18 listopada odbyło się spotkanie z pisarką Anną Skowrońska. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy czwarte. Podczas spotkania pani Anna poruszyła kwestię niepodległej Polski, mówiąc o ustaleniu granic po I wojnie światowej, Józefie Piłsudskim, złotej medalistce z czasów wojny czy eskadrze kościuszkowskiej. Spotkanie było bardzo ciekawe dla wszystkich uczestników, nie tylko dla miłośników historii. Po spotkaniu uczniowie mogli zakupić książkę autorstwa pani Anny "Alfabet niepodległości".
Spotkanie z pisarką Anną Skowrońską
- 2
Dzielnicowe zawody w badmintonie - grupa młodsza
5 listopada reprezentacje dziewcząt i chłopców z młodszej grupy wiekowej (kl. IV-VI) uczestniczyły w zawodach dzielnicowych w badmintonie. Zarowno dziewczęta, jak i chłopcy zaprezentowali się znakomicie, zdobywając dwa złote medale oraz awans do kolejnego etapu rozgrywek o mistrzostwo Warszawy. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom SP 301 i trzymamy nieustannie kciuki w dalszej rywalizacji, która nastąpi już we wtorek, 19 listopada.
6
Koncert patriotyczny "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"
- 30
Klasa 3a z wizytą w Akademii Pedagogiki Specjalnej
We wtorek, 12 listopada uczniowie klasy 3a odwiedzili APS. Uczestniczyli aktywnie w zajęciach poprowadzonych przez studentów, przyszłych nauczycieli, spotkali się z Panią prof. Barbarą Marcinkowską, Rektor Uczelni oraz zwiedzili muzeum Marii Grzegorzewskiej - założycielki Akademii.
Z zainteresowaniem słuchali w muzeum opowieści Pana prof. Jacka Kulbaki o tej zacnej postaci. Dużo wrażeń, ale wszyscy byli bardzo dzielni.
Uczniom towarzyszyły ich nauczycielki i Pani Dyrektor.
22
Koncert patriotyczny "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"
Konkurs na kartkę świąteczną
Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada
- 16
Klasa 7b z wizytą w Muzeum Warszawy - lekcja muzealna "Patriotyzm dziś"
- 15
Klasa 4d w Punkcie Zwrotnym
Uczniowie klasy 4d odwiedzili Punkt Zwrotny, gdzie odbyły się zajęcia w multimedialnych pokojach ekozagadek.
Zajęcia z pierwszej pomocy w kl. 4d
W dniu 21.10.2024r uczniowie klasy 4d mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez Pana Jacka Olaska - ratownika medycznego.
1
Z wizytą w teatrze Scena Relax na spektaklu "Dziady cz. 2" - kl. 7e
- 5
Wizyta kl. 7b w Fabryce Czekolady E. Wedel
- 20
Międzynarodowy projekt „Pen Pals: Friends around Europe”
Już są! W ramach międzynarodowego projektu „Pen Pals: Friends around Europe” uczniowie z klas IV i V wysłali listy do uczniów szkół podstawowych z Chorwacji i Ukrainy. Nie musieli długo czekać na odpowiedź, ponieważ już po kilku dniach listy dotarły do naszej szkoły, a uczniowie z ogromną ekscytacją czytali je, zawierając tym samym nowe kontakty i przyjaźnie.
5
Biegi przełajowe
26.09.2024r. reprezentantki oraz reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w biegach przełajowych indywidualnych oraz sztafetowych. Kolejny raz możemy pochwalić się świetnymi wynikami oraz miejscami medalowymi. Serdecznie gratulujemy wzorowej sportowej postawy wszystkim uczestnikom zawodów!
Miejsca medalowe:
1. miejsce dziewcząt w roczniku 2012 - Lena z kl. Vb
2. miejsce chłopców w roczniku 2013 - Wojciech z kl. Vb
2. miejsce chłopców w roczniku 2012 - Aleksander z kl. VIb
Brawo! Brawo! Brawo!!!
