16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, a 21 listopada Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji uczniowie podczas lekcji wykonali drzewa, z których powstał Las Tolerancji i Życzliwości oraz Kodeksy Życzliwości. Powstałe prace ozdabiają hol przy wejściu do szkoły, a także drzwi pracowni lekcyjnych. Została również przeprowadzona akcja "Tolerancja i Szacunek to Właściwy Kierunek", a uczniowie i nauczyciele dostali naklejki związane z tym dniem.
Dzień Tolerancji i Życzliwości
- 50
Podróże pamięci
W projekcie Podróze pamięci wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych. Wyjazd do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince poprzedzony został zajęciami tematycznymi, wizytą w Muzeum Polin, obejrzeniem wystawy w Żydowskim Instytucie Historycznym - Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu?
Celem projektu Podróże pamięci było poszerzenie wiedzy historycznej uczniów, nauczycieli, rodziców na temat historii, kultury Żydów, polityki nazistów wobec Żydów oraz historii stosunków polsko - żydowskich,
- poznanie kolejnego, zorganizowanego przez Niemców, miejsca zagłady Żydów i ludzi innych narodowości, w tym Polaków,
- nazwanie postaw narodu żydowskiego w czasie II wojny światowej,
- rozwijanie postawy niezgody na rasizm, uprzedzenia i stereotypy,
- budowanie postawy tolerancji wobec różnorodności.
- nawiązanie współpracy międzynarodowej,
- doskonalenie kompetencji językowych uczniów,
- uwrażliwianie na przestrzeganie praw człowieka.1
Zajęcia z robotyki
- Postępy na zajęciach z robotyki VEX Robotics - robot już gotowy
Koncert "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"
Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 15 stycznia – 26 stycznia 2024 r.
Listopadowe dni zadumy w klasie 4d
Klasa 4d w Muzeum Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości w piątek 10 listopada uczniowie klasy 4d wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Kirpszą wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Patriotyczny zwierzyniec” na wystawie „Polonia Restituta" w Muzeum Niepodległości.
Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości
Akcja "Szkoła do hymnu" 2023
W piątek 10.11.2023 wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zebrali się w sali gimanstycznej, by o symbolicznej godzinie 11.11 zaśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób wspólnie świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Nowa galeria Akcja "Szkoła do hymnu" 2023 została dodana do albumu fotograficznego
38
PODZIĘKOWANIE
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska!
Air pollution catchers - nieskomplikowane łapacze powietrza w kl. 4a
Uczniowie klasy 4a w oparciu o krótki film instruktażowy w j. angielskim, wykonali tzw. air pollution catchers - nieskomplikowane łapacze powietrza, które następnie umieszczone po zewnętrznej stronie budynku, będa stanowić proste narzędzie służące do obserwacji stanu jakości powietrza wokół szkoły.
3
Akcja - Kartka dla Marysi
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji - Kartka dla Marysi, mającej na celu wsparcie chorej dziewczynki oraz jej najbliższych w tym trudnym czasie. Kartki można przynosić do 24 listopada do sali 113 lub wysłać bezpośrednio na podany adres. Serdecznie dziękujemy w imieniu Marysi.
Ogólnopolski konkurs "Zostań mistrzem słówek" z aplikacją Lingos
Zachęcamy do udziału!!
Interaktywna wystawa "Europa Experience"
Uczniowie oddziału dwujęzycznego 7b odwiedzili interaktywna wystawę dotycząca Unii Europejskiej w Multimedialnym Centrum – "Europa Experience". Jedną z licznych interaktywnych atrakcji było wzięcie udziału w ponad 2-godzinnej grze (Role Play Game w języku angielskim), podczas której uczniowie wcielili się w rolę posłanek i posłów.
5Głównym zadaniem w grze była praca nad aktami prawnymi, tworzenie sojuszy, negocjowanie i zapoznanie się z różnymi opiniami- po to, by osiągnąć porozumienie, podobnie jak europejscy prawodawcy. Uczniowie skorzystali z nowoczesnych narzędzi multimedialnych, aby dowiedzieć się, jak funkcjonuje Parlament Europejski, Komisja Europejska i Rada Unii Europejskiej. Odbyli także interaktywną podróż po mapie Europy.
Lego-Logos na języku polskim
Uczniowie klasy 5c podczas omawiania lektury "Chłopcy z Placu Broni" F. Molnara pracowali metodą Lego-Logos, której autorem jest Jarosław Spychała. Za pomocą klocków Lego odtworzyli bitwę przedstawioną w powieści, a następnie opisali jej etapy: przygotowanie, taktykę oraz sam przebieg. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Powstały rozmaite sceny, które zostały dokładnie omówione przez każdy zespół.
7
Klasa 3d z wizytą w lesie
Klasa 3d była na wycieczce w Ośrodku Techniczno-Edukacyjnym Pinokio, w którym dzieci poznały technologię produkcji drewna, rozpoznawaly drzewa. Bawiły się na leśnej polanie.
4
Dzień Czystego Powietrza w klasach 8
W ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza uczniowie klas 8 na lekcjach języka angielskiego przygotowali plakaty dotyczące ochrony środowiska naturalnego.Tematem przewodnim były parki narodowe jako forma ochrony różnorodności biologicznej i zachowania zasobów przyrodniczych. W swoich pracach uczniowie zamieścili szczegółowe informacje dotyczące parków narodowych w Polsce i na świecie. Projekty można podziwiać na gazetkach w salach lekcyjnych.
Ochrona zasobów wody - uczniowie w roli posłów Parlamentu Europejskiego
Uczniowie oddziału dwujęzycznego wzięli udział w grze typu role-play, podczas której wcielili się w role posłów Parlamentu Europejskiego. Podczas obrad głosowali nad wprowadzeniem aktów prawnych regulujących kwestię oszczędzania zasobów wodnych Europy. Przy okazji dowiedzieli się jak dużym problemem jest deficyt wody oraz jakie konsekwencje dla środowiska ma jej nadmierne zużycie. Poznali także sposoby na codzienne oszczędzanie wody.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Już 1 grudnia, w naszej szkole, rozpoczęliśmy tydzień poświęcony temu zagadnieniu. W piątek odbyły się warsztaty z osobami z niepełnosprawnością - p. Izabellą oraz p. Michałem z Fundacji Kulawa Warszawa pt. "Savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnościami oraz z p. Justyną Szot - osobą niesłyszącą. Młodsze klasy wzięły również udział w stacjach zadaniowych "W świecie osób niewidomych".
57
Warsztaty ekologiczno-techniczne w klasach 6
27 listopada klasy 6 odwiedziły Ośrodek Edukacji Technicznej "Pinokio", w którym odbyły się warsztaty z zakresu edukacji przyrodniczej, ekologicznej i technicznej. W prostej i ciekawej formie uczniowi zapoznali się z obróbką drewna, zobaczyli m. in. jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz, czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być wykorzystane. Mieli także okazję samodzielnie wykonać karmniki dla ptaków.
18
Spotkanie autorskie z Panią Anną Skowrońską - "Wokół czterech żywiołów - Wiatr"
W ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza uczniowie klas czwartych wzięli udział w spotkaniu z pisarką Panią Anną Skowrońską, która jest autorką, m. in., książek przyrodniczych dla dzieci pt.: "Wiatr", "Woda", "Ziemia", "Ogień". Na ostatnim spotkaniu pisarka zaprezentowała uczniom swoją książkę pt. Wiatr. Podczas prezentacji szczegółowo omówiła, m.in. zjawiska powiązane z wiatrem, rodzaje wiatrów, podróże zależne od wiatru, jak z wiatru zrobić prąd, co to jest zielona energia. Autorka poszerzyła wiedzę dzieci na temat ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu.
1
WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY W KLASIE 4D
W środę 22 listopada dzieci z klasy 4d uczestniczyły w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej, przy wykorzystaniu m.in. specjalistycznych fantomów. Warsztaty przeprowadził Pan Mikołaj Kowalewski - wykwalifikowany i doświadczony ratownik medyczny.
16
MISTRZOSTWA DZIELNICY BEMOWO W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW
Zawody zostały rozegrane w dniach 3-4 października 2023 r. na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 350 przy ul. Irzykowskiego 1a
Szkoła Podstawowa nr 301 zajęła III miejsce, zdobywając brązowe medale. Gratulujemy młodym piłkarzom!
Nasz zespół wystąpił w składzie: Patryk Kwaśniewski, Jakub Pierścieniak, Kornel Szklarski, Krzysztof Grzybowski, Kacper Wierzbicki, Petros Anito Lodamo, Czerwiński Jakub, Kowalczyk Jakub, Moskwa Natan, Żychowicz Franciszek.
MISTRZOSTWA DZIELNICY BEMOWO W SZACHACH DRUŻYNOWYCH
Zawody zostały zorganizowane w dniu 13 listopada 2023 r na terenie Szkoły Podstawowej nr 321.
W zawodach wystartowało 8 reprezentacji w grupie młodszej i 4 reprezentacje w grupie starszej.
Miło Nam poinformować, że w grupie starszej zespół w składzie: Patryk Kwaśniewski, Kornel Szklarski, Kajetan Kujawa oraz Alicja Domańska zajął II miejsce zdobywając srebrne medale.
Serdecznie gratulujemy młodym szachistom. Natomiast w grupie młodszej Nasz zespół wystąpił w składzie: Marcel Kukier, Jakub Mrówka, Maksym Safarov, Emilia Jastrzębska.
Warto nadmienić, że Nasi młodzi szachiści walczyli również bardzo dzielnie , ponieważ w każdym innym zespole reprezentujący szkoły występowali zawodnicy posiadający kategorie szachowe.
Po podliczeniu wszystkich punktów według obowiązującego regulaminu WOM klasyfikacja drużynowa grupy młodszej rocznik 2011 i młodsi nasza Szkoła zajeła VII miejsce.
Po podliczeniu wszystkich punktów według obowiązującego regulaminu WOM klasyfikacja drużynowa grupy starszej roczniki 2009 i 2010 grającej mecze systemem każdy z każdym oraz rewanże nasi uczniowie zajęli II miejsce z ilością 14 punktów.
Zwycięzcom Gratulujemy!
Dzień Tolerancji i Życzliwości
16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, a 21 listopada Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji uczniowie podczas lekcji wykonali drzewa, z których powstał Las Tolerancji i Życzliwości oraz Kodeksy Życzliwości. Powstałe prace ozdabiają hol przy wejściu do szkoły, a także drzwi pracowni lekcyjnych. Została również przeprowadzona akcja "Tolerancja i Szacunek to Właściwy Kierunek", a uczniowie i nauczyciele dostali naklejki związane z tym dniem.
50
Podróże pamięci
W projekcie Podróze pamięci wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych. Wyjazd do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince poprzedzony został zajęciami tematycznymi, wizytą w Muzeum Polin, obejrzeniem wystawy w Żydowskim Instytucie Historycznym - Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu?
Celem projektu Podróże pamięci było poszerzenie wiedzy historycznej uczniów, nauczycieli, rodziców na temat historii, kultury Żydów, polityki nazistów wobec Żydów oraz historii stosunków polsko - żydowskich,
- poznanie kolejnego, zorganizowanego przez Niemców, miejsca zagłady Żydów i ludzi innych narodowości, w tym Polaków,
- nazwanie postaw narodu żydowskiego w czasie II wojny światowej,
- rozwijanie postawy niezgody na rasizm, uprzedzenia i stereotypy,
- budowanie postawy tolerancji wobec różnorodności.
- nawiązanie współpracy międzynarodowej,
- doskonalenie kompetencji językowych uczniów,
- uwrażliwianie na przestrzeganie praw człowieka.1
Zajęcia z robotyki
Postępy na zajęciach z robotyki VEX Robotics - robot już gotowy
Klasa 4d w Muzeum Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości w piątek 10 listopada uczniowie klasy 4d wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Kirpszą wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Patriotyczny zwierzyniec” na wystawie „Polonia Restituta" w Muzeum Niepodległości.
Akcja "Szkoła do hymnu" 2023
W piątek 10.11.2023 wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zebrali się w sali gimanstycznej, by o symbolicznej godzinie 11.11 zaśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób wspólnie świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Nowa galeria Akcja "Szkoła do hymnu" 2023 została dodana do albumu fotograficznego
38
PODZIĘKOWANIE
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska!
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie