Nowa galeria Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w klasach 4-7 została dodana do albumu fotograficznego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w klasach 4-7
- 14
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w klasach 8
Nowa galeria Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w klasach 8 została dodana do albumu fotograficznego
55
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
Zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych na sali gimnastycznej w roku szkolnym 2022/2023:
Klasy I-III - 23 czerwca 2023 r. godz. 8.30
Klasy IV-VII - 23 czerwca 2023 r. - godz. 10.00
Spotkanie z klasami VIII - 22 czerwca 2023 r. - godz. 15.00
Święto Szkoły
Nowa galeria Święto Szkoły została dodana do albumu fotograficznego
24
Wyniki konkursu "Razem dla pszczół"
Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy przygotowali plakaty i uczestniczyli w konkursie ,,Razem dla Pszczół,,. Konkurs został zorganizowany z okazji Dnia Pszczoły.
Przyszedł czas na bardzo miły moment kiedy możemy ogłosić wyniki konkursu:
I miejsce Karol Chromiński 8e
II miejsce Natalia Krzemińska 8c
III miejsce Piotr Chromiński 5c
Mamy nadzieję, że przygotowane dla Was nagrody sprawią dużo radości!
Prace były kreatywne, ciekawe i co bardzo ważne, pokazywały rolę pszczół w naszym środowisku.
Gratulacje dla Wszystkich!
Dzień Sportu w naszej szkole!
- 19
Festyn Spółdzielni Mieszkaniowej "Jelonek" z okazji Dnia Dziecka
- 5
Podsumowanie IV edycji Wojewódzkiego Konkursu "O uśmiech dziecka"
Nowa galeria Podsumowanie IV edycji Wojewódzkiego Konkursu "O uśmiech dziecka" została dodana do albumu fotograficznego
26
IV edycja Wojewódzkiego Konkursu "O uśmiech dziecka" - wręczenie nagród
Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu "O uśmiech dziecka" odbędzie się 1 czerwca 2023 r. o godzinie 12.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. J. Korczaka w Warszawie.
Prosimy wszystkich laureatów i wyróżnionych o telefoniczne potwierdzenie swojego udziału.
Sekretariat: (22) 664 92 46
Serdecznie zapraszamy!
Wyniki IV edycji Wojewódzkiego Konkursu "O uśmiech dziecka"
Laureaci w kategorii wiekowej 10-12 lat:
I miejsce - Olga Stefańska, opiekun Małgorzata Szczepek, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie;
II miejsce - Karolina Korolewicz, opiekun Dorota Kanabus - Prokop, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Otwocku;
II miejsce - Anna Janiszewska, opiekun Aleksandra Kowal, Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Ch. Andersena w Radomiu;
III miejsce - Anastazja Walczuk, opiekun Małgorzata Szczepek, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie;
III miejsce - Sofiia Fedorak, opiekun Małgorzata Szczepek, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie;
Wyróżnienia:
Olivia Grubbs, opiekun Małgorzata Szczepek, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie.
Laureaci w kategorii wiekowej 13-15 lat:
I miejsce - Natalia Kapusta, opiekun Aleksandra Kowal, Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Ch. Andersena w Radomiu;
II miejsce - Karolina Kornatek, opiekun Marta Szarwas - Stabińska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie;
II miejsce - Emilia Wojsław, opiekun Małgorzata Szczepek, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie
III miejsce - Natalia Bąk, opiekun Aleksandra Kowal, Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Ch. Andersena w Radomiu;
III miejsce - Kamil Bzducha, opiekun Aleksandra Kowal, Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Ch. Andersena w Radomiu;
Wyróżnienie:
Alan Kaczak, opiekun Aleksandra Kowal, Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Ch. Andersena w Radomiu.
Gratulujemy wygranej i dziękujemy za udział w konkursie!
III Sympozjum Naukowe „Pedagogika korczakowska we współczesnej szkole” w SP 301
Nowa galeria III SYMPOZJUM NAUKOWE W SP 301 została dodana do albumu fotograficznego
13Tu dba się o dobrostan – z taką myślą przewodnią w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie, przy ul. Brygadzistów 18, w dniu 18 maja 2023 r. odbyło się trzecie już Sympozjum Naukowe „Pedagogika korczakowska
we współczesnej szkole”, którego tematyka, w dobie nasilających się trudności psychicznych, w tym problemów emocjonalnych dzieci i młodzieży nabiera szczególnego znaczenia.Dobrostan fizyczny i psychicznych młodego pokolenia był tematem wystąpień zaproszonych gości oraz przedmiotem dyskusji uczestników Sympozjum.
Sympozjum objęła honorowym patronatem Burmistrz Dzielnicy Bemowo Pani Urszula Kierzkowska oraz Polskie Stowarzyszenie imienia Janusza Korczaka w Warszawie.
Sympozjum zaszczyciła swoją obecnością Pani Helena Maryjanowska Naczelnik Wydziału
w Departamencie Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwa Edukacji i Nauki.Pan Piotr Kobierski – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo, oficjalnie otwierając Sympozjum, podkreślił, że takie inicjatywy są niezwykle cenne, zwłaszcza dla nauczycieli i dyrektorów szkół oraz przedszkoli, którzy w codziennej pracy poszukują rozwiązań wielu trudnych sytuacji
i pomysłów na tworzenie tego właśnie dobrostanu uczniów w zróżnicowanych grupach klasowych, z różnymi potrzebami i możliwościami.Gospodarz Sympozjum, Pani dyrektor Emilia Wojdyła, witając uczestników i mówiąc o tym, że Janusz Korczak obecny jest w codziennej pracy nauczycieli SP 301, zaakcentowała główny cel tego wydarzenia: Spotykamy się już po raz trzeci – stwierdziła - żeby wzajemnie się inspirować, czerpać z wiedzy, którą tutaj otrzymamy i wzajemnych doświadczeń. Żeby umieć reflektować
i być otwartym na zmiany.Sympozjum zgromadziło środowisko naukowe, dyrektorów szkół, przedszkoli
i placówek, nauczycieli, rodziców oraz przedstawicieli instytucji działających na rzecz dziecka
i rodziny.Wysłuchane wystąpienia szacownych prelegentów: Pani prof. Anny Zamkowskiej
z Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu, Pana prof. dr. hab. n. med. Jacka Różańskiego znanego w Polsce i na świecie kardiochirurga, Pana Prof. Michała Leszczyńskiego – z Polskiej Akademii Nauk, Pani dr Beaty Roli z Akademii Pedagogiki Specjalnej, Pani dyrektor Ewy Radanowicz czy Pani Katarzyny Olobry – Księżak dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 20 w Warszawie, były na pewno cenną inspiracją dla nieustannego budowania świata przyjaznego dziecku oraz okazją do wymiany doświadczeń.Na zakończenie Sympozjum Pani dyrektor Emilia Wojdyła zaprezentowała zebranym, w jaki sposób pedagogika Janusza Korczaka – patrona SP 301 jest obecna w codziennej pracy Szkoły.
Spotkanie upłynęło w przyjemnej atmosferze i zakończyło się miłym akcentem wręczenia upominku dla wylosowanego uczestnika – zaproszenia dla 2 osób na spektakl w warszawskim teatrze Sabat.
AUTOR LUBIANYCH PRZEZ DZIECI KSIĄŻEK GOŚCIEM W NASZEJ SZKOLE
W poniedziałek 15 maja gościliśmy w naszej Szkole Pana Waldemara Cichonia, autora bardzo lubianej przez dzieci serii książek o kocie Cukierku.
20Słodkie imię zwierzaka nie oddaje jego charakterku. Cukierek to kot o wyjątkowym temperamencie, który nie usiedzi nawet chwili na jednym miejscu. Śledząc perypetie przezabawnego kota na pewno nie ma mowy o nudzie. Jego przygody Autor opisał już w jedenastu tomach, a pierwszy tom pt. „Cukierku, ty łobuzie!” wpisany jest w najnowszy kanon lektur dla klas I-III. Lektura bardzo wciąga młodego czytelnika i zachęca do sięgnięcia po kolejne części.