5
"Myślę, nie marnuję"
Nasza szkoła nie marnuje. Wspólnie z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy rozpoczęliśmy realizację projektu Szkoła Nie Marnuje w naszej szkole, w który aktywnie zaangażowana jest klasa VII E, pełniąca rolę ambasadora zmiany. Działania w ramach projektu w koordynowane są przez panią Barbarę Kurek przy wsparciu edukatorki z Urzędu m.st. Warszawy, pani Magdaleny Kopały.
Celem projektu jest zaangażowanie całej społeczności szkolnej w ograniczanie marnowania żywności oraz kształtowanie szacunku do jedzenia i osób, które je produkują.
Już za nami pierwsze spotkanie uczennic i uczniów z edukatorką, podczas którego analizowaliśmy, ile żywności nadającej się do spożycia trafia do koszy na odpady. Planujemy również diagnozę marnowania żywności w szkolnej stołówce, zwłaszcza drugich dań, które często pozostają na talerzach.
Kolejnym krokiem będzie spotkanie "okrągłego stołu", na które chcemy zaprosić przedstawicieli dyrekcji, nauczycieli, przedstawicieli członków rady rodziców, samorządu uczniowskiego oraz osób odpowiedzialnych za organizację żywienia w szkole. Celem spotkania jest nie tylko zapoznanie z diagnozą marnowania żywności w naszej szkole, ale też wspólne generowanie pomysłów na ograniczenie skali marnotrawstwa żywności w szkolnych stołówkach i koszach na odpady. Każdy pomysł i głos w tej sprawie mogą przyczynić się do znaczących zmian, które pomogą nam skutecznie ograniczyć marnowanie żywności w naszej szkole.
Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz cały personel zajmujący się żywieniem w naszej szkole do aktywnego włączenia się w działania podejmowane w trakcie projektu, zwłaszcza aktywnego udziału w spotkaniu „okrągłego stołu”.
Misja „niemarnowanie” została rozpoczęta!
Dołączcie do nas w tej ważnej inicjatywie!
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Szanowni Państwo,
informujemy, że uroczystość rozdania świadectw uczniom odbędzie się w tym roku według następującego harmonogramu:
Klasy VI-VII: godz. 8.30
Klasy V-IV: godz. 9.45
Klasy I-III: godz. 11.00
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Emilia Wojdyła
Święto Szkoły
Nowa galeria Święto Szkoły została dodana do albumu fotograficznego
40
Podsumowanie III edycji Wojewódzkiego Konkursu "O uśmiech dziecka"
Nowa galeria Podsumowanie III edycji Wojewódzkiego Konkursu "O uśmiech dziecka" została dodana do albumu fotograficznego
45Do III edycji Konkursu przystąpiło 5 szkół z województwa mazowieckiego. Wpłynęło 17 prac. 23 maja br. dziecięca Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: 10 - 12 lat i 13 - 15 lat.
Wręczenie nagród laureatom odbyło się 1 czerwca 2022 roku. Oprócz nagród rzeczowych, laureaci otrzymali dyplomy, pamiątkowe znaczki oraz gratulacje od Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania dzielnicy Bemowo Pani Katarzyny Załuskiej - Szumacher, Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie Pani Emilii Wojdyły oraz sponsorów Konkursu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu, opiekunom, sponsorom, współorganizatorom i zapraszamy do udziału w IV edycji Konkursu w przyszłym roku szkolnym.
Zespół edukacji wczesnoszkolnej na pikniku Spółdzielni Mieszkaniowej Jelonki
W minioną sobotę 28 maja uczestniczyliśmy w pikniku rodzinnym Spółdzielni Mieszkaniowej Jelonki. Mieliśmy swoje stoisko, przy którym zabawa była przednia - dzieci i dorośli bawili się wesoło pobudzając wszystkie swoje zmysły.
15
Wyróżnienie w III edycji Dzielnicowego Konkursu Literackiego „Po słonecznej stronie”
Uprzejmie informujemy, że Olaf Furman - uczeń klasy 6a otrzymał wyróżnienie w III edycji Dzielnicowego Konkursu Literackiego "Po słonecznej stronie".
Gratulujemy !!!
PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" REALIZOWANY WE FRANCJI - DZIĘKUJEMY!
W imieniu uczniów i własnym bardzo serdecznie dziękuję Pani Burmistrz Urszuli Kierzkowskiej, Panu Burmistrzowi Piotrowi Kobierskiemu oraz Pani Naczelnik Katarzynie Załuskiej-Schumacher za wsparcie przygotowań do wyjazdu. Bardzo dziękuję także Pani dyrektor Magdalenie Lipińskiej z bemowskiego liceum oraz Panu Adamowi Zyskowskimu z tejże szkoły za wielką pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Bardzo dziękuję nauczycielom języka angielskiego z SP 301 za przygotowanie uczniów do wyjazdu.
Emilia Wojdyła
Dyrektor SP 301
PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ DZIEWIĄTY
Powrót. Nikt nie chciał już wyjeżdżać do domu. Nasi uczniowie zaprzyjaźnili się z młodzieżą francuską. Razem pracowaliśmy, razem bawiliśmy się, razem śpiewaliśmy. Zdobyliśmy nowe umiejętności, nową wiedzę i mamy moc niesamowitych wspomnień. Pamiętamy też to ważne przesłanie projektu: pamiętajmy o przeszłości i dbajmy o przyszłość. Bo pokój jest jedną z najważniejszych wartości. Uczniowie spisali się na medal.
Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ DZIEWIĄTY została dodana do albumu fotograficznego
Wojewódzki Konkurs "O uśmiech dziecka" - wręczenie nagród
Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wyróżnień
III edycji Wojewódzkiego Konkursu „O uśmiech dziecka”
odbędzie się
1 czerwca 2022 roku o godz. 12.00
w sali gimnastycznej SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 301
im. J. Korczaka w Warszawie, ul. Brygadzistów 18
Zapraszamy!
PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ ÓSMY
Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ ÓSMY została dodana do albumu fotograficznego
Dzisiejszy dzień był także interesujący i intensywny. Tematem przewodnim była ekologia. Uczniowie zwiedzali niemieckie miasteczko Fryburg (Freiburg). Rozpoczęliśmy od ekologicznej, niezwykle zielonej dzielnicy Vauban. Na każdym budynku panele słoneczne. Prawie brak ruchu samochodów a przestrzenie miejskie wykorzystywane są nie na garaże a na place zabaw i miejsca spotkań mieszkańców dzielnicy. Dużo zieleni, ukwiecone balkony i rowery jako najbardziej popularny i używany środek lokomocji. Drugą część dnia spędziliśmy na zwiedzaniu centrum miasta, z wykorzystaniem gry terenowej "Ziemniak". Zadaniem uczniów była wymiana ziemniaka na bardziej cenną rzecz a tę na kolejną. Jak zwykle, działaliśmy w międzynarodowych grupach. Zwyciężyła grupa, która finalnie miała najcenniejsze rzeczy. W niej była Julka i Gosia. Zabawa była przednia. Dodatkowo, okazało się, że nasi uczniowie mają smykałkę biznesową. Potrafią negocjować i są w tym skuteczni. Na koniec, z wysokiego tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę Fryburga i dwóch innych miast.
A po kolacji odbyło się pożegnalne spotkanie z naszymi francuskimi kolegami, bo to był ostatni dzień naszego projektu. Łza zakręciła się w oku, ale tak jak w piosence "coś się kończy, coś się zaczyna". Kończymy projekt, wracamy do szkolnego życia.
62
Wycieczka do nadleśnictwa Jabłonna - klasa 4c
19 maja klasa 4c odwiedziła Szkółkę Kontenerową w Skierdach, w nadleśnictwie Jabłonna. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w sali edukacyjnej oraz na terenach leśnych na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej.
Nowa galeria Wycieczka do nadleśnictwa Jabłonna - klasa 4c została dodana do albumu fotograficznego
20
III edycja konkursu dzielnicowego - Znam Legendy Polskie
11 maja w naszej szkole odbył się ostatni etap III edycji konkursu dzielnicowego "Znam Legendy Polskie", w którym rywalizowały dzieci z bemowskich szkół. Laureaci konkursu:
I miejsce - SP 362 im. Tadeusza Kotarbińskiego
II miejsce - SP 350 im. Armii Krajowej
III miejsce - SP 82 im. Jana Pawła II
Gratulujemy wygranej i dziękujemy za udział w konkursie!
Organizatorzy konkursu: A. Patrycy, J. Witkowska, D. Gawle
Nowa galeria Konkurs dzielnicowy "Znam Legendy Polskie" została dodana do albumu fotograficznego
27
Wyniki III edycji Wojewódzkiego Konkursu "O uśmiech dziecka"
Laureaci w kategorii wiekowej 10-12 lat:
I miejsce - Hanna Jakóbowska, opiekun Aleksandra Kowal, Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Ch. Andersena w Radomiu;
II miejsce - Julia Łaska, opiekun Magdalena Wolska - Pęksyk, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Orła Białego w Radomiu;
III miejsce - Aleksandra Padzik, opiekun Emilia Heljasińska - Schmidt, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku;
Wyróżnienia:
Gabriela Marut, opiekun Aleksandra Kowal, Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Ch. Andersena w Radomiu;
Rafał Wróblewski, opiekun Alicja Wojda, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku.
Laureaci w kategorii wiekowej 13-15 lat:
I miejsce - Weronika Nowak, opiekun Barbara Kołek, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Wołominie;
II miejsce - Lena Głowacka, opiekun Joanna Poddenek, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku;
III miejsce - Zofia Kur, opiekun Anna Cierlica, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Wołominie.
Wyróżnienie:
Sandra Lewandowska, opiekun Emilia Heljasińska - Schmidt, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku.
Gratulujemy wygranej i dziękujemy za udział w konkursie!
PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SIÓDMY
Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SIÓDMY została dodana do albumu fotograficznego
Parlament Europejski w Strasburgu i miasto Kehl- taki był plan na dzisiaj. Uczniowie rozpoczęli od zwiedzania miasteczka przygranicznego Kehl w Niemczech. Podczas zwiedzania odbyła się terenowa gra historyczna. Polsko - francuskie grupy szukały na chodnikach przed domami płyt z krótkimi biogramami osób będących w obozach koncentracyjnych, w tym w Oświęcimiu. Zadaniem grup było odnalezienie 10 osób, których krótki biogram każda grupa otrzymała na kartce. Liczył się czas wykonania zadania. Gra podobała się młodzieży. Z dużym zaangażowaniem uczniowie szukali informacji. A długie popołudnie spędziliśmy w Parlamencie Europejskim. Niezapomniane przeżycie. Uczniowie wcielili się w rolę europosłów i przeprowadzili legislację przepisów dotyczących wody pitnej i sposobów jej wykorzystywania oraz rozwiązań w obszarze praw człowieka. Długo trwało osiągnięcie kompromisu. A prowadzone głosowania nie dawały większości dla proponowanych rozwiązań. Nasi uczniowie (Mateusz Mrówka, Gabrysia Gabrysiak) też zabierali głos. Byliśmy także w sali plenarnej, gdzie dyskutują i podejmują decyzję eurodeputowani. Zapamiętamy na pewno, że demokracja, dobrobyt nie są dane na zawsze i trzeba o tym pamiętać. O wspólną Europę wszyscy powinniśmy dbać. Nowe technologie w PE pozwoliły nam wyszukiwać informacje o europosłach, działaniu Parlamentu, historii Unii Europejskiej a także datach przystąpienia poszczególnych krajów do UE. Może to przyszłe miejsce pracy dla niektórych uczniów.
Warto podkreślić, że wszystkie aktywności wymagają komunikowania się po angielsku a uczniowie bardzo dobrze sobie radzą.
Dzisiejszy dzień na pewno na długo zostanie w pamięci.eduresized_received_414099450591662.jpeg
35
Wycieczka do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Nowa galeria Wycieczka do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych została dodana do albumu fotograficznego
Dzieci z oddziałów przygotowawczych uczestniczyły w zajęciach filmowych w WFDiF czyli w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie przy ul. Chełmskiej. Warsztaty plastyczno-scenograficzne przygotowane i przeprowadzone były przez pracowników Wytwórni. W przerwie na dzieci czekał słodki poczęstunek.
49
Piknik w Celestynowie
W minioną sobotę (21 maja) uczniowie z dwóch oddziałów przygotowawczych wzięli udział w pikniku integracyjnym w Celestynowie, zorganizowanym przez przedstawicieli Instytutu Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk. Była to okazja do wykorzystania języka polskiego w praktyce oraz spędzenia czasu razem, również poza szkołą. Dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych na świeżym powietrzu oraz w zajęciach manualnych - zagrały w piłkę nożną, pokonały tor przeszkód, wykonały zakładki do książek, wypełniły karty z zagadkami, za co otrzymały słodkie nagrody. Aktywny dzień zakończył się wspólnym grillem.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
Nowa galeria Piknik w Celestynowie została dodana do albumu fotograficznego
29
PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SZÓSTY
Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SZÓSTY została dodana do albumu fotograficznego
Dzisiaj uczniowie zwiedzali Strasburg, uznawany za jedno z najpiękniejszych miast Francji. I rzeczywiście jest pięknym miastem. W centrum wznosi się monumentalna, imponująca katedra, którą oczywiście, odwiedziliśmy i mamy przed nią zdjęcie. Zwiedzanie miało określone motto: Śladami Mozarta. Odwiedzanie kolejnych miejsc w mieście połączone było z ciekawostkami z życia kompozytora.To dodatkowa wiedza muzyczna. Piękne kamieniczki, charakterystyczne wąskie uliczki nadają miastu swoisty urok. Byliśmy także w dzielnicy o wdzięcznej nazwie "Mała Francja", bardzo chętnie odwiedzanej przez turystów. A niektórzy wdrapali się także na wysoką wieżę w katedrze, by podziwiać panoramę Strasburga. Był czas na lody, na pamiątki, na spacer. Bardzo miły dzień. A w południe, między porannym a popołudniowym zwiedzaniem czekał na nas obiad podany w bardzo wymyślnych naczyniach. Zresztą, zobaczcie sami.
42
PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ PIĄTY
Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ PIĄTY została dodana do albumu fotograficznego
To był ważny i trudny dzień. Lekcja historii i pamięć o poległych podczas II wojny światowej. Zwiedziliśmy obóz koncentracyjny w Struthof, założony we wcielonej do Rzeczy Alzacji. Warto wiedzieć, że obóz ten, na początku jako obóz pracy, a następnie zagłady, był miejscem śmierci także Polaków. Spośród wielu narodowości, Polaków było w nim najwięcej, bo ponad 25%. To było dla wszystkich także emocjonalne przeżycie. A następnie w ogromnym muzeum Le Memoriał Alzace Moselle w grupach polsko - francuskich uczniowie na tablicach, wśród eksponatów, w krótkich filmach szukali odpowiedzi na pytania dotyczące okresu przed II wojną światową, czasów II wojny światowej i nowej Europy. Nic lepiej nie uczy jak samodzielne wyszukiwanie informacji, dyskusja, wyrażanie własnych opinii. Uczniom bardzo podobała się taka forma zajęć. A wspólna praca, tak jak w poprzednie dni, doskonaliła komunikowanie się w języku obcym, współdziałanie i dostarczyła nowej historycznej wiedzy. To był niezwykły dzień. Na długo wszyscy to zapamiętamy.
21
Spotkanie z Pawłem Ejzenbergiem
13 maja mieliśmy przyjemność gościć pana Pawła Ejzenberga - muzyka, wokalistę i klawiszowca. Pan Paweł to laureat konkursu Człowiek Bez Barier i finalista programu Mam Talent. Na co dzień mieszkaniec Olsztyna, przyjechał do Warszawy zaprezentować uczniom swoje umiejętności. Ponadto pan Paweł udzielił wywiadu naszym szkolnym dziennikarzom.
Nowa galeria Spotkanie z Pawłem Ejzenbergiem została dodana do albumu fotograficznego
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie