W ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza uczniowie klas 8 na lekcjach języka angielskiego przygotowali plakaty dotyczące ochrony środowiska naturalnego.Tematem przewodnim były parki narodowe jako forma ochrony różnorodności biologicznej i zachowania zasobów przyrodniczych. W swoich pracach uczniowie zamieścili szczegółowe informacje dotyczące parków narodowych w Polsce i na świecie. Projekty można podziwiać na gazetkach w salach lekcyjnych.
Dzień Czystego Powietrza w klasach 8
Ochrona zasobów wody - uczniowie w roli posłów Parlamentu Europejskiego
Uczniowie oddziału dwujęzycznego wzięli udział w grze typu role-play, podczas której wcielili się w role posłów Parlamentu Europejskiego. Podczas obrad głosowali nad wprowadzeniem aktów prawnych regulujących kwestię oszczędzania zasobów wodnych Europy. Przy okazji dowiedzieli się jak dużym problemem jest deficyt wody oraz jakie konsekwencje dla środowiska ma jej nadmierne zużycie. Poznali także sposoby na codzienne oszczędzanie wody.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Już 1 grudnia, w naszej szkole, rozpoczęliśmy tydzień poświęcony temu zagadnieniu. W piątek odbyły się warsztaty z osobami z niepełnosprawnością - p. Izabellą oraz p. Michałem z Fundacji Kulawa Warszawa pt. "Savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnościami oraz z p. Justyną Szot - osobą niesłyszącą. Młodsze klasy wzięły również udział w stacjach zadaniowych "W świecie osób niewidomych".
57
Warsztaty ekologiczno-techniczne w klasach 6
27 listopada klasy 6 odwiedziły Ośrodek Edukacji Technicznej "Pinokio", w którym odbyły się warsztaty z zakresu edukacji przyrodniczej, ekologicznej i technicznej. W prostej i ciekawej formie uczniowi zapoznali się z obróbką drewna, zobaczyli m. in. jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz, czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być wykorzystane. Mieli także okazję samodzielnie wykonać karmniki dla ptaków.
18
Spotkanie autorskie z Panią Anną Skowrońską - "Wokół czterech żywiołów - Wiatr"
W ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza uczniowie klas czwartych wzięli udział w spotkaniu z pisarką Panią Anną Skowrońską, która jest autorką, m. in., książek przyrodniczych dla dzieci pt.: "Wiatr", "Woda", "Ziemia", "Ogień". Na ostatnim spotkaniu pisarka zaprezentowała uczniom swoją książkę pt. Wiatr. Podczas prezentacji szczegółowo omówiła, m.in. zjawiska powiązane z wiatrem, rodzaje wiatrów, podróże zależne od wiatru, jak z wiatru zrobić prąd, co to jest zielona energia. Autorka poszerzyła wiedzę dzieci na temat ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu.
1
WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY W KLASIE 4D
W środę 22 listopada dzieci z klasy 4d uczestniczyły w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej, przy wykorzystaniu m.in. specjalistycznych fantomów. Warsztaty przeprowadził Pan Mikołaj Kowalewski - wykwalifikowany i doświadczony ratownik medyczny.
16
MISTRZOSTWA DZIELNICY BEMOWO W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW
Zawody zostały rozegrane w dniach 3-4 października 2023 r. na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 350 przy ul. Irzykowskiego 1a
Szkoła Podstawowa nr 301 zajęła III miejsce, zdobywając brązowe medale. Gratulujemy młodym piłkarzom!
Nasz zespół wystąpił w składzie: Patryk Kwaśniewski, Jakub Pierścieniak, Kornel Szklarski, Krzysztof Grzybowski, Kacper Wierzbicki, Petros Anito Lodamo, Czerwiński Jakub, Kowalczyk Jakub, Moskwa Natan, Żychowicz Franciszek.
MISTRZOSTWA DZIELNICY BEMOWO W SZACHACH DRUŻYNOWYCH
Zawody zostały zorganizowane w dniu 13 listopada 2023 r na terenie Szkoły Podstawowej nr 321.