Spotkanie literackie miało miejsce w naszej bibliotece szkolnej i wzięły w nim udział klasy: 1a, 1b, 1d, 2a, 2b, 2c oraz 0a i Ob, ponieważ kot Cukierek to ukochany bohater najmłodszych czytelników.
Na spotkaniu Pan Cichoń opowiedział dzieciom o prawdziwym Cukierku (kot istnieje naprawdę w domu Państwa Cichoń i jest nieustającą inspiracją literacką), przeczytał fragment jedenastej – najnowszej, przedpremierowej części, która ukaże się w księgarniach dopiero 1 czerwca oraz przypomniał o zaletach czytania książek. Znalazł również czas na pytania od dzieci.
Wśród książek naszego Gościa jest też coś dla miłośników psów, Autor napisał trzy tomy przygód Riko, psa rasy border collie oraz coś dla miłośników Śląska i tych, co lubią się bać, a mianowicie książka pt. „Bebok, Heksa i inksi. Rzecz o śląskich strachach i straszkach.”
Po spotkaniu można było nabyć wymarzoną książkę wraz z autografem i zrobić pamiątkowe zdjęcia.
Dziękujemy Panu Waldemarowi za bardzo ciekawe spotkanie! 😊
Światowy Dzień Pszczół
W dniu 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony przez ONZ, którego celem jest podkreślenie znaczenia i roli pszczół w pozyskiwaniu żywności oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia cywilizacyjne dla tych owadów.
Czy wiecie , że:
-
około jedna trzecia spożywanej przez nas żywności jest wynikiem zapylania przez pszczoły miodne?
-
pszczoła miodowa odwiedza od 55 do 100 kwiatów w czasie jednej wyprawy?
-
pszczoły miodne komunikują się między sobą tańcząc?
-
kolonia pszczół składa się z 20 000- 60 000 pszczół miodnych i jednej królowej?
-
miód jest niezwykle zdrowy ponieważ zawiera enzymy, witaminy i minerały?
-
jest to jedyny pokarm, który zawiera „pinocembrynę”, przeciwutleniacz związany z poprawą funkcjonowania mózgu.
-
pszczoły miodne są bardzo ważnymi zapylaczami zarówno kwiatów, owoców i warzyw? W tym roku chcielibyśmy połączyć to święto z organizowanym przez naszą szkolę konkursem pt.:" Razem dla Pszczół". Zapraszamy wszystkich uczniów z klas IV-VIII do nowego konkursu na przygotowanie plakatu związanego z pszczołami i ich rolą w naszym środowisku.
Regulamin konkursu dostępny pod linkiem https://liblink.pl/h9sl3yLSXo
Wszystkie plakaty proszę przynosić do sali 209 do dnia 31.05.2023 roku a dla zwycięzców przewidziano nagrody, nie tylko te słodkie:)
Iwona Krajewska
-
Warsztaty z malarzem Stanisławem Kmiecikiem
24 kwietnia uczniowie klas 8 uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach dotyczących niepełnosprawności. Gościem tego spotkania był światowej sławy artysta malarz - Pan Stanisław Kmiecik. Artysta, by spotkać się z naszymi uczniami przyjechał z Krakowa, w którym mieszka.
1
Laureaci konkursów dzielnicowych
W bieżącym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 150 w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów dzielnicowych, w których nasi uczniowie wzięli udział.
Mateusz Cedrowski, uczeń klasy 8e, zajął 3. miejsce w VII edycji Dzielnicowego Konkursu "Potyczki Matematyczne". Z kolei Zuzanna Markiewicz, uczennica klasy 4c, oraz Maksymilian Kuciak, uczeń klasy 5b, zostali wyróźnieni w Dzielnicowym Konkursie Literackim "Kto czyta książki, żyje podwójnie" (II edycja).
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
1
Spotkanie licealistów z 78 LO im. Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej z uczniami klas ósmych
Podczas spotkania goście przedstawili swoje liceum i opowiedzieli, co się w nim znajduje, jacy nauczyciele uczą, co ciekawego może uczniom zaoferować ta szkoła.
W drugiej części licealiści omawiali projekt, jaki w styczniu realizowali w ramach programu Erasmus+. Skupia się on na tematyce hejtu w internecie oraz nadużywaniu czasu ekranowego. Uczniowie opowiedzieli młodszym kolegom, jak zapobiegać cyberbullingowi oraz jak mniej, ale efektywniej spędzać czas w internecie. Był także czas na rozmowy indywidualne z gośćmi.
4
Projekt "PEN PALS - friends around Europe"
Listy prosto z południowo - wschodniej części Hiszpanii. W ramach projektu „PEN PALS - friends around Europe”, uczniowie klasy Va i Vb otrzymali listy od uczniów szkoły podstawowej z Murcji. Z zaciekawieniem czytali listy i poznawali nowych przyjaciół.
1
Warsztaty kulinarne w kl. 4b
Uczniowie klasy 4b wzięli dziś udział w warsztatach kulinarnych w Przystanku Bemowo. Mieli szansę poczuć się jak prawdziwi kucharze z włoskiej restauracji ponieważ na talerzach królowała PIZZA.
24
Gala TuneYourMind - „Jak muzyka wpływa na życie człowieka?”
Uczniowie oddziału dwujęzycznego 7b mieli przyjemność wziąć udział w Gali TuneYourMind - "Jak muzyka wpływa na życie człowieka?". Podczas tego wydarzenia uczestniczyli w panelach dyskusyjnych prowadzonych przez ekspertów, którzy mówili o tym jak muzyka kształtuje ludzkie relacje, pomaga w codziennym funkcjonowaniu i może zmieniać życie, warsztatach muzykoterapii, podczas których poznali uzdrawiającą siłę dźwięków, ich wpływ na stres i emocje oraz koncercie „Wpływ muzyki na żywo – rozwój talentów”.
3
Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca w naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego symbolem są KOLOROWE SKARPETY. Założyliśmy je jako oznakę tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem
Downa :)3
Uczniowie klasy 7b w roli posłów Parlamentu Europejskiego
Uczniowie oddziału dwujęzycznego wzięli udział w grze typu role-play, podczas której wcielili się w role posłów Parlamentu Europejskiego. Podczas obrad głosowali nad wprowadzeniem aktów prawnych regulujących kwestię oszczędzania zasobów wodnych Europy oraz wprowadzenia chipów u ludzi. Odwiedzili kino imersyjne 360° oraz dowiedzieli się, jaką rolę odgrywają instytucje UE, jak razem możemy kształtować naszą wspólną przyszłość i pokonywać przeszkody, przed którymi stoi Europa. I to wszystko w języku angielskim!
18
W oczekiwaniu na wiosnę - kl. 4b
W oczekiwaniu na wiosnę uczniowie klasy 4b wykazali się niezwykłą kreatywnością i stworzyli swoją własną historię w języku angielskim o tytule „Spring”.
SZKOLNY DZIEŃ WIOSNY
24 marca w naszej szkole odbył się SZKOLNY DZIEŃ WIOSNY!
Podczas przerw uczniowie mieli okazję odwiedzić Kreatywny Kącik pod hasłem "Wiosna, Wiosna – Ach to Ty!". Czekały tam na nich wiosenne kalambury, rebusy, zagadki i inne logiczne niespodzianki, które dostarczyły mnóstwo radości i dobrej zabawy.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również "Wiosenne Fantazje" – warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie tworzyli papierowe symbole wiosny: kwiaty, motyle, bociany oraz skaczące żabki.
Wiosenne warsztaty nabrały szczególnego znaczenia, ponieważ połączyły pokolenia. Sztuki składania papieru uczyły nas: Pani Joanna Jędraszczyk, mama naszej wolontaruuszki Pauliny z klasy 4d i nasza Kochana Pani Teresa, która na co dzień dba o porządek w naszych klasach.
Dzięki ich wyjątkowemu talentowi plastycznemu i cierpliwości, nasi uczniowie rozwinęli swoje umiejętności w sztuce origami.
Wydarzenie zostało zorganizowane i poprowadzone przez Szkolną Sekcję Wolontariatu.
Z całego serca dziękujemy naszym Wolontariuszom, Rodzicom oraz Pani Joannie Jędraszczyk i Pani Teresie za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.
Wiosna już do nas zawitała! A jak u Was?
39
Mistrz Kostki Rubika
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, iż naszą szkołę
w DZIELNICOWYM KONKURSIE MISTRZ KOSTKI RUBIKA EDYCJA III, 16 KWIETNIA,
będzie reprezentował
FILIP DOBCZYŃSKI z klasy 6c.
Najlepszy czas Filipa w rozgrywkach szkolnych to NIESAMOWITE 14 s.
WIELKIE GRATULACJE dla Filipa i ścisłej czołówki Krzysztofa Kudelskiego i Melisy Żurek!!!
Gratulujemy!
Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Informujemy, że w eliminacjach dzielnicowych 48. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka
Konstanty Szynkaruk z klasy 4c otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy serdecznie!
Koordynatorzy konkursu
Akcja "Ciepły koc, pełna miska - pomagamy dla schroniska" zakończona sukcesem!
W piątek (21 marca) zebrane dary zostały przekazane dla Schroniska dla zwierząt NA PALUCHU. Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły wykazali się tak dużą pomocą. Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie tej akcji!
Upamiętnienie Varsavianisty Stanisława Lorentza
15 marca delegacja z naszej szkoły w ramach projektu Varsavianistyczna Szkoła, uczestniczyła w uroczystości upamiętnienia Varsavianisty Stanisława Lorentza.
Klasa 4d w miasteczku Mini Citi
Uczniowie klasy 4d mieli niezwykłą okazję odwiedzić miasteczko Mini Citi, w którym mogli wcielić się w różne zawody. Podczas wycieczki, dzieci z entuzjazmem pełniły rolę strażaków, bankierów, mechaników, lekarzy, radiowców, artystów, policjantów, trenerów fitness, reporterów telewizyjnych i redaktorów portalu internetowego. Ta wspaniała przygoda pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć codzienne obowiązki i wyzwania w różnych zawodach, jednocześnie rozwijając ich umiejętności społeczne i kreatywność. Wspólne doświadczenia przyniosły mnóstwo radości i niezapomnianych wspomnień!
9
Oddział dwujęzyczny w nowym roku szkolnym
Szanowni Państwo,
kolejny już raz tworzymy w nowym roku szkolnym 2025/2026 oddział dwujęzyczny w SP 301.Będziemy o nim mówić na spotkaniu online dla wszystkich zainteresowanych uczniów klas 6 i ich rodziców.
Przesyłam link do spotkania:https://liblink.pl/J7RtRBv2xv
Czwartek, 13 marca 2025 r., godz. 18.30.
Zapraszam do udziału.
Pozdrawiam.
Emilia Wojdyła
Mistrzostwa Bemowa w koszykówce
Tegoroczne mistrzostwa Bemowa w koszykówce dziewcząt i chłopców zakończyliśmy odpowiednio na 2 i 5 miejscu.
"Sreberka” trafiły do grupy liczącej cztery zespoły, w której przegrały z SP 321 (8-40) oraz wygrały z SP 82 (31-11) i SP 363 (30-4). W półfinale pokonaliśmy drużynę gospodyń turnieju, czyli SP 150 (11-4), by w finale ponownie spotkać się z SP 321. Po pierwszych dwóch kwartach przegrywaliśmy z dużo silniejszym fizycznie przeciwnikiem 24 do 4. Trzecia i czwarta kwarta to pogoń, walka, zaangażowanie, pokaz umiejętności naszych zawodniczek i ostatecznie pechowa przegrana dwoma punktami (30-28). Taki jest sport... Biorąc jednak pod uwagę, że nasze koszykarki są o rok młodsze od finałowych rywalek, możemy liczyć na wygraną w przyszłym roku.
Chłopcy rewelacyjnie rozpoczęli zmagania grupowe. Wygraliśmy trzy mecze: z SP 362 (21-11), SP 363 (31-13) oraz 364 (27-10). W fazie finałowej, pełnej fizycznej walki i gry „punkt za punkt”, przegraliśmy z SP 350 (24-30) oraz SP 150 (17-28).
Dziękujemy obu naszym zespołom za uczestnictwo i godne reprezentowanie szkoły.
1
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie