Aktualności
Światowy Dzień Wody
Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary, które są symbolem wsparcia i solidarności z osobami z zespołem Downa. Na godzinach wychowawczych uczniowie zapoznali się ze specyfiką tej choroby genetycznej oraz obejrzeli filmy edukacyjne z udziałem osób z zespołem Downa, a na lekcjach plastyki uczniowie projektowali kolorowe skarpety, które zdobią szkolne korytarze i wejście do szkoły.
3
Europejski Dzień Mózgu
Nowa galeria Europejski Dzień Mózgu została dodana do albumu fotograficznego
18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Mózgu. Jest to święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.
Z tej okazji członkowie zespołu ds. integracji, pomocy psychologiczno-pedagogicznej i polityki włączania przygotowali zajęcia o tej tematyce. Uczniowie mieli okazję poznać budowę mózgu, funkcje półkul mózgowych, kilka ciekawych faktów o tym najważniejszym organie oraz dowiedzieli się, w jaki sposób przy pomocy diety, aktywności fizycznej i ćwiczeń umysłowych mogą wspomagać jego pracę. Po części teoretycznej dzieci mogły utrwalić nową wiedzę w działaniu - rozwiązywały łamigłówki i zagadki logiczne, wykonywały ćwiczenia z zakresu "Gimnastyki mózgu" oraz przygotowały, wraz z wychowawcami, posiłek z produktów wspomagających pracę mózgu - "Śniadanie dla mózgu" lub "Podwieczorek dla mózgu". Tego dnia w naszej szkole zrezygnowaliśmy z kolorowych napojów i niezdrowych słodyczy, na rzecz wody, owoców, warzyw, orzechów, pełnoziarnistego pieczywa, jajek itp.
W ramach Europejskiego Dnia Mózgu (ang. European Brain Awareness Day) uczniowie mieli też okazję skorzystać z aktywności przygotowanych przez nauczycieli zespołu języków obcych. Uczniowie próbowali swoich sił rozwiązując zagadki słowne, rebusy i krzyżówki w języku angielskim i hiszpańskim. Oprócz tego przygotowali też przepiękne, okolicznościowe plakaty. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.
68
Zawody w "Dwa ognie usportowione"
W dniach 13 - 14.03. w SP 316 odbyły się dzielnicowe zawody w "Dwa ognie usportowione", w których udział brało 13 szkół z Bemowa.
Naszą szkołę reprezentowali chłopcy klas IV, w składzie:
Olek Dłuski kl 4d
Bartłomiej Płóciniczak kl. 4d
Franek Patrzałek kl 4d
Nazar Yarlychenki kl 4d
Borys Romanowski kl 4d
Wojtek Pawlak kl 4d
Kacper Burak kl 4d
Wojtek Ściesiński kl 4b
Wojtek Sochocki kl 4c
Kacper Antończyk kl 4b
Ignacy Karpiński kl 4c
W pierwszym etapie zawodów uczniowie zajęli 1 miejsce i zakwalifikowali się do kolejnego etapu rozgrywek. Po zaciętej rywalizacji ze szkołą 357 i 316 ostatecznie zajęli 3 miejsce w dzielnicy.
Serdecznie gratulujemy zespół wf.
12
Warsztaty "Ogrodnictwo permakulturowe w każdej szkole"
Nowa galeria Warsztaty Ogrodnictwo permakulturowe w każdej szkole została dodana do albumu fotograficznego
28 lutego uczniowie klas czwartych rozpoczęli przygodę z ogrodnictwem poprzez budowę grządek. Każda klasa wykonała samodzielnie dwie grządki z desek. Najpierw zbudowane zostały skrzynie. Następnie dno wyłożono kartonami i je podlano. Ostatnim etapem pracy było wypełnienie powstałej skrzyni ziemią ogrodową wymieszaną z kompostem.
13
Dzielnicowy konkurs wiedzy dla klas 1-3 "Grzegorz Kasdepke i Jego bohaterowie"
13 marca br. w naszej Szkole odbył się finał IV Edycji Dzielnicowego Konkursu Literackiego pt. „Grzegorz Kasdepke i Jego bohaterowie”.
Konkurs adresowany był do uczniów klas 1- 3 szkół podstawowych gminy Bemowo. Konkurs miał na celu poznanie wartości płynących z utworów Grzegorza Kasdepke oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów klas młodszych.
18W przyjaznej atmosferze, rywalizowały trzyosobowe drużyny z 4 bemowskich szkół podstawowych: SP nr 357, SP nr 301, SP nr 362 i SP nr 363.
Konkurs składał się z trzech części. Rozpoczął się grą w Kalambury - uczniowie zdobywali na konto swojej drużyny punkty przedstawiając gestem, mimiką, rysunkiem wylosowane powiedzonko pochodzące z książki G. Kasdepke. Druga część konkursu to: Zagadka z pudełka – drużyny losowały przedmiot i mówiły, z którym krajem jest on związany. Trzecia część konkursu to teleturniej - uczniowie odpowiadali na pytania korzystając z nowoczesnych technologii informatycznych. Drużyna wspólnie decydowała, z której, spośród pięciu, kategorii wybiera pytanie i za ile punktów. W przypadku błędnej odpowiedzi drużyna traciła te punkty. Oooj, były duże emocje, ale i świetna zabawa!
Uczestnicy potraktowali finał konkursu, jako wesołą zabawę dążąc jednocześnie do zwycięstwa fair pley.
Zwycięzcy finału IV Dzielnicowego Konkursu Literackiego dla klas 1-3 „Grzegorz Kasdepke i Jego bohaterowie”:
miejsce 1 – SP nr 301
miejsce 2 – SP nr 362
miejsce 3 – SP nr 357
miejsce 4 – SP nr 363.
Społeczność Szkoły nr 301 jest dumna ze swoich Zwycięzców:
Paulina Jędraszczyk (klasa 3d), Mikołaj Eljasik (klasa 3a),
Aleksander Kuciak (klasa 2b). BRAWO WY!😊
SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM DRUŻYNOM
DOPÓKI SIĘ ŚMIEJEMY NIE PRZEGRYWAMY!
Organizatorzy konkursu:
M. Kwiatkowska, S. Pietrzyk, M. Chmielewska, D. Szczepanek-Szot.
Warsztaty w EkoCentrum Punkt Zwrotny
Nowa galeria Warsztaty w EkoCentrum Punkt Zwrotny została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klasy VI c uczestniczyli w warsztatach w EkoCentrum Punkt Zwrotny, podczas których rozwiązywali multimedialne zagadki ekologiczne i wyzwania na czas związane ze zrównoważonym obiegiem ubrań. Odkryli także tajemnice fast fashion oraz dowiedzieli się jak być eko i jak dbać o naszą planetę.
19
Podcast "Osiedlowy Klub Kultury"
Zawody robotyczne VEX IQ
8 marca w Szkole Podstawowej nr 357 odbyły się pierwsze ogólnopolskie zawody VEX IQ Robotics Competition Polish National Championship, w których wzięło udział 17 drużyn, w tym zespół z naszej szkoły, który przygotowywał się do tego wyzwania od września 2023 roku w ramach dodatkowych zajęć. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dyscyplinach Full Volume oraz Robot Skills Challenge, gdzie zademonstrowali umiejętności sterowania robotami zarówno manualnie, jak i w trybie autonomicznym. Konkurs był dla uczniów wspaniałą okazją do komunikacji, współpracy oraz zarządzania czasem. Bogatsi o nowe doświadczenia i pełni nowych pomysłów kontynuujemy pracę nad ulepszaniem robota, aby w przyszłym roku znów rywalizować i dobrze się przy tym bawić.
EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY
6 marca obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji przeprowadzone zostały zajęcia w oddziale przedszkolnym. Dzieci wykonały gimnastykę buzi i języka oraz cwiczyły aparat oddechowy poprzez zabawy z kolorowymi piórkami, bańskami mydlanymi, dmuchajkami logopedycznymi i przenoszeniem drobnych elementów za pomocą słomek. Święto to ma na celu zachęcenie rodziców do konsultacji ze specjalistą dziecka, które ma problem z mówieniem.
11
Spektakl historyczny pt. Życie Warszawy w czasie II wojny światowej
Klasa 4c wzięła udział w multimedialnym spektaklu historycznym pt. Życie Warszawy w czasie II wojny światowej z cyklu Światła Historii. Tym razem wybraliśmy się do Kinoteki w centrum Warszawy. Poznaliśmy wiele szczegółów z życia dzieci i młodzieży w okupowanej Warszawie: co jedli, w co się ubierali, gdzie i jak się uczyli. A na deser była jeszcze ekranizacja filmu Detektyw Bruno - trochę z innej bajki, ale spodobało się nam optymistyczne zakończenie. Dziękujemy organizatorom z Centrum Edukacji i Rozwoju.
Projekt "Szkoła w Sąsiedztwie" - uroczysta premiera podcastu "Osiedlowy Klub Kultury".
27 lutego odbyła się w naszej Szkole uroczysta premiera podcastu pt. Osiedlowy Klub Kultury przygotowanego przez uczniów oddziału dwujęzycznego 7b. Podcast jest owocem projektu "Szkoła w Sąsiedztwie" realizowanego od listopada ubiegłego roku. Pomysłodawcą i opiekunem projektu jest Fundacja Pole Dialogu, a jego głównym celem tworzenie lokalnych partnerstw i budowanie relacji sąsiedzkich. Przez kilka miesięcy uczniowie uczestniczyli w warsztatach przygotowujących do nagrania podcastu, odwiedzali ciekawe miejsca w najbliższej okolicy szkoły, rozmawiali z mieszkańcami dzielnicy. Uczyli się obsługi sprzętu i aplikacji potrzebnych do nagrania podcastu. Na premierze gościliśmy społeczność Osiedlowego Klubu Kultury, przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowej Jelonki oraz koordynatorów projektu z Fundacji Pole Dialogu. Projekt był współfinansowany z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy.
4
Światowy Dzień Walki z Depresją
23 lutego w naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Depresją. Nasi specjaliści zorganizowali w tym dniu warsztaty mające na celu zapoznanie uczniów z tą chorobą, jej objawami oraz tym, jak można przeciwdziałać depresji i gdzie szukać pomocy. Choć temat depresji nie jest łatwym tematem, to wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i zrozumieniem.
19
Laboratorium Biologiczne
Nowa galeria Laboratorium Biologiczne została dodana do albumu fotograficznego
Kolejna odsłona realizacji projektu Zielone Laboratorium za nami. Tym razem uczniowie klasy VII D uczestniczyli w warsztatach biologicznych w Centrum Nauki Kopernik. W kilkuosobowych zespołach, pod okiem specjalistów wykonywaliśmy samodzielnie ciekawe, a niekiedy także niesamowite doświadczenia.
Zobaczyliśmy, jak wyglądają ludzkie komórki i tkanki w dużym powiększeniu. Zastanawialiśmy się, czy odnóża chrząszcza potrafią zadziwić? Co może ukrywać się w zielonej wodzie? Podczas zajęć wybraliśmy się w podróż do świata niewidocznego gołym okiem. Wszystko dzięki mikroskopom, które mogliśmy samodzielnie obsługiwać.
Na koniec naszego spotkania doszliśmy do jednego wspólnego wniosku: Jeszcze tu wrócimy!
2
Warsztaty „Od maszyny parowej do energii wiatrowej” w Muzeum Gazowni Warszawskiej
23 lutego uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach "Od maszyny parowej do energii wiatrowej" organizowanych przez Muzeum Gazowni Warszawskiej. Podczas zajęć poznali źródla energii odnawialnej, zasady działania maszyn parowych. Mieli również okazję uczestniczyć w doświadczeniach, zaprojektować własne modele wiatraków zasilanych energią i przetestować ich działanie. Wszyscy uczestnicy spisali się rewelacyjnie.
17
Udanych wakacji!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025
31
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 w klasach 8
39
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025
Pożegnanie szkoły w słodkim stylu
11Na zakończenie roku szkolnego klasa 8D wybrała się na wycieczkę do Fabryki Czekolady E.Wedel. Uczniowie poznali historię czekolady oraz zobaczyli, jak powstają różne słodkości. Wszyscy mieli okazję spróbować różnych rodzajów czekolady, a ciepła czekolada smakowała wyśmienicie. Po zwiedzaniu odbyły się warsztaty dekorowania słodyczy, podczas których każdy mógł ozdobić swój Torcik Wedlowski. Wycieczka była świetną okazją do wspólnej zabawy i pożegnania szkoły w słodkim stylu.
Wyniki konkursu Razem dla Pszczół - Gratulujemy zwycięzcom!
Z radością ogłaszamy wyniki konkursu Razem dla Pszczół, którego celem było promowanie troski o pszczoły i budowanie świadomości ekologicznej.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i serce włożone w swoje prace! Po obejrzeniu wszystkich pięknych prac, komisja konkursowa miała trudne zadanie - ale udało się wybrać laureatów!
I miejsce - Jan Winnicki, klasa VIII A
II miejsce - Eryk Rossmann, klasa VI B
III miejsce - Michał Stana, klasa VIII D
Wyróżnienie otrzymała Emilia Woźniak z klasy 4 C za wyjątkową pomysłowość i staranność wykonania pracy.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym! Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach - razem możemy zrobić wiele dobrego dla naszych małych zapylaczy!
Koordynator konkursu - Iwona Krajewska
„Szkolny Dzień Bez Telefonu – Challenge Accepted” w gazecie Twoje Bemowo
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie i Wolontariusze!
Z dumą i radością informujemy, że o naszym projekcie „Szkolny Dzień Bez Telefonu – Challenge Accepted” można przeczytać w czerwcowym wydaniu Gazety Twoje Bemowo (Nr 6/2025, strona 9). Serdecznie zapraszamy do lektury! Odłóż telefon, przeżyj dzień naprawdę! Życie w realu ma wielką moc!
Edukacja outdoorowa na dwujęzycznej biologii
Podczas edukacji outdoorowej klasa 7b (dwujęzyczna) pochyliła się nad tematem zdrowego, aktywnego stylu życia. Uczniowie podczas projektowej pracy w grupie wspólnie przypomnieli sobie podstawowe wiadomości o układzie krążenia i zastanowili się, co mogą zrobić, aby go wzmocnić.
Przyjrzeli się ćwiczeniom aerobowym (cardio) i ich aktualnej częstotliwości w ich codziennym życiu, postanawiając ją zwiększyć. Rozważyli, czemu ćwiczenia usportawiające podnoszą i rozszerzają dobrostan człowieka. Nauczyli się badać puls - uciskowo (dotyk) i za pomocą pulsoksymetru. Porównali swoje tętno spoczynkowe i to podczas oraz po wykonaniu prostego ćwiczenia tlenowego. Pracując z zebranymi danymi, umieszczali je w tabelach i porównywali. Miejmy nadzieję, że zajęcia przygotowane przez panią Magdalenę Jaśkiewicz i panią Monikę Bielecką były nie tylko źródłem radości, ale i inspiracji na przyszłość.11
Godzina wychowawcza w klasie 4d
16 czerwca 2025r. podczas godziny wychowawczej uczniowie klasy 4d mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z pracownikami Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Zajęcia dotyczyły działania superkomputerów oraz ich zastosowań we współczesnej nauce i technologii. Uczniowie dowiedzieli się, czym są superkomputery, jak działają oraz jak wygląda ich struktura - ile węzłów obliczeniowych mogą zawierać i jak ważna jest jakość połączeń między nimi. Omówiono sposoby przyspieszania obliczeń, znaczenie efektywnego rozkodowywania algorytmów oraz metody zagęszczania siatki obliczeniowej modelowanego obszaru, co ma kluczowe znaczenie w symulacjach naukowych. W drugiej części spotkania uczniowie poznali podstawy renderingu oraz tworzenia animacji komputerowych wykorzystywanych m.in. w produkcji filmów i wizualizacji naukowych. Zajęcia były inspirującą lekcją nowoczesnych technologii i pokazały, jak fascynujący może być świat zaawansowanych obliczeń. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom NCBJ za podzielenie się swoją wiedzą i pasją oraz Joannie Jędraszczyk za pomoc w zorganizowaniu spotkania.
1
V Sympozjum naukowe "Pedagogika korczakowska we współczesnej szkole" 2025
12 czerwca 2025 r. w SP 301 odbyło się V Sympozjum Naukowe "Pedagogika Korczakowska we współczesnej szkole" z myślą przewodnią "Cisza za ekranem: szkoła i przedszkole wobec wyzwań zdrowia psychicznego i cyfrowych nałogów". Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Mazowieckiej Kurator Oświaty Pani Wioletty Krzyżanowskiej, Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pana Grzegorza Kucy i Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.
107Sympozjum swoją obecnością zaszczyciła Rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej Pani prof. Barbara Marcinkowska i dyrektor Instytutu Pedagogiki Specjalnej tejże Uczelni Pani prof. Diana Aksamit.
Podczas Sympozjum wystąpili znakomici prelegenci: dr hab. n. med. Anna Mosiołek prof. Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, dr hab. Kasper Sipowicz prof. APS, kierownik Zakładu Interdyscyplinarnych Badań w Obszarze Inkluzji Społecznej, Pan dr Marek Michalak kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, dr Jakub Andrzejczak prof. Wielkopolskiej Akademii Społeczno-Ekonomicznej, dr hab. Jacek
Kulbaka, prof. APS, kierownik zakładu historii wychowania w APS, dyrektor muzeum APS, Pani Krystyna Jakubowska Dyrektor SP 143 w Warszawie.
Uczestnikami Sympozjum byli dyrektorzy, nauczyciele, przedstawiciele wyższych uczelni, jst, placówek opiekuńczych, organizacji pozarządowych, instytucji współpracujących z SP 301, instytucji działających na rzecz dziecka i rodziny, nie tylko z woj. mazowieckiego. Tematyka tegorocznego wydarzenia była niezwykle aktualna i bardzo ważna. Pomoc dzieciom i młodzieży w funkcjonowaniu w cyfrowym świecie, który stał się codziennością, a który może stać się niebezpieczeństwem jest rolą zarówno nauczycieli jak i rodziców. Poszukiwanie złotego środka, równowaga między dwoma światami, realnym i wirtualnym, wymaga wciąć działań zwiększających świadomość uczniów dotyczącą zagrożeń i pokazujących negatywne skutki, zarówno dla zdrowia psychicznego jak i fizycznego. A z drugiej strony, od technologii nie uciekniemy, technologia może również oznaczać korzyści, jeśli umiejętnie z niej korzystamy. Dla efektywnego wspierania uczniów, pokazywania im i zagrożeń, i korzyści ważna jest także dobra kondycja psychiczna nauczycieli.
Jak rozmawiać z uczniami, z rodzicami, jak zadbać o siebie, by nie dosięgnęło nas wypalenie zawodowe, na co szczególnie zwracać uwagę, ale też jak w szkole korzystać z telefonów rozmawiali uczestnicy tegorocznego Sympozjum.
Znamienitym prelegentom i fantastycznym uczestnikom, którzy licznie przybyli, serdecznie dziękuję.
Dyrektor SP 301. Emilia Wojdyła
Piknik Sąsiedzki Spółdzielni Mieszkaniowej Jelonki
W środę 11 czerwca odbył się piknik sąsiedzki organizowany przez Osiedlowy Klub Kultury SM Jelonki i Spółdzielnię Mieszkaniową Jelonki. Nasza szkoła miała swoje stoisko pod hasłem: zmysły i sensoryka. Uczestnicy mogli stworzyć butelki sensoryczne do symulacji percepcji wzroku i zrobić kolorowe bransoletki. Młodsi i starsi mogli zmierzyć się z orientacją w przestrzeni w kalejdoskopowych okularach i wykonywać z pozoru proste wyzwania w okularach, przez które całe otoczenie jest odwrócone do góry nogami.
21
Wycieczka do Torunia klas 7a i 8d
10 czerwca 2025 roku uczniowie klasy 7A i 8D wraz z opiekunami wyjechali na wspólną wycieczkę do Torunia. Zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem. Zobaczyliśmy: Rynek Staromiejski, ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika i jego dom rodzinny, fontannę z legendy o flisaku i żabkach, fragmenty murów miejskich z basztami, Krzywą Wieżą i bramami Mostową, Żeglarską, Klasztorną oraz Katedrę Świętojańską. Spacerowaliśmy również po Bulwarze Filadelfijskim. Podczas wycieczki uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której samodzielnie upiekli pierniki na podstawie przepisu o 500-letniej tradycji. Zobaczyliśmy Planetarium w Toruniu. Sala Planetarium to miejsce, w którym, dzięki specjalnej aparaturze, wyświetlane są popularne pokazy astronomiczne.Sercem sali Planetarium jest zamontowany w 2023 roku projektor gwiazd SKYMASTER ZKP4 LED niemieckiej firmy Zeiss, który służy do wiernego odtwarzania wyglądu nieba z dowolnej chwili i dowolnego miejsca na Ziemi. Tak więc na sztucznym niebie, którym jest kopuła o średnicy 15 m, możemy przedstawić układ wszystkich 7000 gwiazd widocznych gołym okiem, konfigurację planet na tle zodiaku, układ gwiazdozbiorów, fazy Księżyca, zaćmienia - słowem wszystkie zjawiska widoczne z Ziemi na niebie prawdziwymNa koniec wycieczki kupiliśmy drobne pamiątki, mnóstwo pierniczków i bezpiecznie wróciliśmy do domu :)
30
Klasy 4c i 4d w Kazimierzu Dolnym
9 czerwca 2025 r. uczniowie klas 4c i 4d wzięli udział w wycieczce do Kazimierza Dolnego - jednego z najpiękniejszych miasteczek w Polsce.Podczas wyjazdu uczniowie poznali historię i zabytki Kazimierza, odwiedzili m.in. Rynek z zabytkowymi kamienicami, ruiny zamku oraz Basztę, z której roztaczał się malowniczy widok na okolicę. Nie zabrakło również rejsu po Wiśle.Wycieczka była doskonałą okazją do integracji, nauki w terenie i wspólnego spędzenia czasu w pięknej, nadwiślańskiej scenerii.
2
III Warszawski Międzyszkolny Konkurs Fizyczno-Chemiczno-Geograficznym im. Ignacego Łukasiewicza "3xE" Energia. Edukacja. Ekologia.
W piątek 6 czerwca, Jakub Sendecki, uczeń klasy 8d odebrał nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w Warszawskim Międzyszkolnym Konkursie Fizyczno-Chemiczno-Geograficznym Im. Ignacego Łukasiewicza ,,3xE" Energia. Edukacja. Ekologia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzielnicowy Konkurs Grafiki Komputerowej "Sporty znane i lubiane"
Krzysztof Ziółkowski, uczeń klasy 3c, zajął I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Grafiki Komputerowej "Sporty znane i lubiane" organizowanym przez SP nr 316 w Warszawie.
Zielona Szkoła kl. 7e - Camp Zefir Sąpłaty
19
KONKURS O UŚMIECH DZIECKA ROZSTRZYGNIĘTY
Gratulujemy wszystkim Uczestnikom, ich Nauczycielom i bardzo dziękujemy za przesłane prace. Przedstawiamy poniżej wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach:
KATEGORIA – PLAKAT – laureaci w wieku 10-12 lat:
1. miejsce – Aniela Kamińska, lat 12 - PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)
2. miejsce – Maksymilian Kurlenda, lat 12 - SP nr 61 w Warszawie (opiekun: Izabela Grzeszczak)
3. miejsce – Lena Serafin, lat 11 - PSP nr 20 w Radomiu (opiekun: Urszula Kliszewska)
WYRÓŻNIENIA:
- Oliwia Berny, lat 11 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)
- Iwo Żak, lat 12 – PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Aleksandra Kowal)
KATEGORIA – PLAKAT – laureaci w wieku 13-15 lat:
1 miejsce ex aequo
1. miejsce – Zofia Sewastynowicz, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
1. miejsce – Tomasz Świecak, lat 15 – SP nr 5 w Pruszkowie (opiekun: Anna Bociąga)
2 miejsce ex aequo
2. miejsce – Hanna Jarzyńska, lat 13 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
2. miejsce – Dalia Konfino, lat 14 - SP nr 12 w Warszawie (opiekun: Agnieszka Sienkiewicz)
3 miejsce ex aequo
3. miejsce – Igor Kuliński, lat 14 – SP nr 316 w Warszawie (opiekun: Katarzyna Kulińska)
3. miejsce - Hanna Karolewska, lat 15 - SP nr 353 w Warszawie (opiekun: Izabela Włodek)
WYRÓŻNIENIA:
- Urszula Wróbel, lat 14 – PSP nr 20 w Radomiu (opiekun: Urszula Kliszewska)
- Magdalena Wawrzynów, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
- Julia Kawałkiewicz, lat 13 - SP nr 336 w Warszawie (opiekun: Ewa Mamcarz)
- Zuzanna Świerczewska, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
- Adriana Mika, lat 13 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
- Aleksandra Kutyła, lat 13 - SP nr 128 w Warszawie (opiekun: Małgorzata Cicha)
- Zofia Gąsowska, lat 13 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)
- Aleksandra Kosiacka, lat 14 – SP nr 225 w Warszawie (opiekun: Bożena Żera)
KATEGORAIA – PRACA LITERACKA:
1. miejsce – Alicja Witek, lat 12 – SP nr 104 w Warszawie (opiekun: Elżbieta Borowska)
2. miejsce – Szymon Rybacki, lat 15 – SP nr 22 w Płocku (opiekun: Anna Cybulska)
3. miejsce – Julia Kuśmierowska, lat 13 – SP nr 336 w Warszawie (opiekun: Ewa Mamcarz)
WYRÓŻNIENIA:
- Róża Kasprzak, lat 14 – SP nr 61 w Warszawie (opiekun: Teresa Szala)
- Piotr Kuśmierowski, lat 13 – SP nr 336 w Warszawie (opiekun: Ewa Mamcarz)
Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie w dniu 24 czerwca 2025 roku (wtorek) o godz. 12.00.
GRATULUJEMY!
EMILIA WOJDYŁA
DYREKTOR SP 301
Projekt eTwinning „Friends around Europe” dobiega końca!
Uczniowie zmierzyli się z ostatnim zadaniem jakim było przygotowanie plakatów z okazji Dnia Środowiska.
Dziękujemy uczniom za aktywny udział, chęć nauki języka angielskiego oraz zawierania nowych przyjaźni.
3
Lekcja geografii w oddziale dwujęzycznym
6 czerwca 7b na lekcji geografii z Panią Marysia pracowała z kompasami. Uczyliśmy się jak określać azymuty i położenie danych obiektów.
ŚWIĘTO SZKOŁY
86
Archiwum Aktualności