W zawodach wystartowało 8 reprezentacji w grupie młodszej i 4 reprezentacje w grupie starszej.
Miło Nam poinformować, że w grupie starszej zespół w składzie: Patryk Kwaśniewski, Kornel Szklarski, Kajetan Kujawa oraz Alicja Domańska zajął II miejsce zdobywając srebrne medale.
Serdecznie gratulujemy młodym szachistom. Natomiast w grupie młodszej Nasz zespół wystąpił w składzie: Marcel Kukier, Jakub Mrówka, Maksym Safarov, Emilia Jastrzębska.
Warto nadmienić, że Nasi młodzi szachiści walczyli również bardzo dzielnie , ponieważ w każdym innym zespole reprezentujący szkoły występowali zawodnicy posiadający kategorie szachowe.
Po podliczeniu wszystkich punktów według obowiązującego regulaminu WOM klasyfikacja drużynowa grupy młodszej rocznik 2011 i młodsi nasza Szkoła zajeła VII miejsce.
Po podliczeniu wszystkich punktów według obowiązującego regulaminu WOM klasyfikacja drużynowa grupy starszej roczniki 2009 i 2010 grającej mecze systemem każdy z każdym oraz rewanże nasi uczniowie zajęli II miejsce
z ilością 14 punktów.
Zwycięzcom Gratulujemy!
Dzień Tolerancji i Życzliwości
16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, a 21 listopada Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji uczniowie podczas lekcji wykonali drzewa, z których powstał Las Tolerancji i Życzliwości oraz Kodeksy Życzliwości. Powstałe prace ozdabiają hol przy wejściu do szkoły, a także drzwi pracowni lekcyjnych. Została również przeprowadzona akcja "Tolerancja i Szacunek to Właściwy Kierunek", a uczniowie i nauczyciele dostali naklejki związane z tym dniem.
50
Podróże pamięci
W projekcie Podróze pamięci wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych. Wyjazd do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince poprzedzony został zajęciami tematycznymi, wizytą w Muzeum Polin, obejrzeniem wystawy w Żydowskim Instytucie Historycznym - Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu?
Celem projektu Podróże pamięci było poszerzenie wiedzy historycznej uczniów, nauczycieli, rodziców na temat historii, kultury Żydów, polityki nazistów wobec Żydów oraz historii stosunków polsko - żydowskich,
- poznanie kolejnego, zorganizowanego przez Niemców, miejsca zagłady Żydów i ludzi innych narodowości, w tym Polaków,
- nazwanie postaw narodu żydowskiego w czasie II wojny światowej,
- rozwijanie postawy niezgody na rasizm, uprzedzenia i stereotypy,
- budowanie postawy tolerancji wobec różnorodności.
- nawiązanie współpracy międzynarodowej,
- doskonalenie kompetencji językowych uczniów,
- uwrażliwianie na przestrzeganie praw człowieka.1
Zajęcia z robotyki
- Postępy na zajęciach z robotyki VEX Robotics - robot już gotowy
Koncert "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"
Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 15 stycznia – 26 stycznia 2024 r.
Listopadowe dni zadumy w klasie 4d
Klasa 4d w Muzeum Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości w piątek 10 listopada uczniowie klasy 4d wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Kirpszą wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Patriotyczny zwierzyniec” na wystawie „Polonia Restituta" w Muzeum Niepodległości.
Projekt "PEN PALS - friends around Europe"
Listy prosto z południowo - wschodniej części Hiszpanii. W ramach projektu „PEN PALS - friends around Europe”, uczniowie klasy Va i Vb otrzymali listy od uczniów szkoły podstawowej z Murcji. Z zaciekawieniem czytali listy i poznawali nowych przyjaciół.
1
Warsztaty kulinarne w kl. 4b
Uczniowie klasy 4b wzięli dziś udział w warsztatach kulinarnych w Przystanku Bemowo. Mieli szansę poczuć się jak prawdziwi kucharze z włoskiej restauracji ponieważ na talerzach królowała PIZZA.
24
Gala TuneYourMind - „Jak muzyka wpływa na życie człowieka?”
Uczniowie oddziału dwujęzycznego 7b mieli przyjemność wziąć udział w Gali TuneYourMind - "Jak muzyka wpływa na życie człowieka?". Podczas tego wydarzenia uczestniczyli w panelach dyskusyjnych prowadzonych przez ekspertów, którzy mówili o tym jak muzyka kształtuje ludzkie relacje, pomaga w codziennym funkcjonowaniu i może zmieniać życie, warsztatach muzykoterapii, podczas których poznali uzdrawiającą siłę dźwięków, ich wpływ na stres i emocje oraz koncercie „Wpływ muzyki na żywo – rozwój talentów”.
3
Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca w naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego symbolem są KOLOROWE SKARPETY. Założyliśmy je jako oznakę tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem
Downa :)3
Uczniowie klasy 7b w roli posłów Parlamentu Europejskiego
Uczniowie oddziału dwujęzycznego wzięli udział w grze typu role-play, podczas której wcielili się w role posłów Parlamentu Europejskiego. Podczas obrad głosowali nad wprowadzeniem aktów prawnych regulujących kwestię oszczędzania zasobów wodnych Europy oraz wprowadzenia chipów u ludzi. Odwiedzili kino imersyjne 360° oraz dowiedzieli się, jaką rolę odgrywają instytucje UE, jak razem możemy kształtować naszą wspólną przyszłość i pokonywać przeszkody, przed którymi stoi Europa. I to wszystko w języku angielskim!
18
W oczekiwaniu na wiosnę - kl. 4b
W oczekiwaniu na wiosnę uczniowie klasy 4b wykazali się niezwykłą kreatywnością i stworzyli swoją własną historię w języku angielskim o tytule „Spring”.
SZKOLNY DZIEŃ WIOSNY
24 marca w naszej szkole odbył się SZKOLNY DZIEŃ WIOSNY!
Podczas przerw uczniowie mieli okazję odwiedzić Kreatywny Kącik pod hasłem "Wiosna, Wiosna – Ach to Ty!". Czekały tam na nich wiosenne kalambury, rebusy, zagadki i inne logiczne niespodzianki, które dostarczyły mnóstwo radości i dobrej zabawy.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również "Wiosenne Fantazje" – warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie tworzyli papierowe symbole wiosny: kwiaty, motyle, bociany oraz skaczące żabki.
Wiosenne warsztaty nabrały szczególnego znaczenia, ponieważ połączyły pokolenia. Sztuki składania papieru uczyły nas: Pani Joanna Jędraszczyk, mama naszej wolontaruuszki Pauliny z klasy 4d i nasza Kochana Pani Teresa, która na co dzień dba o porządek w naszych klasach.
Dzięki ich wyjątkowemu talentowi plastycznemu i cierpliwości, nasi uczniowie rozwinęli swoje umiejętności w sztuce origami.
Wydarzenie zostało zorganizowane i poprowadzone przez Szkolną Sekcję Wolontariatu.
Z całego serca dziękujemy naszym Wolontariuszom, Rodzicom oraz Pani Joannie Jędraszczyk i Pani Teresie za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.
Wiosna już do nas zawitała! A jak u Was?
39
Mistrz Kostki Rubika
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, iż naszą szkołę
w DZIELNICOWYM KONKURSIE MISTRZ KOSTKI RUBIKA EDYCJA III, 16 KWIETNIA,
będzie reprezentował
FILIP DOBCZYŃSKI z klasy 6c.
Najlepszy czas Filipa w rozgrywkach szkolnych to NIESAMOWITE 14 s.
WIELKIE GRATULACJE dla Filipa i ścisłej czołówki Krzysztofa Kudelskiego i Melisy Żurek!!!
Gratulujemy!
Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Informujemy, że w eliminacjach dzielnicowych 48. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka
Konstanty Szynkaruk z klasy 4c otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy serdecznie!
Koordynatorzy konkursu
Akcja "Ciepły koc, pełna miska - pomagamy dla schroniska" zakończona sukcesem!
W piątek (21 marca) zebrane dary zostały przekazane dla Schroniska dla zwierząt NA PALUCHU. Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły wykazali się tak dużą pomocą. Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie tej akcji!
Upamiętnienie Varsavianisty Stanisława Lorentza
15 marca delegacja z naszej szkoły w ramach projektu Varsavianistyczna Szkoła, uczestniczyła w uroczystości upamiętnienia Varsavianisty Stanisława Lorentza.
Klasa 4d w miasteczku Mini Citi
Uczniowie klasy 4d mieli niezwykłą okazję odwiedzić miasteczko Mini Citi, w którym mogli wcielić się w różne zawody. Podczas wycieczki, dzieci z entuzjazmem pełniły rolę strażaków, bankierów, mechaników, lekarzy, radiowców, artystów, policjantów, trenerów fitness, reporterów telewizyjnych i redaktorów portalu internetowego. Ta wspaniała przygoda pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć codzienne obowiązki i wyzwania w różnych zawodach, jednocześnie rozwijając ich umiejętności społeczne i kreatywność. Wspólne doświadczenia przyniosły mnóstwo radości i niezapomnianych wspomnień!
9
Oddział dwujęzyczny w nowym roku szkolnym
Szanowni Państwo,
kolejny już raz tworzymy w nowym roku szkolnym 2025/2026 oddział dwujęzyczny w SP 301.Będziemy o nim mówić na spotkaniu online dla wszystkich zainteresowanych uczniów klas 6 i ich rodziców.
Przesyłam link do spotkania:https://liblink.pl/J7RtRBv2xv
Czwartek, 13 marca 2025 r., godz. 18.30.
Zapraszam do udziału.
Pozdrawiam.
Emilia Wojdyła
Mistrzostwa Bemowa w koszykówce
Tegoroczne mistrzostwa Bemowa w koszykówce dziewcząt i chłopców zakończyliśmy odpowiednio na 2 i 5 miejscu.
"Sreberka” trafiły do grupy liczącej cztery zespoły, w której przegrały z SP 321 (8-40) oraz wygrały z SP 82 (31-11) i SP 363 (30-4). W półfinale pokonaliśmy drużynę gospodyń turnieju, czyli SP 150 (11-4), by w finale ponownie spotkać się z SP 321. Po pierwszych dwóch kwartach przegrywaliśmy z dużo silniejszym fizycznie przeciwnikiem 24 do 4. Trzecia i czwarta kwarta to pogoń, walka, zaangażowanie, pokaz umiejętności naszych zawodniczek i ostatecznie pechowa przegrana dwoma punktami (30-28). Taki jest sport... Biorąc jednak pod uwagę, że nasze koszykarki są o rok młodsze od finałowych rywalek, możemy liczyć na wygraną w przyszłym roku.
Chłopcy rewelacyjnie rozpoczęli zmagania grupowe. Wygraliśmy trzy mecze: z SP 362 (21-11), SP 363 (31-13) oraz 364 (27-10). W fazie finałowej, pełnej fizycznej walki i gry „punkt za punkt”, przegraliśmy z SP 350 (24-30) oraz SP 150 (17-28).
Dziękujemy obu naszym zespołom za uczestnictwo i godne reprezentowanie szkoły.
1
Europejski Dzień Logopedy
6 marca obchodziliśmy w ZSP nr 2 Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji w oddziale przedszkolnym zostały przeprowadzone zajecia z profilaktyki logopedycznej. Dzieci w szkole wykonały gimnastykę buzi i języka oraz ćwiczyły aparat oddechowy poprzez zabawy z przenoszeniem drobnych elementów za pomocą słomek, z kolorowymi piórkami czy dmuchajkami logopedycznymi. Święto ma na celu zachęcenie rodziców do konsultacji ze specjalistą dziecka, które ma problem z mówieniem.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie