych przez Księgarnię Taniej Książki z Tuliszkowa. Wydarzenie promujące czytelnictwo i książkę objęło zasięgiem całą Społeczność Szkolną, każdy zainteresowany – uczeń, rodzic, pracownik Szkoły - mógł znaleźć coś dla siebie.
Tak jak w poprzednim roku w przeprowadzeniu kiermaszu pomagali wolontariusze z biblioteki szkolnej.
W tegorocznej kiermaszowej sprzedaży znalazły się różnorodne gatunki literackie: nowości wydawnicze i książki na różne okazje: komiksy, kolorowanki, malowanki, albumy, repetytoria, bajki, baśnie, książki dla dzieci i młodzieży, powieści dla dorosłych - książki do zabawy i poczytania na długie, jesienne wieczory.
Przeprowadzona akcja pozwoliła nam pozyskać do biblioteki szkolnej książki dla dzieci w języku polsko-ukraińskim i ukraińskim, a tym samym otworzyć nowy dział z książkami: Literatura polsko-ukraińska. Książki już cieszą uczniów języka ukraińskiego, ale i języka polskiego również.
Szanowni Państwo,
nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja - wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji szczegóły
Klasy siódme i ósme pochyliły się nad tematem fake newsów oraz bezpieczeństwa w Internecie.
Po serii warsztatów językowych obejmujących różnego typu ćwiczenia słownikowe, czytanie ze zrozumieniem, dyskusję, pracę z materiałami źródłowymi, odróżnianie danych prawdziwych od stworzonych sztucznie na potrzeby tego projektu (a zatem myślenie krytyczne i analityczne) uczniowie zostali poproszenie o pracę twórczą w ramach lekcji informatyki. Rozwijając swoje umiejętności cyfrowe, a jednocześnie dowodząc zrozumienia tematu tworzyli bardzo ciekawe memy i prezentacje, dotyczące bezpiecznego poruszania się w sieci.
Z przyjemnością informujemy, że nasi Uczniowie zostali laureatami II i III miejsca Międzyszkolnego Konkursu Językowego Poezji i Teatru WERS organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 211 w Warszawie w następujących kategoriach:
Poezja w j. hiszpańskim klasy 4-6:
III miejsce - Ignacy Chojnacki-Pacheco (6a)
Poezja w j. hiszpańskim klasy 7-8:
II miejsce - Olivier Szopa (kl. 8a)
Teatr w j. angielskim klasy 6-8:
III miejsce - Helena Afrykańska (8b)
III miejsce - Zofia Borczyk (8b)
III miejsce - Anna Dąbrowska (8b)
III miejsce - Olivia Grubbs (8b)
III miejsce - Wiktoria Mainka (8b)
III miejsce - Michalina Mierzejewska (8b)
III miejsce - Laura Skowrońska (8b)
III miejsce - Kamila Ziębakowska (8b)
Laureaci I, II i III miejsca Konkursu WERS uzyskują dodatkowe profity podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej zgodnie z aktualnymi przepisami prawa oświatowego.
Serdecznie gratulujemy naszym Uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Zespół Języków Obcych
Podczas spotkania goście przedstawili swoje liceum i opowiedzieli, co się w nim znajduje, jacy nauczyciele uczą, co ciekawego może uczniom zaoferować ta szkoła.
W drugiej części licealiści omawiali projekt, jaki w styczniu realizowali w ramach programu Erasmus+. Skupia się on na tematyce hejtu w internecie oraz nadużywaniu czasu ekranowego. Uczniowie opowiedzieli młodszym kolegom, jak zapobiegać cyberbullingowi oraz jak mniej, ale efektywniej spędzać czas w internecie. Był także czas na rozmowy indywidualne z gośćmi.
Listy prosto z południowo - wschodniej części Hiszpanii. W ramach projektu „PEN PALS - friends around Europe”, uczniowie klasy Va i Vb otrzymali listy od uczniów szkoły podstawowej z Murcji. Z zaciekawieniem czytali listy i poznawali nowych przyjaciół.
Uczniowie klasy 4b wzięli dziś udział w warsztatach kulinarnych w Przystanku Bemowo. Mieli szansę poczuć się jak prawdziwi kucharze z włoskiej restauracji ponieważ na talerzach królowała PIZZA.
Uczniowie oddziału dwujęzycznego 7b mieli przyjemność wziąć udział w Gali TuneYourMind - "Jak muzyka wpływa na życie człowieka?". Podczas tego wydarzenia uczestniczyli w panelach dyskusyjnych prowadzonych przez ekspertów, którzy mówili o tym jak muzyka kształtuje ludzkie relacje, pomaga w codziennym funkcjonowaniu i może zmieniać życie, warsztatach muzykoterapii, podczas których poznali uzdrawiającą siłę dźwięków, ich wpływ na stres i emocje oraz koncercie „Wpływ muzyki na żywo – rozwój talentów”.
21 marca w naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego symbolem są KOLOROWE SKARPETY. Założyliśmy je jako oznakę tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem
Downa :)
Uczniowie oddziału dwujęzycznego wzięli udział w grze typu role-play, podczas której wcielili się w role posłów Parlamentu Europejskiego. Podczas obrad głosowali nad wprowadzeniem aktów prawnych regulujących kwestię oszczędzania zasobów wodnych Europy oraz wprowadzenia chipów u ludzi. Odwiedzili kino imersyjne 360° oraz dowiedzieli się, jaką rolę odgrywają instytucje UE, jak razem możemy kształtować naszą wspólną przyszłość i pokonywać przeszkody, przed którymi stoi Europa. I to wszystko w języku angielskim!
W oczekiwaniu na wiosnę uczniowie klasy 4b wykazali się niezwykłą kreatywnością i stworzyli swoją własną historię w języku angielskim o tytule „Spring”.
24 marca w naszej szkole odbył się SZKOLNY DZIEŃ WIOSNY!
Podczas przerw uczniowie mieli okazję odwiedzić Kreatywny Kącik pod hasłem "Wiosna, Wiosna – Ach to Ty!". Czekały tam na nich wiosenne kalambury, rebusy, zagadki i inne logiczne niespodzianki, które dostarczyły mnóstwo radości i dobrej zabawy.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również "Wiosenne Fantazje" – warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie tworzyli papierowe symbole wiosny: kwiaty, motyle, bociany oraz skaczące żabki.
Wiosenne warsztaty nabrały szczególnego znaczenia, ponieważ połączyły pokolenia. Sztuki składania papieru uczyły nas: Pani Joanna Jędraszczyk, mama naszej wolontaruuszki Pauliny z klasy 4d i nasza Kochana Pani Teresa, która na co dzień dba o porządek w naszych klasach.
Dzięki ich wyjątkowemu talentowi plastycznemu i cierpliwości, nasi uczniowie rozwinęli swoje umiejętności w sztuce origami.
Wydarzenie zostało zorganizowane i poprowadzone przez Szkolną Sekcję Wolontariatu.
Z całego serca dziękujemy naszym Wolontariuszom, Rodzicom oraz Pani Joannie Jędraszczyk i Pani Teresie za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.
Wiosna już do nas zawitała! A jak u Was?
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, iż naszą szkołę
w DZIELNICOWYM KONKURSIE MISTRZ KOSTKI RUBIKA EDYCJA III, 16 KWIETNIA,
będzie reprezentował
FILIP DOBCZYŃSKI z klasy 6c.
Najlepszy czas Filipa w rozgrywkach szkolnych to NIESAMOWITE 14 s.
WIELKIE GRATULACJE dla Filipa i ścisłej czołówki Krzysztofa Kudelskiego i Melisy Żurek!!!
Gratulujemy!
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Informujemy, że w eliminacjach dzielnicowych 48. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka
Konstanty Szynkaruk z klasy 4c otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy serdecznie!
Koordynatorzy konkursu
W piątek (21 marca) zebrane dary zostały przekazane dla Schroniska dla zwierząt NA PALUCHU. Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły wykazali się tak dużą pomocą. Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie tej akcji!
15 marca delegacja z naszej szkoły w ramach projektu Varsavianistyczna Szkoła, uczestniczyła w uroczystości upamiętnienia Varsavianisty Stanisława Lorentza.
Uczniowie klasy 4d mieli niezwykłą okazję odwiedzić miasteczko Mini Citi, w którym mogli wcielić się w różne zawody. Podczas wycieczki, dzieci z entuzjazmem pełniły rolę strażaków, bankierów, mechaników, lekarzy, radiowców, artystów, policjantów, trenerów fitness, reporterów telewizyjnych i redaktorów portalu internetowego. Ta wspaniała przygoda pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć codzienne obowiązki i wyzwania w różnych zawodach, jednocześnie rozwijając ich umiejętności społeczne i kreatywność. Wspólne doświadczenia przyniosły mnóstwo radości i niezapomnianych wspomnień!
Szanowni Państwo,
kolejny już raz tworzymy w nowym roku szkolnym 2025/2026 oddział dwujęzyczny w SP 301.Będziemy o nim mówić na spotkaniu online dla wszystkich zainteresowanych uczniów klas 6 i ich rodziców.
Przesyłam link do spotkania:https://liblink.pl/J7RtRBv2xv
Czwartek, 13 marca 2025 r., godz. 18.30.
Zapraszam do udziału.
Pozdrawiam.
Emilia Wojdyła
Powered by aSc EduPage